Mazda Xedos Fan Geç Açma Sorunu

tsrahman

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Xedos 9 SE
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
hararet çok yukarı çıkıyor fan geç açıyor, termostat mı, devir dayım mı , su eksiltme yok su kaynıyor 90 a düşüyor sonra tekrar çıkıyor, destek var mı, arabamı çok seviyorum,

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Her iki seçenek de olabilir, bildiğim için değil mantıken termostat olabilir diyorum.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
Ya ısı sensörü ya da hararet sensörü. Bu ikisinden birinde sıkıntı vardır muhtemelen... Bence ikisini de orijinal olarak alın kafanızı rahat ettirin.

tsrahman

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Xedos 9 SE
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Termostat sağlam devirdayımı değişecek, olmuşken triger setini de yeniliyorum 10 yıl oldu

tsrahman

Sessiz
Araç Markası
1998 Mazda Xedos 9 SE
Araç Renk ve Tip
Bordo-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
devirdayım arızalı çıktı bütün kayışlar ve eksantrik set olarak değiştirildi sökülmüşken. motorun sesi yeniye döndü maşallah. eksiğim motor kulağı, set olarak mı değişmek lazım yoksa bene 1 tanede sorun var. tabi bir de piyasada var mı? eğer yoksa bunlara uyan olmaz mı?

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
devirdayım arızalı çıktı bütün kayışlar ve eksantrik set olarak değiştirildi sökülmüşken. motorun sesi yeniye döndü maşallah. eksiğim motor kulağı, set olarak mı değişmek lazım yoksa bene 1 tanede sorun var.
Sorun olanı değişmek kâfi, orjinal kullanmak tavsiye ediliyor. Set olarak zaten çok yüksek meblağ olur hem de gereği yok sağlamsa

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda Xedos 9
Araç Renk ve Tip
Mazda 3 BL MDS
devirdayım arızalı çıktı bütün kayışlar ve eksantrik set olarak değiştirildi sökülmüşken. motorun sesi yeniye döndü maşallah. eksiğim motor kulağı, set olarak mı değişmek lazım yoksa bene 1 tanede sorun var. tabi bir de piyasada var mı? eğer yoksa bunlara uyan olmaz mı?

4 kulak orijinal olarak ortalama 65 bin tl tutuyor.

Üst Alt