Mazda 323 BG (1989-94) Frene Basınca Rölanti Düşüyor Motor Stop Ediyor

Evren

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 At
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
Arkadaşlar iyi aksamlar. Aracım 91 model otomotik mazda 323. Bugun aracımın kaloriferindeki tıkanıklıgı temizletmek için makineye taktırdım temizlettim. radyatör suyunu değiştirip antıfırız koydu. Aracı aldıktan sonra arac viteste (D) yada (p) oldugunda frene bastıgımda rölanti cok düşüyor araba stop ediyor. Bunun sebebi nedir bana yardımcı olurmusunuz.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar iyi aksamlar. Aracım 91 model otomotik mazda 323. Bugun aracımın kaloriferindeki tıkanıklıgı temizletmek için makineye taktırdım temizlettim. radyatör suyunu değiştirip antıfırız koydu. Aracı aldıktan sonra arac viteste (D) yada (p) oldugunda frene bastıgımda rölanti cok düşüyor araba stop ediyor. Bunun sebebi nedir bana yardımcı olurmusunuz.
Temizlik işlemi nereden bağlantı yapılarak gerçekleştirildi?
Aynı şekilde anfiriz nereden boşaltıldı nereden kondu?
Bir şeyler ya yerinden çıktı veya zarar gördü başka ihtimal yok gibi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Sistemde hava olabilir. Hava alma yöntemleri aşağıdaki konumuzda mevcut.

Gelişmeleri bekliyoruz.

Evren

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 At
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Temizlik işlemi nereden bağlantı yapılarak gerçekleştirildi?
Aynı şekilde anfiriz nereden boşaltıldı nereden kondu?
Bir şeyler ya yerinden çıktı veya zarar gördü başka ihtimal yok gibi.
Temizlik işlemi kalorifer su giriş ve cıkış hortumlarına makinenin hortumları baglanarak yapıldı.
Radyatörün suyuda alt hortumdan boşaltıldı. Radyatör kapagının ordan antıfıriz konuldu.

Hararet kesinlikle yerinden oynamıyor. Hava olma ihtimali cok düşük diye düşünüyorum.

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Temizlik işlemi kalorifer su giriş ve cıkış hortumlarına makinenin hortumları baglanarak yapıldı.
Radyatörün suyuda alt hortumdan boşaltıldı. Radyatör kapagının ordan antıfıriz konuldu.

Hararet kesinlikle yerinden oynamıyor. Hava olma ihtimali cok düşük diye düşünüyorum.
Hava olma ihtimali var tekrar kontrol edin. Hararet göstergesi hiçmi oynamıyor yerinden?

Evren

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 At
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
Hava olma ihtimali var tekrar kontrol edin. Hararet göstergesi hiçmi oynamıyor yerinden?
Hararet ortanın biraz altına kadar yükseliyor öyle kalıyor daha yukarı cıkmıyor. Sadece frene bastığım da rolanti cok düşüyor istop ediyor arac.

Evren

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 At
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
Üşenmeden bu saatte kaputu açtım fenerle. Arabayı calıstırdım ince siyah bir hortum yerınden cıkmış hortumun ucuna dokuntugumda hava geliyordu cıktıgı yeri buldum rolanti biraz toparladı yarın gündüz gözüyle daha dikkatli bakıp baska bir yer daha varmı inceleyip onarmaya calısacagım. Cevap verip yönlendirdiğiniz için teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

:utan:

Son düzenleme:

Evren

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 At
Araç Renk ve Tip
Mavi - Sedan
Frene basınca rolanti düşme durumu düzeldi. Kalorifer giriş hortumunun üstünde ince siyah hortum cıkmış yerine takınca düzeldi.
Ama motor kayışlarının oradan motor çalışırken fısıltı şeklinde hava sesi geliyor anlamadım nerden geldıgıinide bulamadım.

Erçay

Aktif
Araç Markası
Subaru Forester
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Frene basınca o fıslama sesi kesiliyor mu?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Konuyla alakalı başka bir konu inceleme izi tavsiye ederim

Skynet

Mazda Tutkudur...
Araç Markası
1991 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Fren merkezi vakum hortumu çıkmış yerine taktığınız hortum o dur. O şekilde nasıl kullandınız merak ettim. Frenler yeteri kadar tutmaz.
Kayışların oradan fısıltı şeklide bir çok nedenden ses gelebilir. Çalışırken kayışların üzerine su dökün ıslakken ses kesiliyor bir müddet sonra yeniden başlıyor ise kayışlarınız değişmelidir.

Üst Alt