Mazda 3 BL (2009-13) Gri Renkli Trimlerin Boya Atma Sorunu

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
Merhaba,
Malum koronadan ötürü aracıma bindikçe sık sık ellerimi kolonya ile dezenfekte etmeye çalışıyorum. Fakat bugün kolonya dökülen yerde iz kaldı bende izi silmek isterken kolonyanın döküldüğü yerdeki boya kabarmış, silince de orada boya kalmadı. Sizden şu konuda yardım istiyorum; tekrar eski haline nasıl getirebilirim? Söküp sprey boya ile boyasam, boya atar mı? Boya rengini nasıl tutturabiliriz?

Ekli dosyalar

• IMG_20200514_171657_resized_20200514_052757893.jpg
    IMG_20200514_171657_resized_20200514_052757893.jpg
    313.8 KB · Görüntüleme: 32

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
O parçayı söküp komple soyup boyamak geldi aklıma fakat diğer aynı renk parçalar ile ton farkı olabilir... :rolleyes:

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Boya kodu 6p olması lazım, söküp boyattırabilirsiniz. Forumda bununla alakalı konumuz mevcuttu.
Bakmıştım konulara daha önce bir üyemiz boyatmıştı sizdiniz galiba, fakat emin olamadığım nokta renk kodu onu da belirtmişsiniz teşekkür ederim. Bu boya kodunu spreye bastırsam sonra da kendim boyasam boya atması olur mu?

O parçayı söküp komple soyup boyamak geldi aklıma fakat diğer aynı renk parçalar ile ton farkı olabilir... :rolleyes:
Mecbur tüm gri renkli trimleri söküp boyayacağım ya da boyatacağım renk farkı olmaması için.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@ramorotti spreyde o ton tutmuyor. İçerideki tüm gri aksamı sökün, hatta kapı tutamaçlarını da sökün (serviste boyalısı 500 tl civarı), benim konunun linkini bulayım o konuda görsellerden diğer boyatmak istediğiniz parçalarıda belirleyip boyacıya verin derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramorotti

Sessiz
Araç Markası
Citroen C5 - 2011
Araç Renk ve Tip
Sedan - Beyaz
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
@ramorotti spreyde o ton tutmuyor. İçerideki tüm gri aksamı sökün, hatta kapı tutamaçlarını da sökün (serviste boyalısı 500 tl civarı), benim konunun linkini bulayım o konuda görsellerden diğer boyatmak istediğiniz parçalarıda belirleyip boyacıya verin derim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamdır hocam sonuçta tecrübe ile sabit sizin uygulamanız, sprey ile macera aramaya gerek yok. Sizin dediğiniz gibi boyatmak istediğim tüm parçaları sökeyim ardından boyayı yaptırıp boyacıda boyatayım. Sonuçları da buradan paylaşırım çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Araç Markası
X
Araç Renk ve Tip
Lacivert
Eski aracımda küllüğün kapağında aynı durum vardı , boyacıya gidip cihazla bakıp kod buldular , kapakla vites etrafını söktürüp boyatmıştım üstüne mat vernik atılmıştı , gayet güzel olmuştu , yukarıdaki koda göre bulabilirseniz daha iyi olur , geçmiş olsun

Üst Alt