Gerçek Komik Hikayeler...

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
@domestos hiç geri kalırmıyım abi telefunken kazığını da yedim :D :D ama hala çalışıyor :)
Valla ben ona kazık diyemeyeceğim! 1998'de Askere gidene kadar acayip kullandım, askere giderken yeğenime hediye ettim, bu yıl evlendi, evine çeyiz gibi götürdü ve hala çalışıyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hikayeler dünkü İzmir günlüğünden... :)

1-İzmir Kitap Fuarında;

Murat sağolsun öğle yemeği için dışarıdan bir şeyler söyleyelim dedi, bende dışarıda kırmızı et yemek istemediğim için tavuk döner söyleyelim, çok çok martı eti olur dedim... :D Hatta, ortam gereği soğansız olsun dürümler diye kararlaştırdık... Murat siparişleri aldı ve telefon ile söyledi, ama bana dönerek; "abi; siparişi alan kızdan hiç umutlu değilim, siparişler gelmeyebilir, kız mal çıktı" dedi. İlk etapta bunu espri kabul ederek güldük falan. Sonrasında; daha doğrusu 45 dakika kadar sonrasında siparişler geldi, ilk önce ben yumuldum dürüme ama tavuk döner tadı olmadığı gibi buram buram soğan kokuyor... Hemen içini açtım "bingoo" dürümler hem et döner hem de mis gibi !! soğanlı gelmiş. Murat da; "ben kızın telefondaki halinden anlamıştım ama bu kadarını beklemiyordum" dedi. :D :D

Ben iyi kötü yedim ancak, Murat aç kaldı. :p

2-Akşam vakti; Semaverde çay mekanına vardık;

saat oldu 8 ve açız... :) Malzeme almak için Hasan'ın arabaya;

Can, Hasan, Oğuzhan (Turgutlu) ve ben doluştuk, markete doğru yola çıktık, araba haraket ederken Can dedi ki; "araba da seriymiş" Hasan hemen cevabı yapıştırdı, "buralar İzmir'e göre 3-5 derece daha serin oluyor" hep beraber güldük, ama Can devam etti, "araba seriymiş, seri" Hasan'ın cevabı; "evet serindir, klima açıktı" :p

Koptuk... :D

3-Gecenin ve muhabbetin ayrılma vakti yaklaştıkça, müsaade isteyenler mekandan ayrılmaya başladı, Hasan gidenleri uğurlarken tembihliyor "ileride tümsek var ayrıca çukurlara dikkat et lastiği yarmayasın"

Sonuç;

:D :D

Özgür Yaşa

Sessiz
Araç Markası
2017 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı Sedan
Sonraları; Mehmet Ali Ilıcak'ın Akşam gazetesi ile bi fiyaskosu vardı diye hatırlıyorum... Ben ona bulaşmadım bak. :D

akşam gazetesi kupon sahtekarlığı

:)

Televizyon markası da; AKAİ tam japon havası verilmiş bak bak bak.

Babam o tvden aldı bize hyundai verdiler ( tvleri teslim ederken hyundai ve akai var hangisini verelim diye sormuşlar babama o da hyundai ver öbürünün ne olduğunu bilmiyorum demişti) ve inanmazsınız hâlâ canavar gibi çalışıyor. 4 yıl üniversite de kullandım şimdi evde mutfakta hanım yemek falan hazırlarken kullanıyor. Siz söyleyince bi garipsedim açıkçası nasıl oldu da benim tvde sorun çıkmadı yada nasıl oldu da 37 ekran geldi diye...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Niye tepki vermişler anlamadım. İnsan gibi çöpü kullan da, yazmasınlar... Gittiği yeri kurutan Ulvi bunlar. :(

Akşam bununla bağlantılı bi olay yazarım tam bizlik.
Akşam yazarım demişim ama güme gitmiş olay... :)

Almanya'da ikamet ettiğini söyleyen 25 yaşlarında bir genç geldi yanıma ve bir şeyler danıştı sonrasında bir şeyler talep etti. Talep ettiği şey kendisine özel bir şey olduğu için olmayacağını anlatıyorum fakat işine gelmediği için zorluyor. Bu arada elinde de sigara var içiyor... İsteğinin karşılanmayacağını sebepleri ile açıkladım ancak kabul etmemekte direniyor. O arada, elindeki sigara bitti ve izmaritini yere attı...o_O:eek:

Dedim ki;

Her şeyi geçtim, sen şu yaptığın hareketi Alman polisinin yanında yaptığında ne olurdu? Genç biraz afalladı, mahçup oldu ve kaçamak cevap vermek adına "bana ceza yazardı" dedi... Ben cezayı da geçtim, Alman kültüründe yaşayan bir insan, yere izmarit atmaz dedim, iyice kızardı ve attığı izmariti yerden aldı ve az ilerideki çöpe attı geldi ve özür diledi...

Neden talep ettiği şey için ısrar ettiğini sordum, Türkiye'de işler böyle yürüyor, buraya gelince mecburen böyle davranıyoruz dedi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Paylaşacak yer bulamadım... Komik olduğu için en azından bana çok komik geldiği için burada paylaşayım dedim...

'Japonya ve Güney Kore'den daha iyi durumdayız' - Memurlar.Net

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı Türkiye genelinde 17'ye düştü. İngiltere, Japonya ve Güney Kore ile aynı değere sahibiz ama Fransa'dan da daha iyiyiz." ifadelerini kullandı.

Okuyup okuyup gülüyorum, gülmekten çekirdek çitlemeyi unutuyorum... :D

Gerçi gayet normal, eski Maarif Nazırı (Milli Eğitim Bakanı) Emrullah Efendi'nin "Şu mektepler olmasaydı, ben bu maarifi ne güzel idare ederdim" cümlesini kuran ahvadın torunları bunlar... Armut; gidip elma ağacının dibine düşecek değil, illaki dibine düşer... :p

Öhhöm, biraz ciddi olarak yorum yapacak olursam da; "harbiden rezilsiniz" :cool:

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Paylaşacak yer bulamadım... Komik olduğu için en azından bana çok komik geldiği için burada paylaşayım dedim...

'Japonya ve Güney Kore'den daha iyi durumdayız' - Memurlar.Net

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı Türkiye genelinde 17'ye düştü. İngiltere, Japonya ve Güney Kore ile aynı değere sahibiz ama Fransa'dan da daha iyiyiz." ifadelerini kullandı.

Okuyup okuyup gülüyorum, gülmekten çekirdek çitlemeyi unutuyorum... :D

Gerçi gayet normal, eski Maarif Nazırı (Milli Eğitim Bakanı) Emrullah Efendi'nin "Şu mektepler olmasaydı, ben bu maarifi ne güzel idare ederdim" cümlesini kuran ahvadın torunları bunlar... Armut; gidip elma ağacının dibine düşecek değil, illaki dibine düşer... :p

Öhhöm, biraz ciddi olarak yorum yapacak olursam da; "harbiden rezilsiniz" :cool:
Okul, eğitim ,öğrenci ; bu konularda sadece okuduklarım ile sınırlıyım ama seneye Eren anaokuluna başlıyor dolayısı ile ben de başlıyorum. Okul Aile Birliği, Can Sıkıntısından Okul Önünden Ayrılamayan Veliler vakfı,gibi bir çok etkinliğe katılmayı planlıyorum..Eğitimin içine bu kadar bulaşınca Siz asıl o zaman görün beni :D :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Okul, eğitim ,öğrenci ; bu konularda sadece okuduklarım ile sınırlıyım ama seneye Eren anaokuluna başlıyor dolayısı ile ben de başlıyorum. Okul Aile Birliği, Can Sıkıntısından Okul Önünden Ayrılamayan Veliler vakfı,gibi bir çok etkinliğe katılmayı planlıyorum..Eğitimin içine bu kadar bulaşınca Siz asıl o zaman görün beni :D :D
Kızım bu yıl ortaöğretim macerasını bu kadar değişken bir sistemde başarılı şekilde tamamladı ve üniversiteli oldu... İlk haftada okul eğitim camiasının sınıflara söyledikleri söz şu olmuş; "lise veya dengi okullarda ne öğrendiyseniz, burada göreceğiniz eğitim ile yakından uzaktan ilgisi olmayacaktır, şaşırmayın ve burada size verilenleri kabullenmeye çalışın"

:eek::eek:

Neden dedim seslice, kızım sürecin içinden geldiği için cevapladı hemen... "tamamen doğru söylüyorlar, okul yıllarında gördüğümüz, tarih, edebiyat, coğrafya, osmanlıca, geometri, matematik vs. şimdi hiç bir işimize yaramayacak, temel olarak almanca ve hukuk var burada"

Len o zaman ben bu kızı 2 yıl okul öncesi, 5 yıl okul sonrası :koptum: (ilkokul) 3 yıl okul ortası ve 5 yıl okul sonu (lise) olmak üzere neden 15 yıl okutacam diye gerim gerim gerildim... Özellikle son 5 yıl açık liseye gitmiş olsa, yine bu üniversiteyi ıslık çalarak tuttururdu... :ssrtcbya::ssrtcbya:

Alıntı yapma sebebine gelecek olursam da abi... Hiç öyle okuldaki hocalarla, velilerle, okul aile birliği ile cebelleşme, ürik asit :bsmagryr: yarışına girme, kendini ve çocuğu kasma... Çocuğa, çalışma azmi ve kazanma gururunu aşıla yeter, son düzlükte her şey biraz daha netleşir gibi oluyor... o_Oo_O

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Üç dört yıl önce, liseden arkadaşlarla hepimiz gurbette olduğumuz için ilçede buluştuk. Arkadaşın aracı "Dacia" ve ailesinin evi buluştuğumuz yere yakın olduğu için bize gidelim çay kahve içeriz daha rahat oluruz teklifinde bulundu, diğer arkadaş tamam gidelim diyerek arkadaşın sahip olduğu aracı kast ederek, "Dacia" ile mi gideriz? Dedi... Dacia aracı olan arkadaş tam olarak anlamadığı için "evet dört çayına bize gidiyoruz" dedi.

Yani; Dacia (daçya) sözcüğünü, "dört çayı" şeklinde algıladı, hep beraber yarıldık... :D

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Üç dört yıl önce, liseden arkadaşlarla hepimiz gurbette olduğumuz için ilçede buluştuk. Arkadaşın aracı "Dacia" ve ailesinin evi buluştuğumuz yere yakın olduğu için bize gidelim çay kahve içeriz daha rahat oluruz teklifinde bulundu, diğer arkadaş tamam gidelim diyerek arkadaşın sahip olduğu aracı kast ederek, "Dacia" ile mi gideriz? Dedi... Dacia aracı olan arkadaş tam olarak anlamadığı için "evet dört çayına bize gidiyoruz" dedi.

Yani; Dacia (daçya) sözcüğünü, "dört çayı" şeklinde algıladı, hep beraber yarıldık... :D
Yanına petibör bisküviyi de koyduk mu ohh tadından yenmez :D

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Daçya'sı olan abimizin soyu İngilizlere gidiyor sanırım? Çayı da sütle içiyordur kesin... :D

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Üst Alt