Galatasaray

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Tudor gitmiş diyolla, acımız büyük :p
Yönetimi de götürdü sanki... Başkan endişeye mahal yok havada yakıt ikmali yapcaz türünden açıklama yaptı... :D

En son rahmetli Erbakan bunu denemişti de siyasi hayatının sonu olmuştu... :) Sonları aynı olur işallah yareppiimm. :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
https://www.dha.com.tr/spor/galatasarayda-fatih-terim-donemi/haber-1556002

Yönetim Kuruluna da; Mehmet Ağar ismi geçiyor... Federasyon başkanlığına da işleri bozulan Haluk Ulusoy'u getirdiler mi tamamdır... ;)

Edith;

Fatih Terim, "Nerede kalmıştık" diye sosyal medya hesabına yazmış... Zeki ve Çevik aynı zamanda ahlaklı yurdum insanı altına döşemiş mesajı...

Burada Kalmıştın;

selahattin-aydogdu880.jpg

Son düzenleme:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Allah’ım Aziz, Senol, Terim, Demirören, Burak, Arda, Onur gibi karakterlerden Türk futbolunu bir an önce kurtarsın inşallah.
Mümkün görünmüyor Bülent. Ülke 30 yıl geriye gitmişken futbolda yenilik beklemek fazlaca iyimserlik olur bence. :(

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Galatasaray'ın UEFA ile yaptığı FFP toplantısı sona erdi. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kritik zirve sonrası açıklamalar yaptı. Cengiz, UEFA'ya üç ayrı sunum yaptıklarını dile getirdi

Başkan Mustafa Cengiz ve beraberindeki heyet, sarı-kırmızılı kulübün mali durumu hakkında bilgi vermek amacıyla İsviçre'nin Nyon kentinde Uefa yetkilileriyle bir araya geldi. Yaklaşık 3 saat süren görüşmenin ardından basın açıklaması yapan Cengiz, "6 arkadaş çok güzel bir sunum yaptık. 50 küsur sayfayı tek tek anlattık. 10'a yakın soruşturma müfettişi ile UEFA bizi çok iyi dinledi ve çok sorular sordu. Biz, özellikle gelecek 3 yıl için gerçekçi, samimi planımızı, olduğu gibi gerçek verilerle anlattık. Hayali hiçbir şey söylemedik." dedi.

Kulübün ekonomik yapısı hakkında detaylı bilgiler verdiklerini aktaran Başkan Cengiz, "3 türde sunum yaptık. Mevcut durum, en kötü durum ve en iyi durum. Bu 3 duruma göre çeşitli varyasyonları aktardık. UEFA tabii ki bunları dinleyecek. UEFA bu konuda çok ciddi ve samimi." şeklinde konuştu.

UEFA SAVUNMASININ ANA MADDELERİ!

> UEFA nezdinde Türkiye’nin ve Şampiyonlar Ligi’nin önemli bir markası olması...
> Emlak Konut’la yapılan anlaşma gereği Riva ve Florya’dan sağlanacak yeni gelirlerle borçların büyük kısmının kapanacak olması...
> Futbolculara ve kulüplerine vadesi gelmiş tüm borçların ödendiğine dair belgeler.
> Sermaye artışıyla sağlanan girdi. Eskiye oranla oyuncu maaş bütçesindeki düşmeler.
> Yeni sözleşmelerde prim sisteminde ve kurlarda düzenlemeler. Oyunculara kendi vergilerini ödeme şartı.

Kaynak

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
En az 3 Temmuz vakası gibi bir travmayı yaşamadan kimseye rahat yok sanki, öyle ya da böyle bu travmayı yaşayacaklar... ;)
3 temmuz vakasiyla bunun ne alakasi var Veli Abim:)) finansal fair play yuzunden ceza daha oncede alınmıştı 1+1 olarak. Ben oradaki +1 in kesin verileceğini düşünüyorum daha da fazlasi gelebilir bakalim göreceğiz egerki gelmezse artik sunumlarda hangi slaytlar varsa neler yaptiysa diye düşünürüm:)))

Birde sunu merak ediyorum bu yöneticiler niye surekli +32 yasinda oyunculara dunya kadar para verip 4-5 yil kontrat yapip TR ye getiriyorlar. Sonra para yok para yok diyorlar bu transfer politikalarini GS oldum olasi dogru yapamamistir zaten, okadar vizyonda oldugu yillar vardi, avrupada kupa aldigi zamanlarda bonservis ile gonderdigi oyuncu sayisi 1. FB Balicinden Okachasina Alpayindan Sowuna bu islerde en basarili olan kuluptür. Zamaninda dunyanin en pahali oyuncusu 50milyon dolar iken 17milyon dolara Balici satti. Yani suan en pahali transfer 225e neymar ise 75milyon degerinde birisini satmis gibi dusunebiliriz ama artik goruyorum ki FB de +32 yas oyunculara para sacmaya devam ediyor. Trabzonun da hali belli, suan buyuklerden en iyi durumdaki yine BJK onunda son donemlerinde saçmalıklarıni hep beraber goruyoruz. Gelecegini kurtarmak isteyen klup altyapisina acilinden yatirim yapmali, 33 yasindaki emekliligini yasamak icin gelen 1 tane oyuncuya 4-5m euro para verecegine o para ile akademisini kuran gelecegini garantiye alir. Bir 50 yil sonra aaa eskilerden GS diye bir klup varmis FB varmis sukadar şampiyonlukları varmış diyen Altinordulu taraftarlar olabilir...

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
"3 Temmuz Gibi" Diyerek cümleyi kurmuşum, yani benzetme yapmışım... ;) Ayrıca; 3 Temmuz süreci ile şike yapmakla suçlanan takımın ne kadar şike ile ilgisi varsa bu ve benzeri durumların da o kadar ilgisi var "bana göre" :)

Bir kaç yerde, Galatasaray'ın geçirdiği bu soruşturmanın sebebi olarak, Fenerbahçe tarafından şikayet edildiğine dair haber ve yorumlar okudum... Sırf bu durumda bile 3 Temmuz vakası ile ilgisi var bence. :) O dönemde Galatasaray idarecileri, Platini abilerine ne uçurdularsa, belki Fenerbahçe camiası şimdi o kadar bir şeyler uçurmuştur... ;)

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Olabilir abi, ama ben boyle dıştan gelen olaylarda klüplerin birbirlerine destek olduklarini dusunuyorum. (En azindan yonetici ve futbolcu seviyesinde) Siyasetcilerde meydanlarda mesela okadar atisir ama yedikleri ictikleri ayri gitmez olayi gibi. Futbolcularda oyle hepsi arkadas ayrica yoneticilerinde oyle olanlari var, o yuzden boyle bir dusunce var bende.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Olabilir abi, ama ben boyle dıştan gelen olaylarda klüplerin birbirlerine destek olduklarini dusunuyorum. (En azindan yonetici ve futbolcu seviyesinde) Siyasetcilerde meydanlarda mesela okadar atisir ama yedikleri ictikleri ayri gitmez olayi gibi. Futbolcularda oyle hepsi arkadas ayrica yoneticilerinde oyle olanlari var, o yuzden boyle bir dusunce var bende.
Belki olması gereken odur, ancak o süreçte biz tam tersi bir tavır gördük... Herkes çok temizmiş gibi, elinden gelen bütün olumsuz davranışları sergiledi... Şimdi yazsam sayfalar dolusu bilgi ve yerine göre belge çıkar ama neye yarar? :) Bu yüzden, kusursuz olan İlahi Adalet kuralları çerçevesinde herkesin yaptığını çekeceğini tahmin ediyorum, hatta istiyorum, diliyorum... ;) Hangi camia olursa olsun...

ezmocesteri

Kıdemli Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Mustafa dostum çok temiz kalplisin gerçekten, üç isim veriyorum sana, kendileri o dönemin GS yöneticileri olur (hem de TFF den devşirme), neler yapmışlar, hangi belgelerin altına imza atıp nerelere götürmüşler azıcık araştır durumu anlarsın, zaten google amcaya bu üç ismi beraber yazınca epey fikir oluşturur.

Lütfi Arıboğan
İlhan Helvacı
Ebru Köksal

saridoan

Katılımcı
Araç Markası
2011 Mazda 3 Imp AT
Araç Renk ve Tip
Beyaz HB
Bunlar zaten hep var, suanda bile oluyor. Gecenlerde sirf bu yuzden hakem istifa etmedi mi? 2011 senesinde GS haric diger buyuklerin hepsinin dosyasi vardi. GS nin o dosyalarda olmama sebebi, ust siralara oynamamasiydi okadar. Oynasa sanki teşvik primi vermeyeceklermiydi hepsi yapacakti yaptilarda gecmişte. Dosyalarin dusmesinin sebebi izinsiz dinlemelerin delil olarak sayilamamasi degil mi? Bu konularda birsey ispatlamaya calismaniza gerek yok abi, herkes herşeyi biliyor. 2011 de yapilanlari da biliyor 2006 da yapilanlari da biliyor 2004 yilinda yapilanlari da, daha eskileri de ayrica emin olun 2006 da da 2011de de sampiyonluga oynayan tum takimlar birseyler yapmıştır. Suan bile yapilmiyor mu ne lobiler dönüyor. Ben 2011in de 2006nin da 2004unde akliniza gelen her supheli senenin de temiz olduguna inanmiyorum her kim temiz olduguna inaniyorsa fanatiklik yapiyordur okadar.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Benim derdim kimin yaptığı değil, zaten bir şey bilmiyorum diyen senin bile bildiğin gibi... :) Benim derdim herkesin bi halt karıştırıp başka birinin üzerine atmasıdır...

Benim annem senin anneni genelevde görmüş hesabı... :utan:

Üst Alt