Fıkralar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Şili'de, Pinoşet döneminin en hızlı olduğu yıllar... Pinoşet; tebdili kıyafet yaparak kendi hayatının sahneye koyulduğu tiyatro oyununa gider... Salon doludur ve oyun bitiminde bütün salon ayağa kalkarak çılgınlar gibi oyunu alkışlar, Pinoşet ayrı bir keyif alır ve koltuğuna iyice gömülürcesine yayılır, yanındaki adam eğilirek kulağına fısıldar;

"Ayağa kalk ve alkışla, salon ağzına kadar sivil polis dolu, bi yavşak yüzünden ömrünü hapislerde geçirmeye değmez"

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Hemşire, gece nöbetini bitirerek sabah evine geldi, eşini uyandırmamak için yavaş hareketlerle yatak odasına girdiğinde battaniyenin ucundan iki ayak yerine dört ayak olduğunu görünce, eline geçirdiği malzeme ile battaniyeye vurdu, vurdu hırsını alamayınca da; bıçak almak için mutfağa yöneldi ki, eşi mutfakta gazete okuyor;

-Hayatım, akşam annenle baban geldi, rahat etsinler diye yatak odasında yatmalarını söyledim, uyandılarsa bi hoş geldin deyiver...

:islik::p :ckkmk:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hemşire, gece nöbetini bitirerek sabah evine geldi, eşini uyandırmamak için yavaş hareketlerle yatak odasına girdiğinde battaniyenin ucundan iki ayak yerine dört ayak olduğunu görünce, eline geçirdiği malzeme ile battaniyeye vurdu, vurdu hırsını alamayınca da; bıçak almak için mutfağa yöneldi ki, eşi mutfakta gazete okuyor;

-Hayatım, akşam annenle baban geldi, rahat etsinler diye yatak odasında yatmalarını söyledim, uyandılarsa bi hoş geldin deyiver...

:islik::p:ckkmk:
Kaynanadan kurtulma taktikleri, bölüm 1 :koptum:

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Kadının biri çırılçıplak taksiye biner

" Sür " der

Taksicinin gözü sürekli kadının üstündedir

Kadın taksiciye " ne bakıyorsun sürekli, hiç çıplak kadın görmedin mi der"

Taksici " hayır ben size bakmıyorum, parayı nerden çıkaracaksınız ona bakıyorum " der

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
75-80 yaşlarında teyze fotoğrafçıya gider, sandalyeye oturur ve boydan fotoğrafımı çek ve Fotoşopla; gerdanıma şatafatlı kolye, parmaklarıma iri taşlı yüzükler ve kollarıma da altın bilezikler ekle lütfen der... Fotoğrafçı şaşırır; hanımefendi, genelde fotoşopu güzelleştirme, gençleştirme için talep ederler sizin bu talebinizin sebebi nedir?

-Öldüğümde, gelinlerim iflahı kesilene kadar bunları arayıp dursunlar... :hihi:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Erzurum'da, cami avlusuna gelen sarhoş sesli olarak dua etmeye başlamış; "Ya, Rabbim, vaad etmiş olduğun cennetlerini ver bana" Camiden çıkmakta olan imam da bunu duyar; "Sen ahan bu halinle mi, cennet isdirsen?"

Sarhoş; "senene be oğlum, senden mi isdirem"

:islik::islik:

Fıkra, şaka, espri bir yana, kulun; Allah ile olan muhabbetine karışmayın... Sarhoş olsa bile, günahkar olsa bile... :cool:

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Erzurum'da, cami avlusuna gelen sarhoş sesli olarak dua etmeye başlamış; "Ya, Rabbim, vaad etmiş olduğun cennetlerini ver bana" Camiden çıkmakta olan imam da bunu duyar; "Sen ahan bu halinle mi, cennet isdirsen?"

Sarhoş; "senene be oğlum, senden mi isdirem"

:islik::islik:

Fıkra, şaka, espri bir yana, kulun; Allah ile olan muhabbetine karışmayın... Sarhoş olsa bile, günahkar olsa bile... :cool:
Sarhoş; uff snn be slk! :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Nasreddin Hoca'ya sorarlar.

-Sen evliya mısın?
+Evet
-İspatı var mıdır?
+Evet, misal şu karşıdaki ağacı çağırayım da bize gelsin...

Hoca Nasreddin ağaca üç kez seslenir ama ağaç yanlarına gelmez...

+Evliya kısmında kibir olmaz, buyrun biz ağacın ayağına gidelim... :) :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi (Tımarhane) :p doktoru hastasını test etmek ister ve küvete suyu doldurur, küçük bir kap verir ve hastasının bu küveti ne kadar zamanda boşaltacağını test etmek istediğini söyler... Hastası da; küvetin dibindeki tıpayı söker ve küvet üç beş saniye içerisinde boşalır... Doktor ve hasta göz göze gelirler, hasta golünü atar...

*Hoca; biz burada akılsızlıktan değil, akıl sağlığı bozukluğundan yatıyoruz... :ckkmk:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Ülkenin diktatörü, ünlü bir falcıya giderek durumunu sorar; falcı gözlerini kısarak anlatmaya başlar;

-Büyük bir caddeden, üzeri açık arabayla geçerken görüyorum sizi
Diktatör, sırıtır ve gevşer;
+Halk memnun mu peki?
-Evet her zamanki gibi...
+Arabanın etrafında koşturanlar var mı?
-Evet, arabanın etrafında deliler gibi koşturuyorlar, polisler yolu açmakta zorlanıyor.
+İnsanların ellerinde bayrak var mı?
-Evet, hem ülke bayrakları var hem de ülkenin geleceği için umut vaad eden pankartlar var.
+Pekiii, ben ne yapıyorum?
-Göremiyorum !!
+Bu nasıl olur, neden göremiyorsun??
-TABUTUN KAPAĞI KAPALI !!

:krnz:

mazdasever

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
  • Temel bir gün Fadimeye Bu gece evinde kimse olmayacağını söylemiş..Fadime Gece gitmiş zili çalmış çalmış kimse kapıyı açmamış..
  • Temel birgün yolda gidiyormuş. Ayağı bir şişeya takılmış ve şişeden bir cin çıkmış. Cin ” Dile benden ne dilersen! ” demiş. Temel’ de : -Özür dileyrum daa demuş :)
  • Temel’ e içinde Bukalemun kelimesi geçen bir cümle kurmasını söylemişler. Temel’ in cevabı :
    – “Ula ha bukalemun purada ne işi vardur” olmuş :)

mazdacaner

Sessiz
  • Çocuğun biri sürekli sınıfın penceresinden başını sarkıtarak derslere katılıyormuş..Öğretmeni bi gün sormuş..Evladım neden pencereden bakarak dersleri dinliyorsun demiş..Çocuk da Örtmenim ben okulu dışardan veriyorum demiş..

mazdacaner

Sessiz
Adı Türkiye olmayan bir ülkenin meclis genel kurul salonu'nun giriş kapısının tamiri gerekiyormuş.
Konuyla ilgili bürokrat, iki ayrı firmadan marangoz davet ederek kapıyı göstermiş ve fiyat istemiş.
Birinci marangoz:
“500 tl'ye olur bu iş” demiş. “200 malzeme, 200 işçilik, 100 kâr.”
Bürokrat ikinci marangoza dönmüş:
-Siz aynı işi kaça yaparsınız?
-2,500 lira.
-Nasıl olur bu kadar fiyat farkı?
-1000 bana, 1000 size... 500 de bu arkadaşa veririz kapıyı yapar.
İhale ikinci marangoza verilmiş.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Adı Türkiye olmayan bir ülkenin meclis genel kurul salonu'nun giriş kapısının tamiri gerekiyormuş.
Konuyla ilgili bürokrat, iki ayrı firmadan marangoz davet ederek kapıyı göstermiş ve fiyat istemiş.
Birinci marangoz:
-2,500 lira.
Tekrar bu ülkede yaşadığıma küfr... pardon şükrettim. :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Birinci marangoz:
-2,500 lira.

Arada bizim ülkemizde de oluyormuş böyle şeyler... :utan::koptum:

Gökan Turmuş

Katılımcı
Araç Markası
1991 Royal Classic
Araç Renk ve Tip
Lacivert Sedan
Fadime kızını evermiş, düğünden sonra bir hafta geçmiş ses yok -Ula ha punlarin sesi soluğu cikmiy ? Pen pugün bi dolanacagum demiş kadın yeni evlilerin kapısını çalmış... Kızı kapıyı açmış ki ne görsün kadın, kız çırılçıplak: -Uyyyy ha pu nedur uşağum? Ayuptur da! Kızı: - Aaaa ne kadar geri kafalısın anne, bu aşk elbisesi.. Kadın töbe töbe diye içeri girecek olmuş bakmış damat geliyor: -Ooo anne hoş geldin? Kadın yüzünü gözünü nereye kaçıracağını bilmiyor, çünkü damat da anadan uryan.. -Pu ne rezulluk diyecek olmuş , Damat hemen: -Aaaa ne kadar geri kafalısın anne bu aşk elbisesi demiş Çaresiz Fadime bir koşuda almış soluğu evde. Almış Fadime’yi bir düşünce. Acaba demiş, gerçekten ben geri kafalı mıyım. Sonra yatmış aklına. Üstünde başında ne varsa soyunup dökünmüş. Başlamış evde çıplak dolaşmaya. Akşamüstü kapı çalınmış, Fadime bakmış ki camdan Temel, saçını başını düzeltmiş ve açmış kapıyı. Fadime yi bu halde gören Temelin gözler yerinden fırlamış: -Ula nedur, gafayi mi yedun da? -Hih demis Fadime Temele, ne gadar geri gafalusun, ha bu aşk elbisesidur, Temel: p.k yiyene bi ütü vuraydun bari

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
Nissan Maxima
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
75-80 yaşlarında teyze fotoğrafçıya gider, sandalyeye oturur ve boydan fotoğrafımı çek ve Fotoşopla; gerdanıma şatafatlı kolye, parmaklarıma iri taşlı yüzükler ve kollarıma da altın bilezikler ekle lütfen der... Fotoğrafçı şaşırır; hanımefendi, genelde fotoşopu güzelleştirme, gençleştirme için talep ederler sizin bu talebinizin sebebi nedir?

-Öldüğümde, gelinlerim iflahı kesilene kadar bunları arayıp dursunlar... :hihi:
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu da benim aklıma bir fıkra düşürdü evvelden yazıldı mı bilmiyorum, bak biliyorsanız anlatmayayım :)
Temel camiye gitmiş, bakmış dursun tek başına dua ediyor, gizliden arkasına kadr gitmiş oturmuş, dursun’u dinliyor,
Dursun dua ediyor, yarabi, kollarıma kuvvet ver, ellerime kuvvet ver, ayaklarıma kuvvet ver, belime kuvvet ver, gözlerime kuvvet ver derken temel dayanamamış araya girmiş
Ula ne uğraşacak senlan yapar yenisini

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Trafik polisi arabayı durdurmuş ve eğilip sormuş:
-Ehliyet ruhsat lütfen.
-Tabi buyrun demiş şoför ve uzatmış.
Polis bakmış bi problem yok. Emniyet kemerini taktınız mı? Hız limitine ve kurallara uyuyor musunuz?
Şoför:
Kemerim takılı, hiç hız limitini aşmam ve tüm kurallara uyarım ve hiç cezam yok demiş.
-Pekii demiş polis, çevre vergisi pulu?
-Burada, buyrun demiş adam.
-İlk yardım çantanız var mı demiş polis.
-Tabii deyip bagajı açmış adam. Polis bakmış icinde eksik yok.
-Yangın söndürücü?
-Burada buyrun.
-Zincir?
-Derhal çıkarayım, buyrun.
Polis daha sonra tekrar sormuş:
-Arabanınızın silecekleri, diğer tüm donanımları düzgün çalışıyor mu?
-Evet demiş ve tek tek hepsini çalıştırmış açmış motoru bile göstermiş adam.
Polis son kez ümidini yitirmiş bir ifade ile sormuş arabanızın teyibi çalışıyor mu?
-Çalışıyor demiş şoför
Peki demiş polis; Mezdeke kaseti var mı?
Şoför çok şaşırmış.
-Evet o da var buyrun demiş.
Polis iyice şaşkın bir halde tamam siz onu takın teybe ve sesini biraz açın demiş ve başlamış oynamaya.
Şoförün şaşkınlığı daha da artmış ve dayanamamış sormuş.
-Hayrola memur bey?
Polis cevap vermiş:
-Ee eşşek değilsin ya, artık takarsın bi 100 lira..

Velhasıl kelam bugünlerde ceza gelirlerini artırmak istedikleri için buna benzer cezalar gelebilir dikkat etmekte fayda var :)

Üst Alt