Far Bakım Onarım Temizlik ve Modifiye

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

Fatihs50

Sessiz
Araç Markası
1993 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Aranıza yeni katıldım. İsmim Fatih, 22 yaşındayım ve 1993 model mazda 323 e sahibim. Nevşehirliyim ve öğrenciyim. İlk öncelikle sorunum aracımin farlar aydınlatmıyor temiz cam farı bulamadım ve farım çok güçsüz hic aydınlatmıyor ne yapmamı önerirsiniz ?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
1.İçi çok kirliyse önce temizlenmeli (kromlarında hasar yoksa eğer)
  1. Farayarı yapılmalı
  2. Kaliteli yüksek wattlı ampül
Sırayla denemek lazım

Söküp gönderebilirsen elimizden gelen bişey varsa ücretsiz temizlik ayar vs yaparım
42701
Yer: Şanlıurfa

Son düzenleme:

aurora

(Can)
Araç Markası
2001 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
1.İçi çok kirliyse önce temizlenmeli (kromlarında hasar yoksa eğer)
  1. Far ayarı yapılmalı
  2. Kaliteli yüksek wattlı ampül
Sırayla denemek lazım

Söküp gönderebilirsen elimizden gelen bişey varsa ücretsiz temizlik ayar vs yaparım
Ekli dosyayı görüntüle 42701
Yer: Şanlıurfa
10 dakikada böyle bir fırsat, hem de ücretsiz! hayretlerle hayranlık duydum şu an. :)

süleyman46

Aktif
Araç Markası
159
Ustadım hayırlı, bereketli bol kazançlar dilerim.

Önceki sayfalardaki Bora'yı görünce babamın bora ve yaşattığı gece uzun yol tedirginliği aklıma geldi (babamın yaş ilerleyince farların mühendislik harikası(!) oluşu daha bir etkili oluyor:D) sorularım;
1-Sadece mercek taksak nasıl olur bora'ya?
2-Muayeneden geçme durumları nasıl?
3-Maliyeti ortalama nasıl olur? Hangi malzeme/marka kullanacağız?
4-Kargoyla gönder/al durumu biraz maliyeti şişirecek gibi mi?

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ustadım hayırlı, bereketli bol kazançlar dilerim.

Önceki sayfalardaki Bora'yı görünce babamın bora ve yaşattığı gece uzun yol tedirginliği aklıma geldi (babamın yaş ilerleyince farların mühendislik harikası(!) oluşu daha bir etkili oluyor:D) sorularım;
1-Sadece mercek taksak nasıl olur bora'ya?
2-Muayeneden geçme durumları nasıl?
3-Maliyeti ortalama nasıl olur? Hangi malzeme/marka kullanacağız?
4-Kargoyla gönder/al durumu biraz maliyeti şişirecek gibi mi?

Teşekkür ederim Süleyman hocam.

Cevaplar

1. 1- Olur neden olmasın. Biz angel, led vs takarak fantazi yaptık
    2- Xenon takılmazsa geçer, Xenon olursa içerden elektrikli ayar düğmesi olması lazım diye biliyorum.
    3- Bizim elimizde 2008-2010 model ıskartaya çıkmış Bmw 5.20 farları vardı onların merceğini kullandık. O mercekleri çıkmacıdan almaya kalksan tanesine 200-250 lira isterler heralde malum farın kendisi çok pahalı, 0'ıda yoktur sanırım. Piyasada üniversal mercekler var onların uyanlarından araştırmak lazım hepsi olmuyor, onlarda teki 150 TL olması lazım
    4- Ptt kargo ile 50-60 liraya falan gider gelir diye tahmin ediyorum

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
c3b2de7a3a492bfe8e59e9fc90a46161.jpg

626'yı almadan önce hayalimde olan araçlardan biriydi. Gemi gibi uzun şasisi, elegant modellerindeki kumaş bej döşemeleri çok hoşuma gidiyordu ama sahip olmak nasip olmadı.

Tasarımı çok güzel ama japon araçlarına far yapan "Koito" amcamız mühendislik hatası yaparak bu aracın far merceklerini sac yada demirden değil de plastikten yapmış. Plastik olmasından dolayı zamanla hiçbir etkene maruz kalmasa bile kromları dökülüyor. Sanırım şuan bu kasanın yüzde yüze yakınında aydınlatma problemi vardır.

Görüldüğü gibi merceklerin kromları yok olmuş
53654c01863f40a8b4a2f30e324720d1.jpg
0e9620d9a1fdb501801a5f01f2d42a58.jpg

Sahibi krom kaplamanın masrafından (200-250 TL arası) kaçtığı için biz içine krom bant çektik. Aydınlatmada % 100 iyileşme olmasada % 70 iyileşme oldu.

Urfa güneşinden farların dışıda şeffaflıktan sarıya dönmüş içi görünmüyordu, nano teknoloji parlatma ile bir takım Avensis farları ilk günkü kondisyonuna döndü

5d6cbc049e61a02a85fe1d219ffc8dfe.jpg

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Krom bant, ömrü ve maliyeti göze alındığında mantıklı oluyor mu Hakan
Maliyeti bişey değil abi ama ömrünü uzun vadede tecrübe etmedik henüz, krom kaplama kadar dayanmaz sanırım. Araç sahibi masraf etmek istemediği için böyle bir yöntem uyguladık. Piyasada tüp krom boyalarda var ama kısa sürede yine dökülüyormuş. Uzun vadeli çözüm profesyonel krom kaplama yapmak.

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Maliyeti bişey değil abi ama ömrünü uzun vadede tecrübe etmedik henüz, krom kaplama kadar dayanmaz sanırım. Araç sahibi masraf etmek istemediği için böyle bir yöntem uyguladık. Piyasada tüp krom boyalarda var ama kısa sürede yine dökülüyormuş. Uzun vadeli çözüm profesyonel krom kaplama yapmak.
Ama plastiğe profesyonel kaplama yapsan da yine sonuç hüsran sanırım, ama bu sayede daha fazla verim alınır yine

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Ama plastiğe profesyonel kaplama yapsan da yine sonuç hüsran sanırım, ama bu sayede daha fazla verim alınır yine
Aynen öyle abi. Piyasada üniversal mercekler (demir) var uygun boyutlarda bulunursa krom kaplamadan biraz fazla maliyetle ömürlük bir çözüm olur

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Yeni bir hizmet; Mobil Far Temizliği :)

44584

Yeni bir işe daha atıldık bakalım bu tutacak mı :uzgnm::(

Avvmlerin otoparkında, resmi kurumların otoparklarında, çarşıda, sokakta gördüğüm farı bakım isteyen araçlara broşür bırakıyorum. Ayağa hizmet ve sanayideki fiyat tarifisine yarı yarıya oranla olmasına rağmen talep az yinede kısmetimizi arıyoruz bakalım

İlk katarakt ameliyatımızı yaptık, hayırlı olsun
44585

İlk işimiz olduğu için bayağı özen gösterdim, 1.5 saat zımpara yaptım çizik vs minimum derecede olsun diye. Araç sahibide beklediğinden daha iyi olduğunu söyleyerek memnuniyetini dile getirdi.

Sonuç
44586
44587

@Bayraktar Hamdi abiye maddi manevi desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum :srnsml:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Hayırlı olsun Hakan, güzel düşünmüşsün, taleplerin artarak çoğalacağını tahmin ediyorum, inşallah da öyle olur, katarakt ameliyatlarının yoğunluğundan; akşamları yorgunluktan bitap düşersin inşallah... :D

Üst Alt