Mazda 6 GH (2007-13) Genel Bakımlar

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
O zaman 150bin km civarındaydı şimdi 180bin olduk. Servis kayış sisteminin tamamına o fiyatı demiş olabilir. Tek tek sordun mu? Bende öyle fark edilebilir bir ses yapma yoktu, kaputu açıp dikkat edersen bilya dönme sesine benzer bir ses geliyordu. Kayış ciddi yıprandığından dolayı değişirken rulmanları da kontrol ettik, yıprandığı kanaatine geldik ve değiştirdik. Motorun çalışması daha bir huzurlu hale geldi. Parçalarda kolay bulunan parçalardı. Şimdi kayış gergi kütüğü(sanırım) gaza basınca kırt şeklinde ses yapıyor ilk çalışmalarda. Onu da değişirsek yaplaşırım kısmet olursa.
Tek tek sordum evet. Kayış a 100 TL dedi rulmanlarina biri çok yuksek fiyatı dedi o kabartıyor 1000 TL civarı tutar dedi.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Dayanamadım değiştirdim.

Ekli dosyalar

• 20190427_114648.jpg
    20190427_114648.jpg
    213.2 KB · Görüntüleme: 32

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Aynen abi. Tesekkur ederim.İçime bir kuşku düşüp degistirsemmi dediğim zaman hep o kazanıyor. O yüzden bu sefer fazla düşünmedim. Ama şüphelerim dosruymus içindeki fl22 değilmiş.

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun. Bu motorlar için FL22 şart değil ama yine de orjinal her zaman daha iyidir. :) Güzel günlerde gazlayın.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Servis şefi ile de baya sohbet etik de aslında kullanılması gerekiyor dedi. Yada castrol deki sf serisini de kullanabilirsin diyor ben de daha önce araştırın ca öyle bir sonuca varmıştım.

POLAT

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Lacivert Sedan
Takozlar adamın belini büküyor ama bir o kadar da elzem parçalar. Takozlarda yan sanayi fayda etmiyor. Değiştirme daha iyi. Allah kazasız belasız günlerde eskitmek nasip etsin hocam. :)
Servisin verdiği rakamlardan dolayı şansımı denemek istedim hatta servis muadil üründe titreşimin kesilmeyecegini ısrarla söylemesine rağmen denedim ve inanılmaz bir fark var kesinlikle kullanabilirsiniz içerisinde yağ var ve motor yükü tamamen bu yağlı parçanın üzerine verilmiş en fazla su olabilir patlar yağ Akar ve aynı titreşime devam eder 1 yıldan fazla oldu taktirali bir problem yaşamadım yaşattığı his ilk aylarda aracı çalıştırdığınızda sanki calismiyormus hissi veriyordu o kadar fark var

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
... 1 yıldan fazla oldu taktirali bir problem yaşamadım yaşattığı his ilk aylarda aracı çalıştırdığınızda sanki calismiyormus hissi veriyordu o kadar fark var
Yan sanayi takozlara karşı ön yargılarımızı kırmış oldunuz lakin ilk zamanlarda araç sanki çalışmıyormuş gibi yazmışsınız. Şuan ilk zamana göre fark mı var ??

POLAT

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Lacivert Sedan
Yan sanayi takozlara karşı ön yargılarımızı kırmış oldunuz lakin ilk zamanlarda araç sanki çalışmıyormuş gibi yazmışsınız. Şuan ilk zamana göre fark mı var ??
Hiçbir fark yok sadece ben titreşimli çalışmasına alistigim için sessiz çalışmasına alışmam biraz zaman aldı anlamında gayet memnunum ilk takıldığında ki gibi keyifli
Mesaj otomatik birleştirildi:

V kayışı ve bilyalar için de ciddi bedeller istiyor servis 2500 TL gibi bir bedel Kayısı degismisken rulmanları muhakkak değiştirin bilyalar da aşırı uğultu ses oluşuyor hepsine 500 ila 600 TL arasında hallettim sizler için aldığım ürünlerin marka ve fiyatlarını alacağım önceden dikkat etmiyordum nasıl olsa anladığımız konular hallederiz basit geliyor fakat bazen çok önemli ve zaman alacak konuları okuyunca faydasını gördüm bundan sonra sizlerle paylaşmayı düşünüyorum konunun dışında olacak fakat ben bu aracın farlarindan hiç memnun değilim LED taktım istediğim sonuca ulasmadi far içlerini yaptırdım değiştirdim yani fakat berbat belli bir aydınlatmanın üzerine çıkmıyor ve moralimi çok bozuyor bu durum

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Servisin verdiği rakamlardan dolayı şansımı denemek istedim hatta servis muadil üründe titreşimin kesilmeyecegini ısrarla söylemesine rağmen denedim ve inanılmaz bir fark var kesinlikle kullanabilirsiniz içerisinde yağ var ve motor yükü tamamen bu yağlı parçanın üzerine verilmiş en fazla su olabilir patlar yağ Akar ve aynı titreşime devam eder 1 yıldan fazla oldu taktirali bir problem yaşamadım yaşattığı his ilk aylarda aracı çalıştırdığınızda sanki calismiyormus hissi veriyordu o kadar fark var
İlk defa yan sanayi takozların işlevini gereken şekilde yerine getirdiğini okuyorum. :) Uzun yıllar boyunca hizmet ederler inşallah. Bilgilendirme için teşekkürler.

RGM

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626 GF
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Hiçbir fark yok sadece ben titreşimli çalışmasına alistigim için sessiz çalışmasına alışmam biraz zaman aldı anlamında gayet memnunum ilk takıldığında ki gibi keyifli

V kayışı ve bilyalar için de ciddi bedeller istiyor servis 2500 TL gibi bir bedel Kayısı degismisken rulmanları muhakkak değiştirin bilyalar da aşırı uğultu ses oluşuyor hepsine 500 ila 600 TL arasında hallettim sizler için aldığım ürünlerin marka ve fiyatlarını alacağım önceden dikkat etmiyordum nasıl olsa anladığımız konular hallederiz basit geliyor fakat bazen çok önemli ve zaman alacak konuları okuyunca faydasını gördüm bundan sonra sizlerle paylaşmayı düşünüyorum konunun dışında olacak fakat ben bu aracın farlarindan hiç memnun değilim LED taktım istediğim sonuca ulasmadi far içlerini yaptırdım değiştirdim yani fakat berbat belli bir aydınlatmanın üzerine çıkmıyor ve moralimi çok bozuyor bu durum
Aracınız exclusive mi? Yani orjinali xenon mu

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Led ampül tavsiye etmiyorum. Orijinal xenon varsa kaliteli 4300 K ampül ve güzel bir far ayarı yapılırsa memnun kalırsınız diye düşünüyorum @POLAT

Far içlerine yapılan işlem nedir?

İlkay

Sessiz
Araç Markası
Mazda6
Araç Renk ve Tip
Siyah sedan
O zaman 150bin km civarındaydı şimdi 180bin olduk. Servis kayış sisteminin tamamına o fiyatı demiş olabilir. Tek tek sordun mu? Bende öyle fark edilebilir bir ses yapma yoktu, kaputu açıp dikkat edersen bilya dönme sesine benzer bir ses geliyordu. Kayış ciddi yıprandığından dolayı değişirken rulmanları da kontrol ettik, yıprandığı kanaatine geldik ve değiştirdik. Motorun çalışması daha bir huzurlu hale geldi. Parçalarda kolay bulunan parçalardı. Şimdi kayış gergi kütüğü(sanırım) gaza basınca kırt şeklinde ses yapıyor ilk çalışmalarda. Onu da değişirsek yaplaşırım kısmet olursa.

Gergi kütüğünü değiştinizmi bendede aynı sorun var hangi ürün kullandınjz serwis lrjinaşine çok para diyo

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Servis şefi ile de baya sohbet etik de aslında kullanılması gerekiyor dedi. Yada castrol deki sf serisini de kullanabilirsin diyor ben de daha önce araştırın ca öyle bir sonuca varmıştım.
Hortlatma gibi olacak görünce yazayım dedim.
Bende bi kere sf kullandım ama sf , fl22 kadar içeriği temiz ve uyumlu bi antifriz değil.

Bunun Castrol ile yazışmaları paylaşmıştım.

Maviay99

Sessiz
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan

Üst Alt