Mazda 6 GH (2007-13) Far Temizliği

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Uzun süredir planladığım temizliği 19 mayısta yaptırabildim sonunda

http://instagr.am/p/CPFc38fFzQL/
56850
56852
56853

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Önce 5-6 farklı numaralı zımparayla temizledi, ölü dokuyu aldı, sonrada tonyum denilen bir malzemeyi ısıtıp özel aparatıyla fara buharını tuttu. Diğer yerlerin aksine kloroform kullanmadığını özellikle belirtti...
56854

Ilgaz-p

Katılımcı
bu işlemi yaptıktan sonra en son far tekrar çizilmesin diye üzerine cila atıyorlar mı veya bir koruyucu sürülüyor mu

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Zımpara işleminden sonra, videodaki işlem yapılıyor...

Bu arada kanalıma abone olmayı, yorum yazmayı ve bildirmi açmayı unutmayınız :koptum::koptum::koptum:

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Benim farlar şu anda rezil durumda, bu işlemin uzun süre dayandığından emin olmadığımdan kafam karışık. Bu sebeple Aliexpressten yeni cam alıp değişmeyi düşünüyorum.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Benim farlar şu anda rezil durumda, bu işlemin uzun süre dayandığından emin olmadığımdan kafam karışık. Bu sebeple Aliexpressten yeni cam alıp değişmeyi düşünüyorum.
Yeni cam uzun soluklu olmaz gibi geliyor bana çektiğin eziyete değmez... Pamuklu bezi al eline, dök pastayı parlat gitsin 6 ay rahat götürüyor, yılda iki defa 10'nar dakika çok bile... :ssrtcbya:

emirdede

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6 GH
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
1 yıl garantili, ama usta 2 yıldan önce sararan görmedim dedi

kndlmn

Sessiz
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Siyah
Merhabalar. 2009 model Mazda 6 aracımda benimde farlar konusunda sıkıntılarım var. Bir kere buharlı temizlettim ve farlar daha kötü oldu çizikler filan hepsi belli oldu. Bi çok yere gösterdim düzeltilmesi çok zor dediler içerden de kötü durumda dediler. Ben de far camı alıp komple değiştirmeyi düşünüyorum. Ne yapacağımı bilemedim. Böyle bi sorunla karşılaştınız mı ?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Merhabalar. 2009 model Mazda 6 aracımda benimde farlar konusunda sıkıntılarım var. Bir kere buharlı temizlettim ve farlar daha kötü oldu çizikler filan hepsi belli oldu. Bi çok yere gösterdim düzeltilmesi çok zor dediler içerden de kötü durumda dediler. Ben de far camı alıp komple değiştirmeyi düşünüyorum. Ne yapacağımı bilemedim. Böyle bi sorunla karşılaştınız mı ?
@HakanEMRE

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

Daha kötü olmasının sebebi usta ilk zımparayı agresif kullanmıştır yani kalın kullanmış olabilir. Farın durumuna göre başlamak lazım. 600 lük zımpara yerine 200-300 lük kullanıp ardından daha büyük bir zımparaya geçiş yaptıysa çizikleri alamamıştır.
Örnek 200 ile başladı ise 300-400-600-800 gibi devam etmelidir, en son 2000 veya 2500 yapılır genelde. 200 yada 300 den 600-800'e geçiş yaptıysa malûm durum olmuş olabilir.
Eğer söz konusu çizikler çatlak ise ona cam değişiminden başka yapacak bişey yok.
Sıcak soğuk farkı çok olan bölgelerde far camları zamanla içten kılcal kılcal çatlıyor. Birçok kullanıcı da bunu çizik zannediyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Daha kötü olmasının sebebi usta ilk zımparayı agresif kullanmıştır yani kalın kullanmış olabilir. Farın durumuna göre başlamak lazım. 600 lük zımpara yerine 200-300 lük kullanıp ardından daha büyük bir zımparaya geçiş yaptıysa çizikleri alamamıştır.
Örnek 200 ile başladı ise 300-400-600-800 gibi devam etmelidir, en son 2000 veya 2500 yapılır genelde. 200 yada 300 den 600-800'e geçiş yaptıysa malûm durum olmuş olabilir.
Eğer söz konusu çizikler çatlak ise ona cam değişiminden başka yapacak bişey yok.
Sıcak soğuk farkı çok olan bölgelerde far camları zamanla içten kılcal kılcal çatlıyor. Birçok kullanıcı da bunu çizik zannediyor
Bence anlatılan sorun, senin bahsettiğin çatlaklar Hakan... :harika:

Üst Alt