Mazda 6 GH (2007-13) Farların "Off" ve "Auto" Konumunda Sönmemesi

Koray cetin

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6 Exclusive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar mazda 6 2009 aracım var aracının farları gündüz off veya auto da durduğu halde kontağı çevirir çevirmez yaniyor ve sönmüyor aynı durumu yaşayan oldumu

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Aracın far modunu çalıştırmadan önce parka almak gerek. Şahsen öyle yapıyorum.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bu arada Mazda bu seriye boşu boşuna far sensörü donanımı koyarak maliyetten zarar etmiş. Çünkü farlar devamlı çalışıyor sadece park modu hariç o yüzden sensör hiçbir şekilde çalışmıyor ve işe yaramıyor. Böylece bu donanım aracın içinde ve kolda anlamsız, gereksiz, üvey evlat gibi duruyor :koptum:

Ayrıca arkadaşlar bu konu ile ilgili bir düşüncem var. Birlikte bu farların devamlı yanması ile ilgili ingilizce bir metin yazıp, yaşadığımız mağduriyeti ve sensörün çalışmaması gibi sıkıntıları yazıp Mazda ya gönderelim. Bakarsınız Türkiye için ufak bir güncelleme ile farlarımızı özgür bırakırlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Bu arada Mazda bu seriye boşu boşuna far sensörü donanımı koyarak maliyetten zarar etmiş. Çünkü farlar devamlı çalışıyor sadece park modu hariç o yüzden sensör hiçbir şekilde çalışmıyor ve işe yaramıyor. Böylece bu donanım aracın içinde ve kolda anlamsız, gereksiz, üvey evlat gibi duruyor :koptum:

Ayrıca arkadaşlar bu konu ile ilgili bir düşüncem var. Birlikte bu farların devamlı yanması ile ilgili ingilizce bir metin yazıp, yaşadığımız mağduriyeti ve sensörün çalışmaması gibi sıkıntıları yazıp Mazda ya gönderelim. Bakarsınız Türkiye için ufak bir güncelleme ile farlarımızı özgür bırakırlar.
Geri dönüş olur mu, merak ettiğim nokta orası olurdu şahsen... Ayrıca, bu üvey evlat muamelesinin Mazda yönetim katında nasıl bir açıklaması var acaba?

igg

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 6
bu konuyu ben de cok arastirdim
bizim araclarda uc tip far (beyin)modulu var
torpido gozunun solunda altta bulunur.
gs1g67890a
gs1e67890a
gs1d67890a
ulkemize gelen mazdalarda gs1g67890a bulunuyor. bizim arabalarda gunduz fari bulunmadigi icin kisa farlari gunduz fari gibi kontakla otomatik yakan bir sistemi var bu modulun, dolayisiyla otomatik far sensoru yazildigi gibi israf.
bizim arzu ettigimiz sekilde calisan modul ise gs1e67890a. ayrica bu modul harici gunduz fari bagladiginizda onu da otomatik acip kapatabiliyor
bu modulu yetkili servisten ya da yurtdisindan bulabilirsiniz.
fiyati 400-500civaridir tahminen. ben degistirmedim.
son bir bilgi,
eger elektronik bilginize ve lehim ustaliginiza guveniyorsaniz gs1g67890a modulunu gs1e67890a modulune donusturmek mumkun.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Kablo tesisatında bir farklılık var mı acaba onu araştırmak lazım. Hadi gündüz farı olan modülü aldık ya kablo tesisatı ne yapacağız? Ön tamponu söktüğüm de ön panelde ekstra boşta olan soket görmüştüm muhtemelen bu soket gündüz farı soketi olabilir çünkü araç full donanım dediğiniz gibi gündüz farı yok. Gerçi birde amerikadaki GH lerde ön tamponda sinyal var. O sinyallerde bizde yok. Sinyal soketi de olabilir.

Gündüz farı olayını farklı yöntem ile hallettik fakat kısa farların devamlı yanması saçmalığın dan kurtulmak için ecu değiştirilebilir tabi kelepir fiyata ecu bulunursa. Allegro da fazlaca ecu var ebay da yok gibi. 100 TL'ye Almanya'dan bulursak denemeye kalkarız bu çalışmayı da :D

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Evet kısa bir hort yapayım,

Bugün itibariyle aracımda ki saçma sapan far sistemini olması gereken sisteme çevirdim.

Ebay'dan aldığım far modülünü basit bir işlemle araç üzerinde ki ile değişip kurulumu bitirdim.

Şimdi her şey normal.

Yakın zamanda bu sistemi yapmanın iki yolunuda detaylı olarak anlatacağım.

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Evet kısa bir hort yapayım,

Bugün itibariyle aracımda ki saçma sapan far sistemini olması gereken sisteme çevirdim.

Ebay'dan aldığım far modülünü basit bir işlemle araç üzerinde ki ile değişip kurulumu bitirdim.

Şimdi her şey normal.

Yakın zamanda bu sistemi yapmanın iki yolunuda detaylı olarak anlatacağım.
Hocam yakın zamanda yapmanın yolunu anlatacağım demişsiniz, bekliyoruz

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Farın teki yine gitti. Öbür tekinin de eli kulağındadır. Mecburen çift olarak değişecek. Üçüncü yılında üç kere değiştirdim sanırım. Gündüz yanmazsa en azından daha uzun süre gider
Markada sıkıntı olabilir mi acaba, ben 8 yılda 2 kere değiştirdim

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Markada sıkıntı olabilir mi acaba, ben 8 yılda 2 kere değiştirdim
İlk aldığım Osramın nightbrakeri. O çok kısa gitti. Sonrasında photon aldım, o biraz daha uzun gitti. Şimdi yine photon aldım, bu sefer led. İnşallah görüşte düzelme olur, zira bizim farlar çok sıkıntı

Üst Alt