Mazda 3 BL (2009-13) Göstergede Yanan Işık Nedir?

Nedim

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Merhaba arkadaslar,

1 ayi geckindir mazda 3 kullaniyorum. Bu sabah ekte gordugunuz isik yanmaya basladi. Bu neden dolayi olur. Konu hakkinda yardimci olursaniz sevinirim.
Tesekkurler.

Ekli dosyalar

• 20180904_062213.jpg
    20180904_062213.jpg
    162.8 KB · Görüntüleme: 37

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Ya o ışık yok mu o ışık :acpsnr:
@Murat Yılmaz ve @kadir bilir. Cam suyunu yazlığa geçicem diye tamamen boşalttım, yanması lazım yanmadı. Gösterge test menüsünde de yanmayınca tuttum söktüm göstergeyi ledi mi patladı diye. Sorun yok. Arıza kodu, forscanla bağlan vs yok yok yanmıyor.
En son tamponu aldım aşağı, kabloyu söküp baktım. Seviye şamandırasından gösterge ledine direk geliyor hat. O nedenle gösterge testinde, forscanda vsde hiç bi şekilde yakılarak test edilmiyor. Şamandırayı çıkardım led yandı. Takılı kalmış, hava kararmıştı artık daha fazla kurcalayamadım.

Su girişi ve çıkışı biraz değişik, lastik uzantısından dolayı rahat girip çıkamıyor su. Ondan dolayı seviye düşünce hemen yanmama, doldurunca hemen sönmeme durumları olabilir. Takılmayın. Benim gibi kafayı yersiniz sonra :koptum: Ya da sökün komple, su giriş çıkışına gelen lastik bölümü genişletin, o da rahatlasın siz de :komik:

Sonra bazıları tutup seviye ışığı olduğuna emin misin diyip sizi sorgulamaya başlıyor. Değil mi Kadir? :koptum::koptum:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
@Murat Yılmaz ve @kadir bilir. Cam suyunu yazlığa geçicem diye tamamen boşalttım, yanması lazım yanmadı. Gösterge test menüsünde de yanmayınca tuttum söktüm göstergeyi ledi mi patladı diye. Sorun yok. Arıza kodu, forscanla bağlan vs yok yok yanmıyor.
En son tamponu aldım aşağı, kabloyu söküp baktım. Seviye şamandırasından gösterge ledine direk geliyor hat. O nedenle gösterge testinde, forscanda vsde hiç bi şekilde yakılarak test edilmiyor. Şamandırayı çıkardım led yandı. Takılı kalmış, hava kararmıştı artık daha fazla kurcalayamadım.

Su girişi ve çıkışı biraz değişik, lastik uzantısından dolayı rahat girip çıkamıyor su. Ondan dolayı seviye düşünce hemen yanmama, doldurunca hemen sönmeme durumları olabilir. Takılmayın. Benim gibi kafayı yersiniz sonra :koptum: Ya da sökün komple, su giriş çıkışına gelen lastik bölümü genişletin, o da rahatlasın siz de :komik:

Sonra bazıları tutup seviye ışığı olduğuna emin misin diyip sizi sorgulamaya başlıyor. Değil mi Kadir? :koptum::koptum:
Ben zaten var diyordum sen yok diyordun...

Nedim

Sessiz
Araç Markası
2012 Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Bu sokme takma islerinden hic anlamam ama isik gicik etti beni

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Bu sokme takma islerinden hic anlamam ama isik gicik etti beni

Su hazinesini tamamen doldurun, aracı önü aşağı bakacak şekilde mümkün olduğunca dik bir yokuşta park edin. (önce düzlükte de deneyebilirsiniz.) Cam suyu bidonunu su dolumu yaptığınız boğazdan tutup sallayın. Büyük ihtimalle söner ışığınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O benim şamandıraydı :D:D

Yok sökecem de geri takmayacam onun şamandırayı. :koptum:
Adamda hem bunama başlangıcı var, hem bana bunadın sen diyor. Hazır unutkanlık başlamışken sökelim bazı parçalarını, nasılsa unutuyor :koptum::koptum::koptum:

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Ne oluyor arkadaş kimin şamandırası kimin bidonunda belli değil :ssrtcbya:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Su hazinesini tamamen doldurun, aracı önü aşağı bakacak şekilde mümkün olduğunca dik bir yokuşta park edin. (önce düzlükte de deneyebilirsiniz.) Cam suyu bidonunu su dolumu yaptığınız boğazdan tutup sallayın. Büyük ihtimalle söner ışığınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok sökecem de geri takmayacam onun şamandırayı. :koptum:
Adamda hem bunama başlangıcı var, hem bana bunadın sen diyor. Hazır unutkanlık başlamışken sökelim bazı parçalarını, nasılsa unutuyor :koptum::koptum::koptum:

@MutluTEKİR ile toparlarız ;) hazır istanbulda kendisi

Üst Alt