Galatasaray

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
UEFA ile GS anlaşma yapar, şu limiti geçme diye söylerler. GS limiti aşıp 147 milyon borç bildirir, sonra UEFA ya gözünün yağını yiyeyim ben ettim sen etme hata oldu vs der ve ek anlaşma yapılır, olduğu gibi her şey devam eder, GS CL'ne katılır. Sonrasında başta İtalyan Milan olmak üzere, bir çok Avrupa kulübüne bu konuda sert yaptırımlar uygulanır ve taviz verilmez. Gel zaman git zaman Milan başta olmak üzere bir kaç kulüp UEFA yı Gs'yi emsal göstererek CAS'a şikayet eder. Der ki; bize uyguluyorsun da bu Gs'nin özelliği ney uymuyor ama yine de ceza almayıp ek anlaşma yapılıyor. Bunu duyan CAS dosyayı yeniden açar. Muhtemel sonuç; 3 yıl men cezası olabilir, ceza bir dahaki yıldan itibaren uygulanır, bakalım neler olacak

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Çünkü taraflar 4 yıllık bir sözleşme imzaladı.

Sözleşmeye uymamak da nedir?
Benim süreçten anladığım, 4 yıllık sözleşme imzalandığında, daha öncesinde yalan beyanda bulunulmuş bunu da kulüp içerisinden birileri ortaya çıkararak UEFA'ya bildirmiş...

Bu ateş üfleyerek söner mi sönmez mi göreceğiz artık...

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Galatasaray 0 - 0 Schalke

Şu Galatasaray ne ballı he. Adeta 20 kişiye karşı oynadılar.

Maçı 4 - 0 kaybedebilirlerdi. Ozan ve Muslera maçın adamları.

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Evet. Belli oluyordur bir nebze. :D Ama objektifim, fanatikgillerden değilim. Tecrübelendikçe insan neyin ne olduğunu daha iyi gözlemleyebiliyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Cuma akşamı oynanan ve büyük çoğunluğun fark beklediği derbide Galatasaray, tarihin en kötü dönemini yaşayan Fenerbahçe Futbol takımını yenemedi, hatta son dakikalarda iki net pozisyonu gole çevirme imkanı bulan taraf Fenerbahçe oldu.

Beni her iki takımın teknik olarak ne oynadığı ilgilendirmiyor, çünkü ülke futbolu bana hitap edemiyor... Fakat; Cuma akşamı yaşananlar aklı başında olan bir toplum için fazlasıyla acı verici ve ibretlik hikaye barındırıyor... Toplumun çoğunluğu da; aklı başında olmadığı için o akşam yaşananların da kıymeti harbiyesi kalmadı tabi... Herkes acısını içinde yaşar muhakkak ama, başkalarının acılarına saygı bile gösteremeyenlere söylenecek söz çok yok maalesef... Ölüm üzerinden, o tezahüratı yapanları, destek verenleri, içten içe sevinenleri Allah'a havale ediyorum...

*Fenerbahçe'nin ikinci golünden önce topun taca Fenerbahçe'den çıktığını basa basa öne sürenlerin, Galatasaray'ın ikinci golünden önce, topun kornere değil auta çıktığını hatırlatmak isterim ama ne fayda olur bilmiyorum? Ama objektif bir bakış açısı böyle olmalı gibi geliyor bana... ;)

*Skor 2-0 iken, türlü rezillik içeren tezahüratın ve yedek kulübesindeki helva peltekliği ile keşkül titremesinin fanatizmin kollarına yelken açmasının müsebbibi, skoru 2-2'ye getiren Fenerbahçe değil, stadda aklını, vicdanını fanatizme kiraya vermiş olanlardır...

*Antalya maçında, VAR'a sığınan kebapçı manyağının, bu maçta VAR'ını yoğunu bu sistem üzerinden eleştiriye yöneltmesi omurgasızlığın dik alasıdır... Bir şey ya VAR'dır, Ya da yok... Bir varmış bir yokmuş, ancak masallarda olur.

*Daha öncelerinde, hakem hataları ile katledilen takımlar için, "hakemi de yensin" klişesi kullanılır, ayna klişeyi bu maç sonrası Galatasaray ve Kebapçı manyağı için sarf etmek yanlış değil BANA GÖRE...

*Sahada futbolcu peşinde koşan Hasan Şaş'ın, soyunma odası koridorunda tek yumrukla nakavt olması ne kadar yanlışsa bir o kadar da içimin yağlarını eritmiştir... Jailson'a bu bağlamda, Çeşme de kebapçı açmasını tavsiye ediyorum, nakavt olmak için sıraya giren çok olur... :D:D

*Saha içi ve saha dışında ne kadar olumsuz hareket yapan, çirkin görüntüye sebebiyet veren, kaç kişi varsa, takımının kırmızılı veya lacivertli olmasına bakılmadan görüntülü delilleri ile en ağır cezaların verilmesi benim için bu derbinin en güzel neticesi olur... Yüreği yeten yetkili kurulları göreve davet ediyorum... Bu cezalandırma gerçekleşmezse eğer, aynı şeyleri başka derbilerde de farklı cümlelerle yazıp çiziyor oluruz ancak...

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Zamanında futbol oynamış kişiler az çok bilir. Bir hakem isterse maçı istediği gibi bitirme imkanı vardır.

Hakem, topu eline alıp karşı kaleye kendisi atacak değil ya. Yapacağı ince ince düdüklerle, gol olabilecek atağı keser, hucümu engeller.

Fatih Terim'i zerre kadar sevmem, hoşlanmam. Zaten futboldan da eskisi kadar tat alıyor değilim. Hiç kimse masum değil, kimse ben daha masumum rollerini üstlenmesin.

Stat da seyirci olmasaydı, Fenerbahçe tarihi fark yerdi. Seyirci tahrikkar tezahüratları ile ölüyü diriltti denilebilir. Tabi hakemin de bana göre katkısı var.

Yok auta gidiyormuş da korner vermiş, o pozisyon muammalı tam olarak ağır çekimlerde bile tespit edilemezken @Domestos birkaç Fenerbahçeli yorumcunun etkisinde kalarak, (ki bu da normal) pozisyonu istediği gibi yorumlamış, kendince tespitte bulunmuş. Varsayalım ki aut idi. Yanlış bir karar, yanlış başka bir karar ile mi düzeltilecek? O halde, bir önceki maç, on maç öncesi, geçen yılın maçları, yok 3 yıl önceki maçlar da mı devreye sokulacak.

Bir takıma haksız penaltı verildi tüh, ne yapalım, karşı takıma da vereyim, eşitlensin. Bu olur mu? Olacak şey mi?

Galatasaray'ın 10 numarası çıban başı... O taç mevzusunda adam gibi yerden kalkıp gerekli savunmayı yapsaydı, maçın skorunun ne olacağını kimse kestirimezdi.

İki kişi kavga ederken, üçüncüye ayırmak düşer, gidip de tokat atmaz. Fenerbahçeli Jailson kendini bar / pavyon fedaisi mi sanıyor? Olayların bu kadar büyümesinin tek sebebi de Jailson.

Hasan Şaş, zaten hep bu gibi olayların içinde. Dışarıda efendi imiş, beyfendiymiş. Kime ne? Saha içerisindeki tavırlarına bakmak gerek. Sezon sonu veya Ocak ayındaki ara transferde Hasan Şaş'da, Belhanda'da derhal gönderilmeli.

Hakem maç biter bitmez birbirlerine horozlanan iki futbolcuya da birer sarı kart gösterse olay orada biterdi. Karşıdan sırıtarak olan biteni izledi adeta olayların bu hale gelmesine yardımcı oldu.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Korner meselesini gündem yapmamızın tek nedi Sinyor'un taç meselesini dillendirmesi olduğunu bilmeniz lazım bence, yoksa konu auta giden topu korner vermesi değil, hatta taç mevzusu yapılan pozisyonda faul var taçtan önce ama verilmedi, taç ta geldi gol oldu.

İki hafta önce VAR yok önemli değil hakemleri korumalıyız diyen Sinyor, puan kaybedince hakeme hakaret tehdit tükürme ne ararsan yaptı yani.

Maçı seyircisiz de oynasanız, Mars'ta da oynasanız Fenerbahçe ile oynandığını unutursanız fark etmez, o maça 49. dk da bitti gözüyle bakılmaz.

Nihayetinde tarihin en kötü Fenerbahçe'sine yenilmekten son anda kurtulan Sinyor ve avaneleri her zaman olduğu gibi başarısızlıklarını çirkefliklerle örtmeye çalıştı.

Jailson'un yaptığını kimse savunmaz zaten, hep dedim maçı bu hale getiren Fırat'tı. Maç içinde Belhanda ve Soldado'yu uyarıp sarı verse, o da yetmiyorsa kırmızı verse ikisine de sorun kalmayacaktı.

IMG_20181105_093404.jpg

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
@ReaL

Spor programı izlemedim abi ki, etkisinde kalayım. Yazdıklarımı istediğin gibi anlama yorumlama özgürlüğü sana ait tabiki de... Fakat ben senin yorumladığın çerçevede yazmadım. Özetlerde gördüğümü yazdım.

Fenerin golü yanlış taç kararından oldu diyen zihniyet, Gs nin golünün yanlış korner kararından olduğunu görmeli diyorum. Üstelik daha önce meydana gelmişken... ;)

Ayrıca, en baştan beri diyorum ki, olaylara sebep olan karışan her kim varsa delilleri ile birlikte renk ayrımı yapmadan en ağır yaptırımın uygulanmasını istiyorum...

Daha ötesi var mı?

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Korner meselesini gündem yapmamızın tek nedi Sinyor'un taç meselesini dillendirmesi olduğunu bilmeniz lazım bence, yoksa konu auta giden topu korner vermesi değil, hatta taç mevzusu yapılan pozisyonda faul var taçtan önce ama verilmedi, taç ta geldi gol oldu.

İki hafta önce VAR yok önemli değil hakemleri korumalıyız diyen Sinyor, puan kaybedince hakeme hakaret tehdit tükürme ne ararsan yaptı yani.

Maçı seyircisiz de oynasanız, Mars'ta da oynasanız Fenerbahçe ile oynandığını unutursanız fark etmez, o maça 49. dk da bitti gözüyle bakılmaz.

Nihayetinde tarihin en kötü Fenerbahçe'sine yenilmekten son anda kurtulan Sinyor ve avaneleri her zaman olduğu gibi başarısızlıklarını çirkefliklerle örtmeye çalıştı.

Jailson'un yaptığını kimse savunmaz zaten, hep dedim maçı bu hale getiren Fırat'tı. Maç içinde Belhanda ve Soldado'yu uyarıp sarı verse, o da yetmiyorsa kırmızı verse ikisine de sorun kalmayacaktı.

Ekli dosyayı görüntüle 39588
IMG_20181106_191832.jpg

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Galatasaray, Avrupa kupalarında çıktığı son 21 maçta sadece 2 galibiyet alabildi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Ülke futbolunda, Terim ile başlayan bu yapılanma, bitmez, kökü kesilmez. Ayrık otu vardır bilen bilir, bütün toprağa bir parça ayrık otunun düşmesi mahvolması için yeterlidir, temizlersin, bitti dersin ama toprak altında kalmış 1 cm ayrık otu bütün toprağa yayılmaya yeter... Hayatım boyunca çalıştım diyen Terim, kimlerle dirsek temas halinde çalışmış incelenirse, gelinen nokta da daha net anlaşılmış olur... Adamlar, avrupada bile hakeme ulaşıp, deri ceket hediye etmeyi başardılar... Ülke futboluna habis ur olmaları gayet normal... Çünkü, bu insanlarda vicdan, hak hukuk, Allah kitap, ahlak olgusu zayıf, dün siyah dediklerine bu gün beyaz diyebiliyorlar, yarın da tekrar siyah deme ihtimalleri yüksek... Hedefe giden yolda, bunlar için her yol mübah maalesef...

Yani; bu iş düzelmez ve böyle devam eder... Öyle olmasaydı; Emre'ler, Arda'lar, Burak'lar, Engin Baytar'lar, Hasan Şaş'lar yetişip gelmezdi... Bu jenerasyonun devam ettiğinin en güzel örneği de; Muğdat Çelik ve Emre Akbaba dır...

Uefa kupasını alan takımı bu zihniyet baltalamıştır, bütün istatistikleri alt üst edecek olan Jardel'i bu zihniyet göndermiştir. En yakın olarak, gol kralı olmuş futbolcuya "git" denilmiştir. Ortada bir menfaat veya devasa para varsa, bu güruhtan başkası çökmeyi akıl edemez, akıl etse de bu güruh payını alır, bırakmaz...

Vaktinde; İtalya'da "temiz eller" operasyonu yapılmıştı, ne kadar etkili oldu bilemiyorum ama bizde böyle bir operasyonun yapılıp sonuca etkisi mümkün değil, bu operasyonu yapacak ellerin çoğu kirli, ülkede tuz kokalı çok oldu... En yakın ispatı da, Sayıştay hakiminin hazırladığı rapor sonrası, görevden alınmasıdır...

:cool:

Üst Alt