Mazda 323 BG (1989-94) Gösterge İbrelerini Işıklandırma

BABA ÖZGÜR

Sessiz
Araç Markası
Mazda 1998 1.5 323
Araç Renk ve Tip
Bal köpüğü
herkese merhaba. kadran çubuklarını aydınlatmalı yapmak istiyorum ama çubukların ışık geçirgenliği yok bu konu da bilgisi olan var mı acaba ?

BABA ÖZGÜR

Sessiz
Araç Markası
Mazda 1998 1.5 323
Araç Renk ve Tip
Bal köpüğü
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
abi olmuyo ya gece güzel olmuyo.anlaşılan kimse yapmamış bu işi

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
abi olmuyo ya gece güzel olmuyo.anlaşılan kimse yapmamış bu işi
Bence o göstergeleri elleme elinde kalabilir. 20 yaşında üstünde plastik sonuçta ;)
Özellikle hararet ve benzin ibresinin bozulma ihtimali %80
Not: En son böyle bir uyarı yaptığım kişi göstergeyi kırdı.

BABA ÖZGÜR

Sessiz
Araç Markası
Mazda 1998 1.5 323
Araç Renk ve Tip
Bal köpüğü
güzel olsun farklı olsun diye uğraşıyoruz işimiz gücümüz mazda hesabı neyse bu konu hakkında çalışacam olursa bi gelişme atarım buraya fotoları

major35

__/ Hasan \__
Araç Markası
Mazda 323 1.8
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
güzel olsun farklı olsun diye uğraşıyoruz işimiz gücümüz mazda hesabı neyse bu konu hakkında çalışacam olursa bi gelişme atarım buraya fotoları
görünmesini istiyorsanız fosforlu folyo kullanıla bilir beyaz kırmızı sarı renklerin 3m olarak reklam malzemesi satan yerlerde vardır yalnız. kalitesine dikkat edilmeli eger kendinizede güveniyorsanız hassas şekilde yapıştırın yalnız @Oğuzhan ın dediği gibi 20 yaşında araçlar plastiğinde bir ömrü var dikkat edin

malzeme böyle olmalı gerçek reflektör lü bunların çakmasıda var :)

94 model bende vardı mesela ısıklar yetersizdi komple saati söktüm lambalarını kontrol ettin kendine geldi bence ışığınızda yetersiz geliyor olabilir arkadaki lambaları kontrol edin isterseniz

Ekli dosyalar

• reflektor_bandi(1).jpg
    reflektor_bandi(1).jpg
    40.4 KB · Görüntüleme: 26
Moderatörün son düzenlenenleri:

BABA ÖZGÜR

Sessiz
Araç Markası
Mazda 1998 1.5 323
Araç Renk ve Tip
Bal köpüğü
komple söküp led ampüller taktım hatta ekstra olarak şerit ledden yansıtıcı kuvvetlendirecek şekilde aydınlatma yaptım güzelde oldu fakat benim isteğim çubukların ışık geçirmesi.üzerinde çalışıyorum şu anda bakalım sonuçlar güzel olursa paylaşacam burada

yardım etmek isteyen olursa eğer elinde japon araçlara ait hurda olarak ışık geçirgenliğine sahip ibreler varsa nacizane kabul edebilirim.az veya çok ücretini de verebilirim.şimdiden teşekkür ederim

Moderatörün son düzenlenenleri:

fevzi

Sessiz
Araç Markası
1994- Mazda 323 1.6
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
Merhaba

Konu biraz eski ama bu işlemi yapan ve facebook guruplarında paylasan arkadaslar vardır. Km ci den alınan hundai ve benzeri şeffaf ibre çubukları ile bu işlem yapılabiliyor ibreleri sökerek bir kilometreciye götürmenizde fayda var yapmıs oldugunuz aydınlatmanın fotografını beklıyoruz

AbdulSamet

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda 323 1.8 GLX
Araç Renk ve Tip
Beyaz-Sedan
Bu konu bu zamandan sonra canlanırmı bilmem ama sönük yeşil göstergeleri söküp renklendirme yaptım. Biraz amatörce olsada şuan daha iyi bir görünüme kavuştu. Ayrıca yorumlarda arkadaşların belirttiği gibi ibreleri söküp geri ayarını yapmak çok zor ve çok hassas.

Gösterileri söküp yeşil tabakasını kazıdım. Altında beyaz pleksi çıktı. Hatta resime dikkat ederseniz, 0-40 arası kazınmamış bölge.

9CB69FFC-0C80-4D17-BC20-5648E2CBDE5A.jpeg

Daha sonra etrafına beyaz led şerit çekip bağlantısını yaptım.

Hatta km saatinde bulunan gösterge oklarına mavi film çekip rakamları beyaz olarak bıraktım
7E2F1DCF-498A-4312-9398-B90DC87FD0C3.jpeg

Tabi ilk işlemde kandran oklarını söküp yeşil tabakayı kazıdıktan sonra geri montajını yapmıştım. Sadece beyaz olsun diye. Sonra gösterge oklarını mavi yapma kararı aldım ancak kadran çubuklarının ayarını zor yaptığı. İçin tekrar onları söküp arkasına daha iyi bir şekilde film çekemeden. Parça parça kesip yapmak zorunda kaldım.

En azından mavi sönükler ışıklardan kurtuldum.

Led çekmek istemeyen beyaz dipsiz led ampül de kullanabilir

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu konu bu zamandan sonra canlanırmı bilmem ama sönük yeşil göstergeleri söküp renklendirme yaptım. Biraz amatörce olsada şuan daha iyi bir görünüme kavuştu. Ayrıca yorumlarda arkadaşların belirttiği gibi ibreleri söküp geri ayarını yapmak çok zor ve çok hassas.

Gösterileri söküp yeşil tabakasını kazıdım. Altında beyaz pleksi çıktı. Hatta resime dikkat ederseniz, 0-40 arası kazınmamış bölge.

Ekli dosyayı görüntüle 50339

Daha sonra etrafına beyaz led şerit çekip bağlantısını yaptım.

Hatta km saatinde bulunan gösterge oklarına mavi film çekip rakamları beyaz olarak bıraktım
Ekli dosyayı görüntüle 50340

Tabi ilk işlemde kandran oklarını söküp yeşil tabakayı kazıdıktan sonra geri montajını yapmıştım. Sadece beyaz olsun diye. Sonra gösterge oklarını mavi yapma kararı aldım ancak kadran çubuklarının ayarını zor yaptığı. İçin tekrar onları söküp arkasına daha iyi bir şekilde film çekemeden. Parça parça kesip yapmak zorunda kaldım.

En azından mavi sönükler ışıklardan kurtuldum.

Led çekmek istemeyen beyaz dipsiz led ampül de kullanabilir
Görünüm olarak led teknolojisi çok hoş olsa da bazen ömürleri kısa olabiliyor maalesef.

Üst Alt