Mazda 6 GH (2007-13) Farların "Off" ve "Auto" Konumunda Sönmemesi

Koray cetin

Sessiz
Araç Markası
2009 Mazda 6 Exclusive
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Arkadaşlar mazda 6 2009 aracım var aracının farları gündüz off veya auto da durduğu halde kontağı çevirir çevirmez yaniyor ve sönmüyor aynı durumu yaşayan oldumu

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Aracın far modunu çalıştırmadan önce parka almak gerek. Şahsen öyle yapıyorum.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Bu arada Mazda bu seriye boşu boşuna far sensörü donanımı koyarak maliyetten zarar etmiş. Çünkü farlar devamlı çalışıyor sadece park modu hariç o yüzden sensör hiçbir şekilde çalışmıyor ve işe yaramıyor. Böylece bu donanım aracın içinde ve kolda anlamsız, gereksiz, üvey evlat gibi duruyor :koptum:

Ayrıca arkadaşlar bu konu ile ilgili bir düşüncem var. Birlikte bu farların devamlı yanması ile ilgili ingilizce bir metin yazıp, yaşadığımız mağduriyeti ve sensörün çalışmaması gibi sıkıntıları yazıp Mazda ya gönderelim. Bakarsınız Türkiye için ufak bir güncelleme ile farlarımızı özgür bırakırlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Bu arada Mazda bu seriye boşu boşuna far sensörü donanımı koyarak maliyetten zarar etmiş. Çünkü farlar devamlı çalışıyor sadece park modu hariç o yüzden sensör hiçbir şekilde çalışmıyor ve işe yaramıyor. Böylece bu donanım aracın içinde ve kolda anlamsız, gereksiz, üvey evlat gibi duruyor :koptum:

Ayrıca arkadaşlar bu konu ile ilgili bir düşüncem var. Birlikte bu farların devamlı yanması ile ilgili ingilizce bir metin yazıp, yaşadığımız mağduriyeti ve sensörün çalışmaması gibi sıkıntıları yazıp Mazda ya gönderelim. Bakarsınız Türkiye için ufak bir güncelleme ile farlarımızı özgür bırakırlar.
Geri dönüş olur mu, merak ettiğim nokta orası olurdu şahsen... Ayrıca, bu üvey evlat muamelesinin Mazda yönetim katında nasıl bir açıklaması var acaba?

Üst Alt