Fırsat Gördüğünüzü Paylaşın

Araç Markası
2014 Mazda3 Powersense
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-Sedan
İstanbul Ankara İzmir haricinde frekans sorunu olacağını sanmıyorum, zaten radyo olayı eskisi gibi popüler değil.
Radyo iyi çekse dinleyecem de çekmiyor ki, hep cızırtılı, m3 de aynı xedos da...
Birkaç kez net alabildim sesi onda da asrın liderine denk geldim, dinledim de. Özetle dedi ki ; vatan millet Sakarya birlik beraberlik...
Son cümlesi 2019 da yüzde 60 ı aşacakmıyız.
Forumda siyaset konuşmuyoruz ama çıldıracam ya, bu insanlar neden bu kadar kör.

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Radyo iyi çekse dinleyecem de çekmiyor ki, hep cızırtılı, m3 de aynı xedos da...
Birkaç kez net alabildim sesi onda da asrın liderine denk geldim, dinledim de. Özetle dedi ki ; vatan millet Sakarya birlik beraberlik...
Son cümlesi 2019 da yüzde 60 ı aşacakmıyız.
Forumda siyaset konuşmuyoruz ama çıldıracam ya, bu insanlar neden bu kadar kör.
Onlara göre de biz körüz... :)

Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Arkadaşlar paylaşacak ürün değilde bilgisayar alıcaklara küçük bi tavsiyede bulunmak istiyorum.

sıfır alacağınız Notebookları lenovo lehine kullanırsanız karlı çıkan siz olursunuz. ( Marka fanı değilim kesinlikle yanlış anlaşılmasın).

Herhangi bir mağazadan veya internet alışverişinden alacağınız lenovo mekanik diskli notebookları aldıkdan bi iki hafta sonra servise yavaş ve kasılarak çalışıyor ve mevcutdaki diskinin ssd diskle değişimini talep ettiğiniz takdirde Lenovo servise göndermiş oldugunuz cihazınızın mevcut diskini söküp modele uygun 250 gb 2.5'' veya m2 ssd takıyor ve üzerinden çıkan fizikler hdd yide cihazla birlikte size yolluyor.

Anlatmak istediğim şu aslında 400 tl lik 250 gb ssd diski lenovo tarafından bedavaya almış oluyorsunuz ve cihazınız hiçbir şekilde garanti dışı kalmıyor. Açılış kapanış hızları 7-8 sn gibi kısa bir süreye düşüyor.

Disklerin Farklılıkları;

Fizikler Harddisk : Sn'de Maxsimum 60-80 Mbit okuma yazma hızı sağlar
SSD Harddisk : Sn'de Minimum 350 Mbit - Maximum 550 Mbit e kadar okuma yazma sağlar...

Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Arkadaşlar paylaşacak ürün değilde bilgisayar alıcaklara küçük bi tavsiyede bulunmak istiyorum.

sıfır alacağınız Notebookları lenovo lehine kullanırsanız karlı çıkan siz olursunuz. ( Marka fanı değilim kesinlikle yanlış anlaşılmasın).

Herhangi bir mağazadan veya internet alışverişinden alacağınız lenovo mekanik diskli notebookları aldıkdan bi iki hafta sonra servise yavaş ve kasılarak çalışıyor ve mevcutdaki diskinin ssd diskle değişimini talep ettiğiniz takdirde Lenovo servise göndermiş oldugunuz cihazınızın mevcut diskini söküp modele uygun 250 gb 2.5'' veya m2 ssd takıyor ve üzerinden çıkan fizikler hdd yide cihazla birlikte size yolluyor.

Anlatmak istediğim şu aslında 400 tl lik 250 gb ssd diski lenovo tarafından bedavaya almış oluyorsunuz ve cihazınız hiçbir şekilde garanti dışı kalmıyor. Açılış kapanış hızları 7-8 sn gibi kısa bir süreye düşüyor.

Disklerin Farklılıkları;

Fizikler Harddisk : Sn'de Maxsimum 60-80 Mbit okuma yazma hızı sağlar
SSD Harddisk : Sn'de Minimum 350 Mbit - Maximum 550 Mbit e kadar okuma yazma sağlar...
Bu ne kadar adil bir durum peki? Alınan bilgisayarın özelliklerini kabullenerek almışken böyle bir yola başvurmak tam Türklere has bir durum maalesef.
Evet SSD ye geçilmeli kesinlikle, 7-10 senelik bir bilgisayara bile çağ atlatıyor fakat yukarıda anlatılan durum hiç de etik değil. Sırf SSDli bir bilgisayar istediğim için indirimleri bekledim ve geçen sene black friday de hepsibıradadan gerçekten 4bin tl lik laptopu 3bin tl ye aldım.

Araç Markası
Mazda 323 GLX
Araç Renk ve Tip
A.Füme / 1.6 Sedan
Bu ne kadar adil bir durum peki? Alınan bilgisayarın özelliklerini kabullenerek almışken böyle bir yola başvurmak tam Türklere has bir durum maalesef.
Evet SSD ye geçilmeli kesinlikle, 7-10 senelik bir bilgisayara bile çağ atlatıyor fakat yukarıda anlatılan durum hiç de etik değil. Sırf SSDli bir bilgisayar istediğim için indirimleri bekledim ve geçen sene black friday de hepsibıradadan gerçekten 4bin tl lik laptopu 3bin tl ye aldım.

@MutluTEKİR Çalıştığım firma hepsiburada - n11 - gittigidiyor üzerinden online satış yapan bir mağaza. Ben Teknik servis sorumlusu olduğum için müşterilerin geri bildirimlerinden kaynaklı bu bilgiye sahibim. Kaldı ki Yeni alınan bilgisayarların yavaş olması bütün üreticilerin daha ucuz olması bakımından özel disk ürettirebilmelerinden kaynaklı. Lenovo bu konuda kullanıcılarını üzmeyerek ssd diske geçiş hakkını kendisi tanıyor. Sen aslında böyle bi uygulama varken bu hakkını kullanarak cihazını 400 tl gibi ciddi bi indirimle almış oluyorsun. Lenovo tarafında böyle bi hakkın var ama dell hp vb gibi markalarda böyle bir durum söz konusu değil. Kaldı ki bu bahsettiğim konu yıl başından sonra lenovo nun uygulamaya başladığı bi çözüm. Sen gidip mağazadan veya internetden normal diskli bi cihaz aldığın zaman ve bunu gerçekden yavaş oldugu için servise yolladıgında lenovo seni arayıp ssd disk takabiliriz isterseniz veya değişim raporu da verebiliriz diyor. ( Değişim veya ürün iade raporunu fatura tarihinden itibaren ilk 180 gün içersinde alma hakkınız var )
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Benim Lenovo ssd'den sonra 4 saniyede açılıyordu :)

Ssd'ye 320 tl vermiştim, 240 gb
Lenovolara ssd takıldığı zaman cidden çok farkediyor diğerlerine kıyasla :) :)

Üst Alt