Mazda 323 BA (1994-98) Gösterge Camı Çatladı

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
Bu akşam arabanın içini temizlerken leke vardı onu çıkartayım derken gösterge camı ortadan çatladı. Bu parça tek halde satılcağını sanmıyorum. Nasıl bir çözüm bulabilirim yardımcı olur musunuz :(
Japonla yapıştırdım daha fazla yukarı çıkmasın diye ama daha kötü yaptım görünüş açısından kötü duruyor

42017

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Plastik aksam tamiri yapan yerlere sormak lazım... Gelişmeleri bekliyoruz.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Şahsi fikrim çıkma gösterge bakmak biraz pahalı olabilir. Camı çıkarmak ve göstergeyi sökmek mümkünse cam numunesi ile benzer cam bulunup kestirilebilir.

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1998 Renault Scenic
Araç Renk ve Tip
Mavi
Ben BJ kasanın otomatik vites gösterge camını ( vitesin hemen yaninda P,R,N,D yazan kısım) hiç umudum yokken servisten temin ettim. Bence gösterge camı da servisten bulunabilir.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Plastik aksam tamiri yapan yerlere sormak lazım... Gelişmeleri bekliyoruz.
Hafta sonu dağıtıcam bakalım fotoğrafları atarım umarım tamir edilir..
Şahsi fikrim çıkma gösterge bakmak biraz pahalı olabilir. Camı çıkarmak ve göstergeyi sökmek mümkünse cam numunesi ile benzer cam bulunup kestirilebilir.
Baktım birazcık pahalı 480tl dedi çıkmacı.. vida yerleri var sanırım sökülüyor olmadı camı kesip aynısını kestirip silikonla yapıştırmak

Ben BJ kasanın otomatik vites gösterge camını ( vitesin hemen yaninda P,R,N,D yazan kısım) hiç umudum yokken servisten temin ettim. Bence gösterge camı da servisten bulunabilir.
Yarın servisi arayıp bilgi alıcam ama çıkmacı bile umutsuz vaka gibisinden cevap verdi. Temin ediliyorsa çok güzel olur..

Mlbozkurt

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Benide böyle dertler bulur. Geçenlerde sarj dinamosu için iş bilmez ustaya denk geldim.
Sarj dinamosunu yaptı ama gösterge panelini bozdu. Bende düzelteyim derken benzin ve hararet göstergesinin ibrelerini kırdım. Meger onlar çıkmıyormuş (Devir ve Km göstergeleri çıkıyordu ona aldandım.) şimdi iki gösterge için komple panel alacaz. (Ebayda felan alt modeller için o kısım ayrı satılıyor lakin benim araç için bulamadım)
Bu arada araç 99 323 bj

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hafta sonu dağıtıcam bakalım fotoğrafları atarım umarım tamir edilir..

Baktım birazcık pahalı 480tl dedi çıkmacı.. vida yerleri var sanırım sökülüyor olmadı camı kesip aynısını kestirip silikonla yapıştırmak

Yarın servisi arayıp bilgi alıcam ama çıkmacı bile umutsuz vaka gibisinden cevap verdi. Temin ediliyorsa çok güzel olur..
Önce servisten bilgi alın, fiyatı pahalı gelirse cam işine girersiniz ama silikonla yapıştırmayın. Vida deliklerini deldirip yine vidalarını takın, gayet de hoş olur böylece.

UmitSerbest

Aktif
Araç Markası
Mazda
Araç Renk ve Tip
3-Traktör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Önce servisten bilgi alın, fiyatı pahalı gelirse cam işine girersiniz ama silikonla yapıştırmayın. Vida deliklerini deldirip yine vidalarını takın, gayet de hoş olur böylece.
internetten resimlere baktım yapıştırma gibi duruyor cam. gösterge panelini söküp orda ki camı çıkartıp aynı ölçüde kestirip yapıştırıcam heralde. Resimlerde tırnak filan gözükmüyorz :kötü:

Benide böyle dertler bulur. Geçenlerde sarj dinamosu için iş bilmez ustaya denk geldim.
Sarj dinamosunu yaptı ama gösterge panelini bozdu. Bende düzelteyim derken benzin ve hararet göstergesinin ibrelerini kırdım. Meger onlar çıkmıyormuş (Devir ve Km göstergeleri çıkıyordu ona aldandım.) şimdi iki gösterge için komple panel alacaz. (Ebayda felan alt modeller için o kısım ayrı satılıyor lakin benim araç için bulamadım)
Bu arada araç 99 323 bj
BJler hakkında bilgim yok ama bursa da çok fazla çıkmacı var hafta sonu bursaya dönünce sorarım bilgi alınca mesaj atarım size. Geçmiş olsun hararet en önemlisi..

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Gösterge camı kırık araçları görünce hep merak ederdim nasıl oluyor bunlar diye demek böyle oluyormuş :) Biz 91 model 323 ün gösterge camını servisten kampanya zamanı 80 tl gibi bir rakama sipariş ettik ;)

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Gösterge camı kırık araçları görünce hep merak ederdim nasıl oluyor bunlar diye demek böyle oluyormuş :) Biz 91 model 323 ün gösterge camını servisten kampanya zamanı 80 tl gibi bir rakama sipariş ettik ;)
Ama gelmedi :agla:
Bu gün kırılan camımı sert mika ile değiştirdim. Çok da güzel olduğuna inanıyorum. Lambalarını da değiştiriyorum hazır açmışken :)
Ekli dosyayı görüntüle 42010
Biraz parlıyor sıkıntı olmasın :)

Üst Alt