Fıkralar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Trabzon Uzungöl'e gezmeye Alman Hans 10 gün kadar köyde kalır ve sıcak dostluklar kurulur ama sayılı gün çabuk geçer ve ayrılık vakti gelince de; köy halkı kahvede toplanarak Hans'a hangi hediyeyi alalım diye tartışmaya başlar...

Birisi der; Uzungöl'ün fotoğrafları olan albüm yaptıralım, diğeri yörenin yiyeceklerinden oluşan bir hediye paketi yaptıralım derken Dursun ortaya bir fikir atar...

Öyle bir hediye verelim ki; her eline aldığında bizi hatırlasın !!

Temel yanıtlar;

Sünnet edelim öyle gönderelim...

:D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Derse geç kalan Ahmet'e öğretmeni geç kalma sebebini sorar; öğretmenim bizim ineklerimiz var ve yılın belirli dönemlerinde boğaya götürülmesi gerekiyor, üremeleri açısından der...

Öğretmen durumu anlar ve biraz kızgın biraz da mahçup devam eder; bu işi babanın yapması daha uygun değil mi?

Ahmet; olabilir belki ama, bizim inek, boğalardan hoşlanıyor...

:D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Kutup ayısı ailesinin yeni çocukları olmuş, bir kaç hafta sonra bu çocuk akrabalarına giderek kendi anne babasını sorgulamaya başlamış;

-Teyze, ben annemin babamın çocuğuyum değil mi? Amca, benim annem babam bunlar değil mi?

Teyzesi, amcası ve bilumum akrabalar da; evet evladım tabiki de, diyerek bu soruları yanıtlamış, aynı şekilde kutup ayısı yavrusu bütün ailedeki akrabalara aynı soruyu sormuş, aynı cevabı almış... En sonunda babasına da aynı soruyu sormuş;

Babası da; evet oğlum, o nasıl soru sen bizim öz be öz evladımızsın, sen neden bu soruyu bütün sülaleye sorup duruyorsun de bana bakayım, sorun ne demiş.

-Üşüyorum baba, üşüyorum yaaa !!

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Eyvah eyvah, hayır o vurmamıştır fıkrası geldi aklıma [emoji3] [emoji3]

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Sağlık bakanı, Ruh ve sinir hastalıkları hastanesini ziyaret etmiş ve muhabbet esnasında başhekime sormuş;

Bir vaka'nın yatırılıp yatırılmayacağına nasıl karar veriyorsunuz??

Başhekim anlatmış; buraya gelen hastaları; dolu bir küvetin önüne getiriyoruz, eline kaşık, fincan ve kova veriyoruz ve küvetteki suyu boşaltmasını istiyoruz, demiş...

Sözünü bitirmeden de; bakan atlamış hemen, tabiki de elinde kova olan insan hemen suyu boşaltmaya başlıyor ve normal insan sınıfına giriyor öyle mi? Demiş...

Hayır efendim, küvetin tapasını çekeni normal insan olarak kabul ediyoruz...

:D :D :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Karı koca; lüks bir restoranda yemek yerken adama esmer bir hatun selam vererek geçer, adamın karısı işkillenir ve kim bu diye sorar... Adam; evirip çevirmeye, dallandırıp budaklandırmaya gerek yok, o hatun benim metresim der... :eek:

Kadın köpürür ve bu kadar rahat itiraf edebiliyorsun ha, boşanıyorum senden !!

Adam; ne yani, şimdi sen Kandillideki yalıyı, Etilerdeki apartmanı, Bodrumdaki yazlığı, Kaş'taki yatı bırakıp beni boşuyorsun öyle mi? :p :D

Uzun ve derin bir sessizlik olur, yemek yemeye devam ederler... Kadın bir süre sonra tekrar konuşur; arka masadaki Fuat değil mi? yanındaki sarışın da kim acaba tanıyamadım...

O da, Fuat'ın metresi !!

Hayatım, bizimkisi daha güzelmiş be... :D :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Geziye gitmek için Gelinler ve Kaynanaları program yapmışlar ve iki minibüs tutmuşlar, birisine kaynanalar binmiş diğerine gelinler... Olacak ya; yolda kaynanaların olduğu minibüs kaza yapmış ve kazadan kurtulan olmamış, ikinci minibüsteki gelinler kazayı görünce hepsi gülüşmeye başlamış ama bir tanesi avaz avaz ağlıyormuş...

Kız niye ağlıyorsun diye sormuş diğer gelinler; ben gezip tozmasın diye kaynanama haber vermemiştim, evde kalmıştı...

:D :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
En önde bir adam yanında bir köpek... Hemen arkasında bir tabut ve onun arkasında bir tabut daha... Peşlerinde 50-60 kişi tek sıra halinde gidiyorlar... Bu manzarayı gören meraklı şahsiyet en öndeki adama soruyor;

-Kusura bakma acın var ama merak ettim de soruyorum, nedir bu durum??

+Sorma gardeşlik, arkamdaki tabutta eşim var ve bu yanımdaki çomar eşime saldırır, kayınvalidem de yani bir arkadaki tabuttaki kadın da kızını kurtarmak için olayın içine dalar ama nafile, çomar ikisini de öldürmüş, gömmeye gidiyoruz...

Soru soran adamın gözleri parlar ve ekler;

-Abi Allah rızası için şu Çomar'ı iki saatliğine ödünç versene bana??

+Haddini bil, yok öyle yağma; geç sıranın en arkasına !!

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Üç kız, Üç erkek üniversiteden arkadaşlar ve hafta sonu trenle yakın yerlere giderek gezmeye karar vermişler, kızlar gitmiş 3 tane bilet almış, erkekler 1 tane bilet almış... Kızlar sormuş; hayırdır diye, bekleyin görün demiş erkekler...

Trene binmişler, kondüktör bilet için geldiğinde, erkeklerin üçü birden aynı tuvalete sıkış tepiş girmişler ve kondüktör bilet diyerek kapıya tıklatmış, erkekler elindeki bir bileti vermiş ve gidince tuvaletten çıkmışlar... Kızlar bu hareketten etkilenmişler haliyle ama içlerine de dokunmuş...

Dönüşte kızlar gitmiş 1 tane bilet almışlar, erkeklerden hareket yok. Kızlar; bilet almıyor musunuz? demiş. Erkekler bekleyin ve görün demiş...

Tren yola koyulmuş, kızlar heyecan yapmış ve kondüktör gelecek diye üçü bir aynı tuvalete sıkış tepiş girmişler, erkekler de diğer tuvalate yönelirken bir tanesi kızların girdiğin tuvaletin kapısını tıklatmış ve kızlar hemen bileti kapıdan uzatmış... :) Bileti alan erkek hemen diğer tuvalete girerek kondüktörü beklemeye başlamış.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Temel'e 8 tane vesikalık fotoğraf ihtiyaç olmuş, Dursun'a derdini anlatmış; "haçan ha bana 8 tane vesikalık fotoğraf lazum oldi, nası yapalum?" Dursun gülerek cevaplamış; "ondan kolayi yoktur, sen şuraya beline gelecek kadar çukur kazaysun, ben evden fotoğraf makinamı alıp celeyrum, sen çukura cireysun, bende belden yukari fotoğrafinu çekeyrum olur biter daa"

Temel'in bu fikir çok hoşuna gitmiş, bahçeyi hemen kazmaya başlamış... Dursun geldiğinde bahçede sekiz tane bele kadar kazılmış çukur görünce kızmış...

"Ha Temel, şimdu olmadu işte, bende bi tane makine vardur daa, sen kazmışsın ha buraya 8 çukur, şimdu ben 7 tane daa makineyi nerden bulayrum?"

Üst Alt