Fıkralar

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Vezirler huzura çıkmışlar:
- Padişahım, hazinede para kalmadı.. Yeni vergilere ihtiyacımız var,
diyerekten.. .
Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,
- Eeee! Ne vergisi koyalım? , demiş…
Vezirler:
- Köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar!
Padişah,
- Tamam, demiş.
Aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:
- Nasıl, halk hayatından memnun mudur? Her hangi bir şikayet var mı?
- Hiç bir tepki yok Sultanım!
- İyi o zaman köprünün diğer tarafına da bir adam koyun, çıkandan da
bir akçe alsın!
Aradan bir süre geçmiş, Padişah tekrar sormuş vezirlerine:
- Var mı halinden şikâyet eden?
- Yok!
Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:
- Köprülerin ortasına da birer adam koyun, gelip geceni köprünün
ortasında becersin!
Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen
Padişah, çağırmış vezirlerini,
-Halkı dinleyelim hele bir, demiş.
Gitmişler köye, Padişah sormuş:
- Halinizden memnun musunuz, var mı bir şikâyetiniz?
Ses yok.
Padişah tekrar :
-Ulan demiş, taş üstünde taş omuz üstünde baş komam!!! Var mı şikayeti
olan hemen söylesin!
diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:
- Şey padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..
- Eeee!, demiş Padişah bir umutla… Ne olmuş o köprünün
ortasındaki adama???
- Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz,
mümkünse bir adam daha koysanız ?…

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Temel uzun yol kaptanıdır, bir gün yolda Dursun ile karşılaşırlar, işten güçten sohbet ederken, Dursun kendisini de gemi ile götürmesini ister, ilk sefere birlikte çıkarlar... Okyanusun ortasında küçük bir adanın kenarında saçı sakalı bir birine karışmış yaşlıca bir adam Temel ile Dursun'un olduğu gemiye el sallayarak bir şeyler anlatmaktadır.

Dursun;
-Temel baksana seni tanıyor galiba el sallıyor gemiye.

Temel;
+Bırak şu deliyi ya, 15 yıldır arada bir bu adanın kenarından geçerim, her seferinde el sallıyor.

:koptum::hrkbuya::ssrtcbya:

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Adamın birinin çok sevdiği bir koyunu varmış.
Bu koyun hiç gebe kalamıyormuş. Adam, komşu köyde birinin koçu olduğunu ve hangi koyunla çiftleşirse hamile bıraktığını duymuş.
Bunun üzerine koyununu el arabasına koymuş, çıkmışlar yola, köye vardıklarında selam verip adamın yanına yaklaşmış.
-Yahu gardaş senin koçun methini duydum koştum geldim. Hele bizim koyuna da bir çare.
-Aman gardaş lafımı olur. Amma 30 liranı alırım.
-Tamam.
Neyse çiftleşme gerçekleşiyor ve adam koyunu tekrar el arabasına koyup giderken koçun sahibine soruyor:
-Hamile kalıp kalmadığını nereden anlayacağız?
-Yarım sabah ahıra girince bak. Koyun eğer yatıyorsaaa hamiledir. Yok ayaktaysa hamile değildir.
Neyse sabah oluyor adam bir heyecanla ahıra koşuyor. Bakıyor ki koyun ayakta.
Ulan diyor yine tutmadı.
Karısı demiş ki bi daha götür.
Adamın ki de bir ümit koyunu tekrar el arabasına bindirip gitmiş.
Bu sefer 40 lira alıyor koç sahibi.
Ertesi sabah adam koşa koşa ahıra gidiyor ki bi de ne görsün koyun yine ayakta.
Adam iyice sinirleniyor. Neredeyse koyunu kesecek.
Karısı adamı sakinleştirip koyunu tekrar götürmesi için adamı ikna ediyor.
Adam koyunu götürüyor ama koç sahibi adam bu sefer 50 lira alıyor. Adam daha da sinirleniyor söylene söylene eve geliyor.
Koyunu ahıra atıp gidiyor.
Sabah ise yatağına uzanmış umutsuz ve sinirli bi şekilde karısına:
-Hele git şu koyuna bak. Oturuyor mu ayakta mı.
Kadın gidip bakıp geliyor ve diyor ki:
-Koyun ne oturmuş ne de ayakta bey.
Arabaya binmiş seni bekliyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu koyun hiç gebe kalamıyormuş. Adam, komşu köyde birinin koçu olduğunu ve hangi koyunla çiftleşirse hamile bıraktığını duymuş.
Bunun üzerine koyununu el arabasına koymuş, çıkmışlar yola, köye vardıklarında selam verip adamın yanına yaklaşmış.
-Yahu gardaş senin koçun methini duydum koştum geldim. Hele bizim koyuna da bir çare.
-Tamam.
Neyse çiftleşme gerçekleşiyor ve adam koyunu tekrar el arabasına koyup giderken koçun sahibine soruyor:
-Yarım sabah ahıra girince bak. Koyun eğer yatıyorsaaa hamiledir. Yok ayaktaysa hamile değildir.
Ulan diyor yine tutmadı.
Adam koyunu götürüyor ama koç sahibi adam bu sefer 50 lira alıyor. Adam daha da sinirleniyor söylene söylene eve geliyor.
Fıkralar

Biz o fıkrayı bile vaktinde foruma kazandırmışız Hakan. :p :D

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
-Tamam.
Ulan diyor yine tutmadı.
Fıkralar

Biz o fıkrayı bile vaktinde foruma kazandırmışız Hakan. :D
Kesin okumuşumdur abi ama seçimler yakın ya, güncel çekelim dedim :D

mazdasever

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Yavaşlaya Hoşgeldiniz

Temel bir gün arabaya binmiş, uzunca bir yola çıkmış. Tam varacağı yere 2 saatlik yolu kalmış sağda bir levha görmüş : “Yavaşla 80 km” Temel hemen hızını 80 km’ ye düşürmüş. Biraz daha ilerlemiş “Yavaşla 50 km” yazıyormuş. Temel hızını bu seferde 50 km’ ye düşürmüş. Az ileride “Yavaşla 20 km” levhasını görünce Temel hızını yine düşürmüş. İyice meraklanmaya başlamış, acaba kaza falan mı oldu diye. Bir süre daha gittikten sonra karşısında yeni bir levha: ” YAVAŞLA’ YA HOŞ GELDİNİZ ” :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yaradılışa ve Allah'a inanmayan adam bir gün ormanda gezerken, etrafındaki güzellikler hakkında "evrim ne güzellikler sunuyor insana" diye düşünürken arkasından büyük bir ayının geldiğini fark etmiş. Adam kaçtıkça ayı kovalamış, en sonunda ayı adamı yakalamış, tek pençesini havaya kaldırmış adamı parçalayacakken adamın ağzından "Allah'ım" çıkıvermiş. Bir anda zaman durmuş ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık huzmesi adamın üzerine parlamış. Adam sözlerine devam etmiş, "Allah'ım, yıllar yılı sana inanmadım, şimdi senden yardım istemem haksızlık ama bana yardım et, belki bu saatten sonra dindar birisi olamam ama bari şu ayı dindar olsun" demiş...

Nehir tekrar akmaya başlamış her şey eski haline dönmüş. Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş ve konuşmaya başlamış; "Allahım, sana inandım, senin rızan için oruç tuttum, senin rızkınla da orucumu açıyorum, hamdolsun bana verdiğin nimetlere"

:D :D

Kıssadan hisse; ayıya yakalanıp, tek pençesini kaldırmadan önce, bir kez daha düşünelim lütfen. :cool:

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Yaradılışa ve Allah'a inanmayan adam bir gün ormanda gezerken, etrafındaki güzellikler hakkında "evrim ne güzellikler sunuyor insana" diye düşünürken arkasından büyük bir ayının geldiğini fark etmiş. Adam kaçtıkça ayı kovalamış, en sonunda ayı adamı yakalamış, tek pençesini havaya kaldırmış adamı parçalayacakken adamın ağzından "Allah'ım" çıkıvermiş. Bir anda zaman durmuş ayı donmuş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık huzmesi adamın üzerine parlamış. Adam sözlerine devam etmiş, "Allah'ım, yıllar yılı sana inanmadım, şimdi senden yardım istemem haksızlık ama bana yardım et, belki bu saatten sonra dindar birisi olamam ama bari şu ayı dindar olsun" demiş...

Nehir tekrar akmaya başlamış her şey eski haline dönmüş. Ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru çevirmiş ve konuşmaya başlamış; "Allahım, sana inandım, senin rızan için oruç tuttum, senin rızkınla da orucumu açıyorum, hamdolsun bana verdiğin nimetlere"

:D:D

Kıssadan hisse; ayıya yakalanıp, tek pençesini kaldırmadan önce, bir kez daha düşünelim lütfen. :cool:
Adamın içinde ateistlik yokmuş zaten. Kimlik ateistleri bunlar; hatta tatlı su ateistleri... Hııhhh! :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Çağrışım yaptı, yazıvereyim dedim... :D

İki avcı arkadaş uçak kiralar ve Kanada'nın derinliklerine avlanmaya gider, pilot iki kafadarı bırakır ve bir hafta sonra geleceği söyleyerek havalanır... İki avcı bir hafta boyunca avlanır ve uçak gelir, pilot avlanan hayvanların çok olduğunu ve bu ağırlık ile uçağın kalkmasının zor olacağını söyler... Avcının birisi pilota sağlam gaz verir; "geçen geldiğimizde uçak daha küçük gibiydi sanki ama bundan daha fazla avı aldı pilot"

Bunu duyan pilot, hemen Vecihi moduna bürünür, o yaptıysa bende yaparım der ve avlanan hayvanları, eşyaları yüklerler uçağa.

Uçak havalanmak için hızlanmaya başlar, zor da olsa lastikler yerden kesilir uçak kalktı kalkacak derken, ilerideki uzun ağaçlara takılarak yere çakılır, Allah'tan kimseye bir şey olmaz, iki kafadar bir birine sorar, "neredeyiz?"

Bir öncekinden 20 metre ileride... :D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Ailenin küçük çocuğu yatmadan önce dua okur, babası da seyredermiş.

Bir akşam çocuk yine dua okuyor:
Allah'ım anamı, babamı, kardaşlerimi, dedemi, ninemi, teyzemi vs vs koru

Adam çocuğun dayısını söylemediğini fark etmiş ama üzerinde durmamış. sabah bi, haber dayı ölmüş...

3-5 gün sonra çocuk yine duada, bu kez de teyzeyi atlamış. sabah ilk haber teyze ölmüş...

Aradan yine zaman geçiyor. baba yine kapığının eşiğinde çocuğu dinliyor. bu sefer adı geçmeyen kendisi. adamı almış bir korku, kimin adı geçmese hakkın rahmetine kavuşuyor. babamın tüm gece gözüne uyku girmemiş. sabah bakmış hala hayatta. "ulan küçük çocuğun duasına mı kaldık. salaklık bende" demiş inmiş kahvaltıya.

Fakat eşinin yüzünden düşen bin parça.

- hanım ne oldu?
- bizim sütçü ölmüş, ona üzüldüm.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.

Adam çocuğun dayısını söylemediğini fark etmiş ama üzerinde durmamış. sabah bi, haber dayı ölmüş...

3-5 gün sonra çocuk yine duada, bu kez de teyzeyi atlamış. sabah ilk haber teyze ölmüş...

Aradan yine zaman geçiyor. baba yine kapığının eşiğinde çocuğu dinliyor. bu sefer adı geçmeyen kendisi. adamı almış bir korku, kimin adı geçmese hakkın rahmetine kavuşuyor. babamın tüm gece gözüne uyku girmemiş. sabah bakmış hala hayatta. "ulan küçük çocuğun duasına mı kaldık. salaklık bende" demiş inmiş kahvaltıya.

- hanım ne oldu?
Ölseymiş keşke :D

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB

- hanım ne oldu?
Çok iyi :D

Üst Alt