Gerçek Komik Hikayeler...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bir benzeri bir arkadaşım anlattı. Üniversite yılları, trabzondayım. Bir iş başvurusunda işveren tarafı(arkadaşın teyzesi) başvuru dokümanlarını alıyor ve başvurana ' fotoğrafınız lazım, arkadan çektirin gelin' diyor. Arkada fotoğrafçı var çünkü. 15 dk. sonra eleman geliyor fotografı veriyor. Adam arkası dönük fotoğraf çektirmiş gelmiş :D
Bunun fıkrası var ve tabiki de karadenizden... :)

Temel'e 8 adet vesikalık fotoğraf lazım olmuş ve Dursun'a derdini anlatmış... Dursun, benim yayla evinde fotoğraf makinesi var getirene kadar sen şuraya beline kadar çukur kaz, içine girersin bende 8 defa makine ile belden fotoğrafını çekerim olur sana vesikalık fotoğraf demiş... :D

Dursun gelene kadar Temel hızını alamamış ve 8 tane çukur kazarak beklemeye başlamış... :rolleyes: Dursun gelmiş, Temel'in kazdığı 8 tane çukuru görünce sinirli bir şekilde bağırmış; Temel oldu mu şimdi, ben 7 tane daha fotoğraf makinasını nereden bulayım...

:eek::eek:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Dünkü Fenerbahçe maçı öncesinde kızım, kiminle oynuyoruz diye sordu... Ben de; maç zorya dedim... Zoru moru bilmem ben çıkacak yenecekler baba, maç kiminle diye tekrar sordu, o esnada araya bir şeyler girdi, maç başladı spiker zorya şeklinde rakip takımı telaffuz etmeye başlayınca, jetonu düştü ve gülmeye başladı... :) :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Bugün başıma gelen bir olay;

Hanım kızımızın biri "doktora" yapıyormuş ve bizim eski sayılardan bir kaçına ihtiyacı varmış. Mail atın, yardımcı olalım dedim. Mail adresini verdim, mail adresindeki ı-i harf değişimini sordu bana. Ulan i kullanacaksın işte, mail adresinde Türkçe karakter kullanıldığı nerede görülmüş? Normal birisi sorsa yadırgamam, ama bu insan "doktora" yapıyor. Senin yapacağın doktoranın taaaa diyip kapatacaktım içime attım yine...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bugün başıma gelen bir olay;

Hanım kızımızın biri "doktora" yapıyormuş ve bizim eski sayılardan bir kaçına ihtiyacı varmış. Mail atın, yardımcı olalım dedim. Mail adresini verdim, mail adresindeki ı-i harf değişimini sordu bana. Ulan i kullanacaksın işte, mail adresinde Türkçe karakter kullanıldığı nerede görülmüş? Normal birisi sorsa yadırgamam, ama bu insan "doktora" yapıyor. Senin yapacağın doktoranın taaaa diyip kapatacaktım içime attım yine...
Genel anlamda, insanları anlayamıyorum... Geçenlerde, 50 yaşlarında bir teyze de, benim hiç ihtiyaç duymayacağım büyüklükte ve özellikte cep telefonu gördüm... :cool:

Doktora yapan kızceğiz mail adresinin karakterlerinden bi haber, karakteri ile hiç mi hiç uyuşmayan teyzenin elinde ise tablet gibi telefon... :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Genel anlamda, insanları anlayamıyorum... Geçenlerde, 50 yaşlarında bir teyze de, benim hiç ihtiyaç duymayacağım büyüklükte ve özellikte cep telefonu gördüm... :cool:

Doktora yapan kızceğiz mail adresinin karakterlerinden bi haber, karakteri ile hiç mi hiç uyuşmayan teyzenin elinde ise tablet gibi telefon... :)
Abi belkim gözleri görmüyordur :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu gün; işyerinde bulunan 3 adet X-Ray cihazının radyasyon kontrolü için Türkiye Atom Kurumu'ndan görevli geldi. Beraberce cihazların olduğu kapılardan birisine gittik... Elinde, lpg ayarı yapan yerlerin kaçak olup olmadığını kontrol ettiğine benzeyen bir zımbırtı vardı. :p

Cihazın başına geldik bu arada benim aklıma muziplik geldi.

-Hocam; bazen belim, sırtım, midem falan ağrıdığında makine boşsa eğer, bi dalıp çıkıyorum neyim var neyim yok arkadaş ekrandan bakıyor, ama anlamıyor, bu makine ile; insan vücudunu anlamanın bir yolu var mı? !!

Adamın gözleri açıldı, şokta;

+Memur bey, deli misiniz...

Elindeki zımbırtıyı çalışan cihazın içine soktu ve ekranda 11 bin küsurlu bir rakam çıktı.

+Bakın içerideki radyasyon oranına, birde dışarıda bakın, sıfır. Yapmayın etmeyin, kaç kez girdiniz bu şekilde makineye?

-Hocam, ağrı oluştukça girdim, toplamda 5-10 kez diyebilirim...

Adam ne diyeceğini şaşırmış vaziyette yüzüme baktı. Ben kendimi tutamadım ve gülmeye başlayınca şaka olduğunu anladı.

:D :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
@domestos hamileyim deyip o cihazlardan geçmemek lazım :D
Daha önce de, başka bir olay yaşamıştım... Azıcık değişik bir hanım kişilik, köpeğim var benim getirsem bu cihazla hamile olup olmadığına bakabilir miyiz? Diye sormuştu... Giriş yerini göstererek, "buraya koyana kadar bir ihtimal hamile olsa da, çıkışta olmama ihtimali yüksek" demiştim... :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Yaşı yeten herkes bu anlatacağım olayı hatırlar, gençlerde ibret alsın :D

Yıl muhtemelen 90'ların ortaları. O zamanlar cd filan hak getire, özel radyolar yeni yeni palazlanıyor. Yine aynı yıllarda gazeteler kuponla tencere, tava tarzı bir sürü şey veriyor, ansiklopedi furyasından sonra ki zamanlar yani. Her neyse sabah gazetesinin reklamları çıkmaya başladı tvde. Bilmem kaç kupon karşılığında müzik seti veriyor, ekranda görsellerde devasa bir şey gözüküyor. Yalan olmasın ama aklımda 69 rakamı kalmış, 69 kupondu galiba. Başladım kupon biriktirmeye, her gün sabah kalkıp gazete alıp geliyorum. Sabah gazetesenin içeriği o zamanlar şimdiki gibi değildi, okunabilirliği vardı.

Her neyse kuponları kestik biçtik toparladık. O zamanlar internet filan yok, duyuru için her gün gazete almaya da gerek yok, arada sırada yaysat bayisine uğrayıp geldi mi diye soruyordum.
Günlerden bir gün haber geldi, müziksetleri(!) gelmiş, hemen koştum eve kuponları kapıp bayiiye gittim.

Set büyük diye annemden taksi parası aldım yanıma, dönüşte taksiyle gelirim diye. Gittim kuponları verdim, adam almış gelmiş ama o kadar ufaktıki elinde görememişim :D inanamadım, tekrar tekrar baktım. Herkes böyle şaşırıyor dedi görevli...

O gün bugündür 1 kere bile sabah gazetesi almadım. Öğrenci harçlığımdan arttırıp o gazeteye verdiğim paraları her aklıma geldiğinde haram ettim. Sabah grubunun halkımıza attığı en büyük kazıktır bu, devlet el koyduğu zaman içimin yağları erimişti. Artık haram etmiyorum, aklıma geldikçe o zamanki yöneticilerine sövüyorum, ölene kadar da söveceğim...

Bu da devasa müzik seti

images (1).jpg

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Yıl muhtemelen 90'ların ortaları. O zamanlar cd filan hak getire, özel radyolar yeni yeni palazlanıyor. Yine aynı yıllarda gazeteler kuponla tencere, tava tarzı bir sürü şey veriyor, ansiklopedi furyasından sonra ki zamanlar yani. Her neyse sabah gazetesinin reklamları çıkmaya başladı tvde. Bilmem kaç kupon karşılığında müzik seti veriyor, ekranda görsellerde devasa bir şey gözüküyor. Yalan olmasın ama aklımda 69 rakamı kalmış, 69 kupondu galiba. Başladım kupon biriktirmeye, her gün sabah kalkıp gazete alıp geliyorum. Sabah gazetesenin içeriği o zamanlar şimdiki gibi değildi, okunabilirliği vardı.

Her neyse kuponları kestik biçtik toparladık. O zamanlar internet filan yok, duyuru için her gün gazete almaya da gerek yok, arada sırada yaysat bayisine uğrayıp geldi mi diye soruyordum.
Günlerden bir gün haber geldi, müziksetleri(!) gelmiş, hemen koştum eve kuponları kapıp bayiiye gittim.

Set büyük diye annemden taksi parası aldım yanıma, dönüşte taksiyle gelirim diye. Gittim kuponları verdim, adam almış gelmiş ama o kadar ufaktıki elinde görememişim :D inanamadım, tekrar tekrar baktım. Herkes böyle şaşırıyor dedi görevli...

O gün bugündür 1 kere bile sabah gazetesi almadım. Öğrenci harçlığımdan arttırıp o gazeteye verdiğim paraları her aklıma geldiğinde haram ettim. Sabah grubunun halkımıza attığı en büyük kazıktır bu, devlet el koyduğu zaman içimin yağları erimişti. Artık haram etmiyorum, aklıma geldikçe o zamanki yöneticilerine sövüyorum, ölene kadar da söveceğim...

Bu da devasa müzik seti

Ekli dosyayı görüntüle 15508
Reklamları macro lens ile çekiyorlarmış... :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

Bu da devasa müzik seti

Aynı dönemde, Sabah gazetesinin çıkarmış olduğu Takvim gazetesi de; Telefunken marka müzik seti vermişti Murat, şükür ki senin minikten bir iki boy ancak büyüktü fakat reklamlarında Alman Teknolojisi diye lanse ediliyordu ve devasa boyutları vardı. Ben sana atılan kazığın iki hatta üç beş katını yedim sanırım.

Bu müzik seti 180 kupona veriliyordu, tam hatırlamamakla birlikte gazete ilk çıktığı günlerde zaten bu iş için çıkarılmaya başlanmıştı gerçi hala var bu gazete... Neyse; ilk günlerde atıyorum fiyatı 1 liradan satılmaya başlandı ise, 180 kupona kadar fiyatı yine atıyorum 10 lira olmuştu, bıraksan biriktirmiş olduğun kupona yazık diyorsun, bırakmasan kazıklandığın ayan beyan ortada, neyse inat ettim ve biriktirdim. Son günlerde fiyatı o kadar çok artmıştı ki, kuponlar bitince ne b.k yiyecekler diye düşünürken pat bir reklam furyası daha; Telefunken müzik seti kuponu biriktiren abonelere 37 ekran bilmem ne marka televizyon sadece ve sadece (atıyorum) 150 kupona...

Eşek düştüğü çukura bir daha düşmez diyerek, tv kuponu biriktirmedim. Zaten biriktirenler sonradan söylediğine göre 10 lira olan gazete fiyatı son dönemlerinde 30 liraya çıkmıştı...

Yıl 1993 başları.

Bende hakkımı helal etmiyorum.

incirinaltı

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan

Bu da devasa müzik seti

Aynı dönemde, Sabah gazetesinin çıkarmış olduğu Takvim gazetesi de; Telefunken marka müzik seti vermişti Murat, şükür ki senin minikten bir iki boy ancak büyüktü fakat reklamlarında Alman Teknolojisi diye lanse ediliyordu ve devasa boyutları vardı. Ben sana atılan kazığın iki hatta üç beş katını yedim sanırım.

Bu müzik seti 180 kupona veriliyordu, tam hatırlamamakla birlikte gazete ilk çıktığı günlerde zaten bu iş için çıkarılmaya başlanmıştı gerçi hala var bu gazete... Neyse; ilk günlerde atıyorum fiyatı 1 liradan satılmaya başlandı ise, 180 kupona kadar fiyatı yine atıyorum 10 lira olmuştu, bıraksan biriktirmiş olduğun kupona yazık diyorsun, bırakmasan kazıklandığın ayan beyan ortada, neyse inat ettim ve biriktirdim. Son günlerde fiyatı o kadar çok artmıştı ki, kuponlar bitince ne b.k yiyecekler diye düşünürken pat bir reklam furyası daha; Telefunken müzik seti kuponu biriktiren abonelere 37 ekran bilmem ne marka televizyon sadece ve sadece (atıyorum) 150 kupona...

Eşek düştüğü çukura bir daha düşmez diyerek, tv kuponu biriktirmedim. Zaten biriktirenler sonradan söylediğine göre 10 lira olan gazete fiyatı son dönemlerinde 30 liraya çıkmıştı...

Yıl 1993 başları.

Bende hakkımı helal etmiyorum.
Büyüklüğü değil,işlevi önemli diyolar,yalan mı şimdi o laf D:

Üst Alt