Far Bakım Onarım Temizlik ve Modifiye

Araç Markası
2009 Mazda 3 Touring
Araç Renk ve Tip
Sedan - Gri Şimşek
İş güçten dolayı farlarına gerekli işlemleri yaptıramayanlar için bulunmaz nimet abi senin bu hizmetin. Adam hem işinden gücünden olacak, hem sanayiide belki dükkan dükkan gezip stres küpü haline gelecekken kapısının önünde istediği işlemi yaptırabiliyor. Kazan-kazan anlayışıyla vücut bulmuş bir iş fikri.

Allah işlerine kolaylık, kazancını bereket versin inşaAllah.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
İş güçten dolayı farlarına gerekli işlemleri yaptıramayanlar için bulunmaz nimet abi senin bu hizmetin. Adam hem işinden gücünden olacak, hem sanayiide belki dükkan dükkan gezip stres küpü haline gelecekken kapısının önünde istediği işlemi yaptırabiliyor. Kazan-kazan anlayışıyla vücut bulmuş bir iş fikri.

Allah işlerine kolaylık, kazancını bereket versin inşaAllah.
Allah razı olsun hocam. Şimdiye kadar işini yaptıklarım söylediğiniz sıkıntılardan muzdarip olduklarını ifade ediyorlardı. Birde mesela çoğu aracın farı, tamponu sökerek yada yarım sökerek çıkıyor. Çoğu elektrikçide far değiştirmek için araç sahibine tamponu söktür aracı getir diyor buda extra vakit ve nakit kaybı. Çok şükür ben tampon söküp takmayı iyi kavradım ve işçilik ücretide 0 ₺ :)

Hakkımızda hayırlısı olsun..

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Konumuza bir güncel çekelim...

Okulların tatil olması sebebiyle 1.5 ay kadardır memleketteyim. Mobil olarak 20 ye yakın aracın farını temizledim. İş yaptıranların hepsi çok şükür memnuniyetlerini fazlasıyla hissettirdiler buda beni memnun etti...
Devlet araçlarına bile el attık :)
IMG_20190824_232959.jpg
IMG_20190824_191838.jpg
IMG_20190824_191847.jpg

Stop işlerine el atmak için dremel setide aldım
IMG_20190729_214219_HHT.jpg
IMG_20190729_221526_HHT.jpg
IMG_20190729_221030_HHT.jpg

Elinde kullanmadığı veya ıskartaya çıkmış yada tamir olmaya elverişli far/stop varsa bana gönderebilir. Ücretsiz olarak bakım/onarım/tasarım yapıp sahibinin adına satmaya yardımcı olabilirim

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Okulların tatil olması sebebiyle 1.5 ay kadardır memleketteyim. Mobil olarak 20 ye yakın aracın farını temizledim. İş yaptıranların hepsi çok şükür memnuniyetlerini fazlasıyla hissettirdiler buda beni memnun etti...
Ekli dosyayı görüntüle 46599Ekli dosyayı görüntüle 46600Ekli dosyayı görüntüle 46601

Ekli dosyayı görüntüle 46602Ekli dosyayı görüntüle 46603Ekli dosyayı görüntüle 46604

Elinde kullanmadığı veya ıskartaya çıkmış yada tamir olmaya elverişli far/stop varsa bana gönderebilir. Ücretsiz olarak bakım/onarım/tasarım yapıp sahibinin adına satmaya yardımcı olabilirim
Eline sağlık kardeşim. Eski guzunun Koito farlarının kenar tırnakları falan kırıktı. Tamir oluyor mu onlar?

mustafayk

Kıdemli Üye
Araç Markası
Subaru legacy
Araç Renk ve Tip
Yeşillll

Ekli dosyayı görüntüle 46599Ekli dosyayı görüntüle 46600Ekli dosyayı görüntüle 46601

Ekli dosyayı görüntüle 46602Ekli dosyayı görüntüle 46603Ekli dosyayı görüntüle 46604

Vay be helal olsun.
Rabbim bol müşteriler versin abi

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Aynen ayak demek daha doğru herhalde. :) Far panjur arası ve far sinyal arası ayakları diyeyim. :)
Kırılan parçalar sende duruyorsa plastik kaynağı ile kaynak yaptırabilirsin abi. Ayaklar yoksa piyasa da satılan far ayakları var onlardan uydurmaya çalışılabilir yine kaynak yöntemi ile...

emrullahberat46

emrullahcam@gmail.com
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri-Sedan
Bu konu devam etmeli bence.
Çünkü şu anda daha fazla ve çok daha güzel işler yapıyorsun @HakanEMRE arkadaşım.
Vaktin oldukça buradan yaptığın işleri paylaşsan güzel olur diye düşünüyorum.

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME

serkanxx

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3
Merhaba arkadaşlar,

Aracımı bir oto yıkamacıda far zımparalaması + kloroform işlemi uygulattım. İşlem bittikten sonra aracın sararma ve matlık gitmişti ancak aracın farlarını açınca daha iyi farkedilir derecede çoğu yerde çizik bulunuyor. İğrenç bir görüntü oldu. Elimle dokununca pürüzsüz. Yapan kişi farların içten çizik falan gibi bişiler şaçmaladı. Yanlış yapılan nedir ? Nasıl düzeltebilirim ? Tekrar zımparalamak falan mı gerekiyor ?

Eski hali
54187
54188

Yapıldıktan sonra farlar kapalıyken :
54189

Farlar açıkken :
54190

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Merhaba arkadaşlar,

Aracımı bir oto yıkamacıda far zımparalaması + kloroform işlemi uygulattım. İşlem bittikten sonra aracın sararma ve matlık gitmişti ancak aracın farlarını açınca daha iyi farkedilir derecede çoğu yerde çizik bulunuyor. İğrenç bir görüntü oldu. Elimle dokununca pürüzsüz. Yapan kişi farların içten çizik falan gibi bişiler şaçmaladı. Yanlış yapılan nedir ? Nasıl düzeltebilirim ? Tekrar zımparalamak falan mı gerekiyor ?

Eski hali
Ekli dosyayı görüntüle 54187Ekli dosyayı görüntüle 54188

Ekli dosyayı görüntüle 54189

Farlar açıkken :
Ekli dosyayı görüntüle 54190
Açmış olduğun konu, genel konumuza taşınmıştır. Müsait olunca @HakanEMRE bilgilendirme yapabilir.

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhaba arkadaşlar,

Eski hali
Ekli dosyayı görüntüle 54187Ekli dosyayı görüntüle 54188

Ekli dosyayı görüntüle 54189

Farlar açıkken :
Ekli dosyayı görüntüle 54190
Kullanmış oldugu alkolden ( diye tahmin ediyorum) kaynaklı çatlama olmuş.

Alkol kullanmışdır sanırım, kullandığın alkolun saflık derecesi yüksek olabilir, su ile seyretmesi gerekirdi.

Düşüncem bu yönde

MetinU

Aktif
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan

Alkol kullanmışdır sanırım, kullandığın alkolun saflık derecesi yüksek olabilir, su ile seyretmesi gerekirdi.

Düşüncem bu yönde
Benim farlar da bu şekilde, ilk zımparalarken ipa ile zımparalamıştım.
Dediğin doğru olabilir.

serkanxx

Sessiz
Araç Markası
2010 - Mazda 3

Düşüncem bu yönde

Alkol derken kloroformdan mı bahsediyorsunuz ? Kloroformu mu su ile karıştırması gerekiyor ? Düzeltmek için yapılabilecek birşey var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Alkol derken kloroformdan mı bahsediyorsunuz ? Kloroformu mu su ile karıştırması gerekiyor ? Düzeltmek için yapılabilecek birşey var mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:
Silme yaparken falan alkol kullanmış , kloroform ile bende uygulama yaptım böyle bi sorun yaşamadım.

Değişimden başka çare yok sanırım eğer olurda çaresini bulursanız mutlaka buraya yazın geçmiş olsun

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Önceki vernik tam olarak kaldırılmamış gibi
birazcık okşanıp kloroforma geçilmiş gibi sanki.

Üst Alt