Fıkralar

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Asker garibandır ve maddi olarak bunalır, kimsesi yoktur ve oturur Allah'a mektup yazar; "ey güzel Allah'ım benim kimsem yok para isteyecek biliyorsun, çok bunaldım bana 500 lira gönderirmisin" der ve zarfın üzerine de; Yüce Allah'a gidecek diye yazar.

Er mektupları okunduğu için ve zarfın üzerindeki yazı dikkat çektiği için bölük komutanı açmış okumuş ve duygulanmış, bir kaç gün sonra bir zarfa 100 lira koyarak gariban askere verilmesini söylemiş. Gariban asker zarfı açmış bakmış 100 lira var, hem sevinmiş hem de biraz üzülmüş ama hemen mektubun cevabını yazmaya başlamış.

"Ey güzel Allah'ım sana sonsuz şükürler olsun, senden 500 lira istedim, bana gönderdiğin zarftan 100 lira çıktı, eminim sen bana 500 lira göndermişsindir de o şerefsiz bölük komutanı 400 lirasını almıştır..."

:D :D

Veli selim

Sessiz
Adamın birini kırmızı ışıkta geçtiği için polis durdurmuş ve adamdan ehliyet ruhsat istemiş.

Adam:
"Yanımda yok, arkadasın evinde içiyorduk, sanırım fazla kaçırdım, biraz sarhoşum orada unutmuş olmam lazım" demiş.

Polis dumur olmuş tabi. Kırmızı ışık, alkol, ehliyet - ruhsat yok. Gitmiş komiserine durumu anlatmış.

Komiser gelmiş adama ehliyet ruhsat sormuş, adam çıkartıp uzatmış hemen. Komiser şaşırmış tabi. Alkometreyi çıkarıp üfletmiş, adamda zerre alkol yok, iyice şaşırmış:

"Ya memur bana sizin alkollü olduğunuzu ve ehliyetinizin yanınızda olmadığını söyledi" demiş.

Bizim uyanık dönmüş komisere:

"Siz ona aldırmayın, pek iyi değil galiba. Birazdan size kırmızı ışıkta geçtiğimi filan da söyleyebilir"

:D
Abi hakikatten manyak oldum gulmekten uyuyamadım.supersiniz

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Kadinin birisi vefat eder. Cenaze namazi kilinir ve tam Camii kapisindan cikarken tabut kapiya carpip dusuverir. Bakarlar ki kadin olmemis. Sonrasinda kadin 10 sene yaşar ve tekrar vefat eder. Yina ayni camiide namazi kilinir ve tam kapidan cikartirilurken arkadan kocasi seslenir:
Aman kapiya dikkat edin :)

isler.ramazan

Katılımcı
Temel domuzlar misiri yemesin diye tarlada yatip kalkiyomus bigun dursun yanina gelmiş sormus temel nevar ne yok temelde demiski sorma dursun cok kötüyüm fadimeyi canim çekiyor evede gidemiyorum domuzlardan demiş.dursunda ondan kolay ne var bi tüfek at fadime gelsin gitsin demis.temelde ula dursun aklinla binyasa demis ve dedigi gibi yapmis.aradan biraz zaman gectikten sonra dursun temeli ziyarete gelmiş demiski ula temel nasil gidiyor fadime geliyor mu demiş.temelde sorma dursun av mevsimi acildigindann beri bende göremiyorum demiş [emoji23]

ivons

İbrahim
Araç Markası
1994 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Bir gün bir samanlıkta yangın çıkar, samanlığın sahibi içeridedir ve ağır yaralıdır hemen doktora yetiştirilir. Doktor hastayı iyice inceler ve bir emar çektirilmesine karar verir.
Doktor emar sonuçlarına bakar ve şaşkınlıkla:
- Sen yanmışsın ama tüm kemiklerin kırık? Der
Bunun üzerine hasta:
-Yavrum beni kürekle söndürdüler, der

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Adam, galeriden lüks aracını satın almış, plaka ruhsat sigorta işlerini halletmek için yola koyulmuş, ilk kırmızı ışıkta durmuş, bir iki saniye sonra büyük bir gürültü ile arabası sarsılır. Acele ile iner lüks aracından birde ne görsün, külüstür kamyonun birisi gelmiş arkadan vurmuş, başından aşağı kaynar sular dökülmüş, sigorta da yok falan diye düşünürken, kamyon şoförü aşağı inmeden bir kolunu çıkarmış ve adama seslenmiş;

-Abi kusura bakma be durduramadım bu külüstürü, ben gariban şoförüm, kamyonun sigortası da yok, param pulum zaten yok, sen zengin ve iyi birisine benziyorsun, affet beni arabanı da iyi kötü yaptırırsın, yoksa benim neyimi alacaksın, der...

Adam derin bir nefes alır ve düşünür, bir bakıma gariban şoför haklı der ve hasarın çok olmadığına kendini inandırarak arabaya biner ve yoluna devam eder, İki üç dört ışık derken yine kırmızıda durur ve yine arkadan büyük bir gürültü ile aracı sarsılır... Aynadan göz ucuyla baktığında yine aynı gariban şoför seslenir;

-Abi benim ben, devam et...

:D :D

süleyman46

Aktif
Araç Markası
Mazda 6 2010
Doktor doğumhaneden müjdeli haberi vermek için dışarı çıkar. Kapıya bir bakar yaşlı bir amca. Amcaya sorar: Amca doğum yapan genç bayan torununuz mu?
Amca hiddetlenir: Lafını bil de konuş doktor, o benim eşim.
Doktor amcaya bakar birkaç saniye. eliyle amcanın kolunu dostane tutar ve anlatmaya başlar:
-Bak amca rahmetli dedem aklıma geldi birden. Demem gençliğinde av yapmayı çok severdi, çeşit çeşit hayvan vurup getirirdi. Gel zaman git zaman dedem yaşlanınca elindeki tüfeği aldılar baston verdiler. Bir defasında babamlarla dedem ava çıkmışlar. Dedem hemen oracıkta uçan bir kuş görmüş. Bastonu tüfe gibi tutup kuşa doğrultmuş. Nişan almış, tetiğe basma hareketi veee o da ne.. Kuş yere düşmüş.
Dinleyen yaşlı amca atılır: Olur mu öyle şey yahu.. başkası sıkmıştır.
Doktor gözlerini kısar ve yaşlı amcayı onaylar: ben de öyle düşündüm amca :D :D :D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Doktor doğumhaneden müjdeli haberi vermek için dışarı çıkar. Kapıya bir bakar yaşlı bir amca. Amcaya sorar: Amca doğum yapan genç bayan torununuz mu?
Amca hiddetlenir: Lafını bil de konuş doktor, o benim eşim.
Doktor amcaya bakar birkaç saniye. eliyle amcanın kolunu dostane tutar ve anlatmaya başlar:
-Bak amca rahmetli dedem aklıma geldi birden. Demem gençliğinde av yapmayı çok severdi, çeşit çeşit hayvan vurup getirirdi. Gel zaman git zaman dedem yaşlanınca elindeki tüfeği aldılar baston verdiler. Bir defasında babamlarla dedem ava çıkmışlar. Dedem hemen oracıkta uçan bir kuş görmüş. Bastonu tüfe gibi tutup kuşa doğrultmuş. Nişan almış, tetiğe basma hareketi veee o da ne.. Kuş yere düşmüş.
Dinleyen yaşlı amca atılır: Olur mu öyle şey yahu.. başkası sıkmıştır.
Doktor gözlerini kısar ve yaşlı amcayı onaylar: ben de öyle düşündüm amca :D :D :D
Bu fenomen fıkralardandır bana göre. :D :D

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Adamın biri Ramazan da oruç tuttuğunu unutur ve bir ekmeğin içini pekmez tahinle tıka basa doldurur ve yer. Sonrasında susar ve dolaptan aldığı buz gibi suyu bardağa döker. Tam icecek iken oğlu girer eve.
- Baba ne yapıyorsun, oruclusun sen der.
Babası öfkeyle
- Ulan itogluit , şu suyuda icseydimde öyle söylesene der :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Askerde, gariban Mehmetçiğin kimsesi olmadığı için oturmuş Allah'a hitaben mektup yazmış;

Allah'ım, kimim kimsem yok biliyorsun, şu asker ocağında paraya ihtiyacım oldu bana 100 lira gönderir misin?

Asker ocağında, gelen giden mektuplar komutan tarafından kontrol amaçlı okunduğu için bu durum komutanın hoşuna gitmiş ve Mehmetçiğin gariban olmasının da etkisi ile, zarfa 50 lira koyarak yazdığı mektubun yanıtı gibi Mehmet'e verilir...

50 lirayı gören Mehmetçik, hem sevinir hem de biraz kırılır ve oturur Allah'a hitaben teşekkür mektubu yazar...

-Hey güzel Allah'ım, senden istemiş olduğum 100 lirayı eminim tam olarak göndermişsindir ancak o dallama komutan 50 lirasını çalmıştır...

:p :p

:D

Üst Alt