Gerçek Komik Hikayeler...

metece44

Katılımcı
Evvelki gun bir parti m.vekil adayi yaninda birkac kisi sokakta dolasiyordu. Ekip aracinda sinirdisi edilecek yabancilar vardi. Adam geldi acti kapiyi elini uzatip teker teker tokalasti icerdekilerle.merhaba ben ... vekil adayinizim desteklerinizi bekliyorum dedi :) Memur arkadas onlar gurcu vatandasi deyince adam bozuldu toparlamak icin haa ozaman 3600 anlamazlar dedi selam verip gitti.

Tapatalk

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Benimde eski 323'üm de memleketten gelirken sağ ön cam bozulmuştu. Açık kalmıştı. Sonra eve gelince geç oldu diye yaptiramayip cami güzelce bantlayip sarıp otoparka bırakmıştım. Ertesi aksam gittiğimde arabanın içinde kediler parti yapıyordu. Meğer sağ camla uğraşırken sol cam açık kalmış :) Temizliği çok zor olmuştu

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu gün Didim dönüşü Söke civarında; lpg ışıklarına baktım kırmızıya gelmiş, kilometreye baktım tam kestiremedim beni Aydın'a götürüp götürmeyeceğini ve daha önce bir kaç kez lpg aldığım istasyona girdim... O esnada 4 pompanın 3 tanesi doluydu, bende boş pompaya yanaşarak o esnada doğan dolunayı fotoğraflamak için istasyonun kenarına doğru gittim, pompacı arkadaşa da dolsun dedim...

Fotoğraf işini bitirdim aracın yanına geldim, pompa guzuya takılı ama her hangi bir işlem yoktu, bütün rakamlar sıfırı gösteriyordu... Ben, elemanın diğer araçlar ile ilgilenmekten start düğmesine basmadığını düşündüm, eleman da pompanın çalışmadığını düşünmüş olmalı ki, tekrar start verdi ama çalışmadı... Sistemin kestiği plaka fişi de sıfır gösteriyordu...

Diğer pompa müsait hale geldiği için eleman, abi sen az öne alıver oradan dolduralım dedi... Ben guzuyu çalıştırdım ve ileri aldım bu sırada gözüm lpg ışıklarına takıldı hepsi de yeşildi... :) Yani; benim depoyu makine doldurmuş ama ne kadar doldurduğunu ispatlayacak bir şey yok... Hadi hayırlı işler diyerek araçtan indim ve eleman tekrar dolum yapmak için hamle yaptı 1 Küsur litre aldı almadı yine durdu, bana abi diğer pompa doldurmuş ama ne kadar koymuş bilmiyoruz diyerek otomasyon sisteminden yardım almak için durumu oraya anlattı...

Hep beraber basket maçında son salisede giren basketi inceleyen hakem heyeti gibi ekrana yumulduk ama işinin ehli olmadığı belli olan beyefendi bir türlü benim plakayı bulup kaç litre lpg verildiğini bulamadı ve bana döndü, senin tank kaç litre almıştır abi dedi... :)

Güldüm, bana kalırsa son pompada 1 küsur litre aldı derim ama ilk pompa benim tankı doldurdu, ancak; bende ne kadar aldığından emin değilim, bu gibi durumlarda 20-25 litre civarında alır dedim. Çünki; son iki dolumda depo 25 ve 26 litre almıştı... Sadece; bir kez depo tam boşken 40 litre almıştı, şimdi ne depo boş ne de o kadar aldığından emin değilim dedim...

Adamlara 1 küsur litrenin parasını verip gitsem kabul edecekler o noktaya geldiler, ancak ben kartı uzattım sen şuradan 25 litre yani 50 liralık çekim yap ve hakkını helal et dedim... Yetkilinin ve pompacı kardeşin gözleri parladı, olur abi hemen dediler... Helalleştik ayrıldım...

Kilometreyi sıfırladım, ne kadar aldığını az çok km ile tahmin edebilirim, inşallah 40 litre almak gibi bir salaklık yapmamıştır. Gerçi helalleşerek ayrıldık ama yine de depoda fazladan lpg olması işime gelmez... :)

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Aksam devir edildigin aciklik verir zaten abi bi ara gecerken ordan konusursun

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Aksam devir edildigin aciklik verir zaten abi bi ara gecerken ordan konusursun
Başka birisi daha benim durumumdaydı Kadir... O kişi tel ve isim bıraktı gitti, sanırım tanıdıktı.

Açığın ne olduğu ve kime olduğu tek kişi olsa çıkardı ama iki kişi olunca zor, birde benim verdiğim 50 lik işi tamamen farklı yere götürmüştür...

:)

meriç

Katılımcı
Araç Markası
2001 Premacy 1.8 AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı, SW
Ben bu başlığı tesadüfen gördüm ve hatta yeni sanıp en baştakileri okumaya başladım, arada begendiklerim de oldu, sayfanın sonuna geldiğimde, ulen yeni açılmış sayfa ama amma da yazan olmuş deyip 2. Sayfayı da okudum, sonra baktım ki 1 yıldan fazla olmuş, sonra son sayfaya geldim kendi anı mı yazayım derken anı oldum :)
Çalıştığım fabrikada çevre ve isg görevlisiyim, ekip çoğalınca vardıya tutmaya başladık ve kendi sabit masa telefonuma ek olarak bir de ekibin dect telefonunu da kullanmaya başladım. Bilgi işlem Sabit telefonları yenileme yapıyordu, eskisini götürdüm, yenisini aldım, üretimden ofise doğru gidiyorum, bir arkadaş elimde telefonu görünce güldü, hayırlı olsun falan makara yapıyor aklınca, o esnada dect telefon çaldı cebimde ve çaktırmadan cebimdeki telefonu bastırdım ve zil sesi sustu ve aynı anda da sabit telefonun ahizesini kulağıma götürüp konuşma moduna girdim, arkadaş önce bir boş boş baktı, bir kal geldi, sonra yanında kim var vereyim de konuş dedim, kablosu takılı ahizeyi verdim bu başladı alo alo, kimsin, aloo, olum ses gelmiyo, kim bu dedi, o esnada telefondan ahizenin kablosunu söktüm, dedim çekmedi herhalde dışarı doğru git konuş dedim, arkadaş ahizeyi aldı, kablo sallana sallana, alo, alooo, kimsin diye diye koştura koştura dışarı çıktı, :) sonrasını hiç anlatmayayım, yarıldık orta yerimizden :)

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu gün Didim dönüşü Söke civarında; lpg ışıklarına baktım kırmızıya gelmiş, kilometreye baktım tam kestiremedim beni Aydın'a götürüp götürmeyeceğini ve daha önce bir kaç kez lpg aldığım istasyona girdim... O esnada 4 pompanın 3 tanesi doluydu, bende boş pompaya yanaşarak o esnada doğan dolunayı fotoğraflamak için istasyonun kenarına doğru gittim, pompacı arkadaşa da dolsun dedim...

Fotoğraf işini bitirdim aracın yanına geldim, pompa guzuya takılı ama her hangi bir işlem yoktu, bütün rakamlar sıfırı gösteriyordu... Ben, elemanın diğer araçlar ile ilgilenmekten start düğmesine basmadığını düşündüm, eleman da pompanın çalışmadığını düşünmüş olmalı ki, tekrar start verdi ama çalışmadı... Sistemin kestiği plaka fişi de sıfır gösteriyordu...

Diğer pompa müsait hale geldiği için eleman, abi sen az öne alıver oradan dolduralım dedi... Ben guzuyu çalıştırdım ve ileri aldım bu sırada gözüm lpg ışıklarına takıldı hepsi de yeşildi... :) Yani; benim depoyu makine doldurmuş ama ne kadar doldurduğunu ispatlayacak bir şey yok... Hadi hayırlı işler diyerek araçtan indim ve eleman tekrar dolum yapmak için hamle yaptı 1 Küsur litre aldı almadı yine durdu, bana abi diğer pompa doldurmuş ama ne kadar koymuş bilmiyoruz diyerek otomasyon sisteminden yardım almak için durumu oraya anlattı...

Hep beraber basket maçında son salisede giren basketi inceleyen hakem heyeti gibi ekrana yumulduk ama işinin ehli olmadığı belli olan beyefendi bir türlü benim plakayı bulup kaç litre lpg verildiğini bulamadı ve bana döndü, senin tank kaç litre almıştır abi dedi... :)

Güldüm, bana kalırsa son pompada 1 küsur litre aldı derim ama ilk pompa benim tankı doldurdu, ancak; bende ne kadar aldığından emin değilim, bu gibi durumlarda 20-25 litre civarında alır dedim. Çünki; son iki dolumda depo 25 ve 26 litre almıştı... Sadece; bir kez depo tam boşken 40 litre almıştı, şimdi ne depo boş ne de o kadar aldığından emin değilim dedim...

Adamlara 1 küsur litrenin parasını verip gitsem kabul edecekler o noktaya geldiler, ancak ben kartı uzattım sen şuradan 25 litre yani 50 liralık çekim yap ve hakkını helal et dedim... Yetkilinin ve pompacı kardeşin gözleri parladı, olur abi hemen dediler... Helalleştik ayrıldım...

Kilometreyi sıfırladım, ne kadar aldığını az çok km ile tahmin edebilirim, inşallah 40 litre almak gibi bir salaklık yapmamıştır. Gerçi helalleşerek ayrıldık ama yine de depoda fazladan lpg olması işime gelmez... :)
Hafta sonu yaptığım yolculukta test ettim, benim verdiğim 50 lira yani 25 litre lpg tam yerinde karar olmuş... 200 Kilometrede 20 litre lpg aldı, yarısı şehir içi yarısı şehir dışı klima açıktı... Ortalama 10 litre de benim için gayet başarılı... :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yıl 1997 Haziran 23 ve günlerden Pazartesi... Mesleğimin ilk günü ve yeni görev yerim tebliğ edilmiş, elime sarı bir zarf verilmiş ve ben oraya gitmişim...

İdari Büro yazan yer olmalı diye (ki doğruymuş) odaya girdim, sivil giyimli bir beyefendi masada oturuyor bıyıklı mıyıklı, zannettim ki, bu adam müdür...

Selamsız hiç bir yere girmediğim için, selam verdim ve kendimi tanıttım, ne için o odada bulunduğumu anlattım. Bu beyefendi, beni bi süzdü, "sen yenisin demek" tavrında konuşmaya başladı, evet dedim yeni düştüm (tabi içimden) :)

Sözüne devam etti; şimdi sen evde tutmamışsındır, buraya alışmak biraz zaman alır, sen git, benden sana 10 gün izin, işini gücünü hallet gel... !!

Kendi kendime beyin jimnastiği yapıyorum, 10 gün izin harika olur... Da; bu adam kim, öyle git benden sana izin demeyle oluyor mu? Yavaş yavaş kapıya doğru yöneliyorum ve düşünüyorum, kapıdan çıksam kimse beni bulamazdı... Tam o esnada idari işlere bakan bayan arkadaş geldi, hayırlı olsun dedi ve zarfı elimden aldı, işlemlerimi yaptı...

Bana izin veren dallama da, kıs kıs gülmeye başladı... :D

Üst Alt