Mazda 323 BA (1994-98) Gösterge Paneli Sorunu

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Abiler yolda giderken bütün saatler kesildi hiç biri çalışmıyor. Elektrik aksamı çalışıyor sinyaller,sis lambaları vs. Sigortayla alakalı bir durum mu yoksa fişlerlerle alakalı bir durumdur en kötüsü hararet de çalışmıyor
42373

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Ilk olarak sigortaları kontrol etmekte fayda var.

Senin tavsiyenle Bursa'daki Ergin ustaya gitmek için sabah yola çıkarken bir baktım aynı senin gibi hiçbir gösterge çalışmıyor (farlar gündüz olduğu için çok dikkatimi çekmemişti). Ergin ustanın karşı komşusu olan elektrikçi, asıl gitme sebebimiz olan benzin pompası değişimden sonra sigorta değişimiyle halletmişti sorunu.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Geçmiş olsun bilgim yok ama önerim var en basiti tüm sigortaları kontrol edin sonra gösterge panelinin arkasındaki soketler ordan da birşey çıkmazsa yapıcak birşey yok sanırım sanayiye gidersiniz bende ışıklar yanmıyor diye komple göğüs sökcez dendi boş verdim iyi bir inceleme sonrası lehimin sorunlu olduğunu görüp tazeledim.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Ilk olarak sigortaları kontrol etmekte fayda var.

Senin tavsiyenle Bursa'daki Ergin ustaya gitmek için sabah yola çıkarken bir baktım aynı senin gibi hiçbir gösterge çalışmıyor (farlar gündüz olduğu için çok dikkatimi çekmemişti). Ergin ustanın karşı komşusu olan elektrikçi, asıl gitme sebebimiz olan benzin pompası değişimden sonra sigorta değişimiyle halletmişti sorunu.
Sİgorta hangisi oluyor abi ne yazıyor onu bilmiyorum. Yağ,akü,fren lambası hariç hepsi yanıyor
Geçmiş olsun bilgim yok ama önerim var en basiti tüm sigortaları kontrol edin sonra gösterge panelinin arkasındaki soketler ordan da birşey çıkmazsa yapıcak birşey yok sanırım sanayiye gidersiniz bende ışıklar yanmıyor diye komple göğüs sökcez dendi boş verdim iyi bir inceleme sonrası lehimin sorunlu olduğunu görüp tazeledim.
ayak tarafında olan sigorta mı yoksa motor kısmında olan mı?

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Ayak tarafındaki sigortalardan birisiysi, normalde 30A değerindeki sigorta 10A olarak konulmuştu benimkinde.

Sigorta kontrol kalemi olan tüm oto elektirikçiler kontrolünü sağlayıp patlak varsa sorunu hallederler.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Ayak tarafındaki sigortalardan birisiysi, normalde 30A değerindeki sigorta 10A olarak konulmuştu benimkinde.

Sigorta kontrol kalemi olan tüm oto elektirikçiler kontrolünü sağlayıp patlak varsa sorunu hallederler.
Şuan komple dağıttım abi paneli yerinden çıkarttım. Sigorta şeması bulamıyorum hangisi hangisinin çözemedim :(

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
Şuan komple dağıttım abi paneli yerinden çıkarttım. Sigorta şeması bulamıyorum hangisi hangisinin çözemedim :(
Kapağın arkasında genelde bir şablon olurdu ama açıklama yerine amper değerleri yazıyor da olabilir.

Aslında kontrol kalemi üzerinden doğrudan patlak var mı diye kontrol etmek en sağlıklısı olur ama kendin kontrol ediyorsan belli bir düzen içinde tek tek sigortaları çıkarıp gözle de kontrol edebilirsin. Patlak sigorta görürsen sağlam bir tanesi ile deneyip teşhisi netleştirirsin.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Kapağın arkasında genelde bir şablon olurdu ama açıklama yerine amper değerleri yazıyor da olabilir.

Aslında kontrol kalemi üzerinden doğrudan patlak var mı diye kontrol etmek en sağlıklısı olur ama kendin kontrol ediyorsan belli bir düzen içinde tek tek sigortaları çıkarıp gözle de kontrol edebilirsin. Patlak sigorta görürsen sağlam bir tanesi ile deneyip teşhisi netleştirirsin.
Topladım abi sabah gündüz gözüyle bakıcam sigortalarda problem var gibime geldi. Hararet km saatleri ve yağ lambaları çalışmıyor. Soketlerden olcağını pek sanmıyorum. Teşekkür ederim yardım için yarın konuyu halletmiş olurum :harika:

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
aracın kullanma kılaavuzunda sigorta şeması vardır veya servis manueli falan bulup incelersen belki işine yarar birşey çıkıcaktır.

Üst Alt