Gerçek Komik Hikayeler...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Lise yılları...

Üç dört arkadaş okul çıkışında ne yapalım diye düşünürken birisi maç var stada gidelim dedi. Diğer bir arkadaşın elinde babasının Almanya'dan getirmiş olduğu çok güzel bir dürbün var başka bir arkadaş ise bu tarz şeylere merakından ölüyor... Meraklı arkadaşın futbol ile hiç mi hiç ilgisi yok ama dürbünün hatırına stada gelmeyi kabul etti ve gittik.

Biz maç seyrediyoruz ama meraklı arkadaş elinde dürbün ile karşı tepeleri, uzakları vs. izliyor...

Olacak ya işte; tribündeki hepi topu 15-20 kişinin üzerine doğru sert bir top geldi, bizler maçı izlediğimiz için refleks olarak toptan kaçtık ama elinde daha doğrusu gözünde dürbün olan arkadaş bu durumdan habersiz o topu gözüne yedi... :D :D

Biz gülmekten yerlere yattık ama bir taraftan da korktuk, normal, alelade bir dürbün olsaydı iki gözünü de kaybetme riski vardı çünkü.

İşin daha da komik tarafı; ertesi günü okula gelen bu arkadaşın göz yuvalarının mosmor olmasıydı... Bir hafta boyunca panda modunda dolaştı.

:D :D

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Veli abi, lise yillari deyince benimde aklima hoş bir ani geldi. Liseyi buraya bağli bir kasabada ogretmen lisesinde okumustum. Ramazan ayinda teravih namazina gittiğim bir gun yanimda bir hacı amca ile namaza durduk. İmam ikinci rekatta oturmasi gerekirken hizini alamayip ayaga kalktik. Neyse Fatiha suresini okudu,saniyorum ya jetonu dustu yada arkadan bir kaç kişi öksürmüş olacak ki Fatihadan hemen sonra tekbir alarak direkt oturuşa geçti. Tum cemaat oturdu ama yanimdaki haciamca " bu nöruyör yav" dedikten sonra oturdu :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Veli abi, lise yillari deyince benimde aklima hoş bir ani geldi. Liseyi buraya bağli bir kasabada ogretmen lisesinde okumustum. Ramazan ayinda teravih namazina gittiğim bir gun yanimda bir hacı amca ile namaza durduk. İmam ikinci rekatta oturmasi gerekirken hizini alamayip ayaga kalktik. Neyse Fatiha suresini okudu,saniyorum ya jetonu dustu yada arkadan bir kaç kişi öksürmüş olacak ki Fatihadan hemen sonra tekbir alarak direkt oturuşa geçti. Tum cemaat oturdu ama yanimdaki haciamca " bu nöruyör yav" dedikten sonra oturdu :)
Gözümün önüne hemen; hasta bakıcı Hayati geldi... O tarzda nöruyor dediyse tamam... :D :D

maxresdefault.jpg

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Vallahi abi, Hayati nasil diyor bilemiyorum hic denk gelmedi ama haci amca sigaradan hiriltili bir sekilde birazda uzatarak "noooruyor" demisti.

huseyin akg

Katılımcı
Araç Markası
Terios
Araç Renk ve Tip
Füme
Günaydın. Mutlu pazarlar
GÜZİN ABLA ERKEK OLURSA.....

Sevgili Güzin abi;
Bana yardımcı olursunuz diye size yazıyorum..

Geçen gece işe giderken kocamı her zamanki gibi evde TV seyrederken bıraktım.
Arabamla daha 500 metre gitmedim ki motor stop etti.

Hayli uğraşıp çalıştıramayınca kocamdan yardım almak için eve geri döndüm.
Eve girince gözlerime inanamadım.. Kocam komşunun kızı ile yatağımızda..

Ben 32, kocam 34 yaşında komşunun kızı ise 22..

Biz 10 yıldır evliyiz..Yakalanınca resmen çöktü ve itiraf etmek zorunda kaldı..

6 aydır birliktelermiş.. Ne yapmalıyım lütfen bana yardım eder misiniz?..
Sevgilerimle
Ayşe..

Cevap:

Sevgili Ayşe;
Hava soğuksa, hele bu tip kısa mesafelerde motor ısınmadan bastıysan
arabalar genelde bunu yapar..
Kaputu aç yakıt borularına şöyle bir bak, ezilme, çöküntü gibi bir şey varmı..

Manifolt bağlantılarını ve karbüratörü gözden geçir.
Eğer bunlar sorunu çözemez ise sorun yakıt pompasında olabilir.

Bujilere yeterli benzin gelmiyordur.

(Araban tüplü mü benzinli mi dizel mi yazmamışsın)

Sanırım yardımcı oldum..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hava karanlık (bunu peşinen söyleyeyim, hikayenin sonu ile çok ilgili) :D görev yaptığım yol kontrol noktasının karşısında mola vermiş yabancı bir tır var yaklaşık 3-4 saat beklemenin ardından yola devam etmek istedi ancak marşa bastığı halde motor çalışmadı, az biraz işim var ama kulağım onda, ha bire marş yapıyor, altına girip çıkıyor vs. ama nafile, tır çalışmıyor... Yarım saat böyle geçti.

Ben işimi bitirdim, yolun karşısına "belki" yardımcı olurum diyerek geçtim. İçimden de; verdiğim selamı alış tarzına göre kişi üzerinde analiz yaparım diyordum ki, yanına vardım ve "selamınaleyküm" dedim, bozuk bir Türkçe ile "ve aleykümselam" diye cevapladığı an Türk olmadığını anladım. Fakat sevimli bir tipti... Speak Turkish or English dedim, yine bozuk Türkçe ile "çat pat" dedi ve gülüştük...

Nerelisin soruma, Ukrayna diye cevap verince ben Şevçenko Naber? diye espri yaptım onu bile anladı yine gülüştük, problem ne dedim, marş basıyor ama mazot ateşlemiyor ya pompada sorun var ya da mazotta dedi, bende kesin mazotta sorun var, burası Türkiye dedim sohbet iyice koyulaştı. Ukrayna'dan Nar almak için Muğla Ortaca'ya gidiyormuş, yük hazır ben sabaha oraya varıp dönecektim ama araba burada çalışmadı dedi. Adam, o kadar alçak gönüllü ki, ben sorana kadar yardım istemedi, yapabileceğim bir şey varsa seve seve yaparım dedim, tabi bu muhabbet yarı Türkçe yarı İngilizce olarak gelişti.

Gözlerinin içi parladı, son çare olarak düşündüğü balata spreyini çıkarttı ve ben motora bunu sıkarken sen marşa basarsan memnun olurum dedi. Ben hemen tırın üzerine çıktım, el yordamı ile kontak anahtarını buldum ve işaret gelince marşa basmaya başladım bir taraftan da gazı pompalıyorum ancak çok sert, Allah Allah niye gaz pedalı bu kadar sert acaba diye düşünürken marşa basmaya devam ediyorum, motor 3-5 saniye sonra çalıştı çalışacak gibi oldu sesi değişti, Şevçenko aşağıdan bağırıyor maximum gaz, maximum diye ben daha çok pompalıyorum gaz pedalını ancak daha da sertleşti... :rolleyes:

Motorun sesi çalışma temposuna girdi fakat net olarak çalışmayınca; bu avantajı kaybetmek istemeyen Şevo motorun altından koşarak kalktı geldi ve benim beyhude pompaladığım fren pedalının yanındaki gaz pedalına dokunur dokunmaz motor kükreyerek çalıştı... :D :D

En başta yazmıştım, hava karanlık diye.

:D :D

Ben ayağımın altına ilk gelen şeyi karanlıkta gaz pedalı diye pompalamışım iyi mi?

:p:p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Şevşenko gelmese sabaha pompa :D
:D :D :D

Yok biraz daha marş ile çalışacak duruma gelmişti, ses değişmişti çünkü... :) Şevo ses değişince çalışacağını anlayınca maximum gaz dedi, benim tam gaz yapmadığımı zannediyordu, oysa ki, ben hiç gaza basmıyormuşum... :)

Komediydi vallaha, aklıma geldikçe gülüyorum.

süleyman46

Aktif
Araç Markası
Mazda 6 2010
Bir benzeri bir arkadaşım anlattı. Üniversite yılları, trabzondayım. Bir iş başvurusunda işveren tarafı(arkadaşın teyzesi) başvuru dokümanlarını alıyor ve başvurana ' fotoğrafınız lazım, arkadan çektirin gelin' diyor. Arkada fotoğrafçı var çünkü. 15 dk. sonra eleman geliyor fotografı veriyor. Adam arkası dönük fotoğraf çektirmiş gelmiş :D

Üst Alt