Ev/Ofis Tipi Klima Tavsiye ve Bilgi Alışverişi

Güven

Katılımcı
Araç Markası
2012 - Mazda 3 A/T
Araç Renk ve Tip
Lacivert - Sedan
Bence bu klima olayı birazda LPG gibi :)
Servisin montaj sırasında doğru yönlendirmesi çok önemli.

Örneğin sırf estetik için ekstra boru eklenmesini uyarması hatta yapmaması lazım.
İç ünite ile dış ünite arasındaki boru mümkünse en kısa mesafe tercih edilmeli.

Dış ünite mümkünse iyi hava alan yerde olmalı.
Bazı servisler kolaylık açısından balkon içine koyuyor, performans çok düşüyor.

Son olarakta iç filtre temizliğini filan sorun anlatsınlar, hem sağlık hem performans açısından çok fark ediyor.

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Ofisten 2 tane LG marka klima söktük. Bir tanesini ben alacağım. Eski ürünler ama faal kullanıyorduk. Uzun zamandır bakım vs yapılmadı hiç, montaj öncesi servise verip yapılması gereken şeyler var mı?

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Montajı yapacak kişi uzman ise gerekli bakımı yapar... Dış ve iç ünitenin temizliği ile gaz kontrolü şart.
Sökerken boruları kestiğimiz için gaz uçup gitti havaya :) gaz dolumu şart, filtre de değişir o arada diye düşündüm bende. Servislerden fiyat almaya başlayayım en iyisi...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Sökerken boruları kestiğimiz için gaz uçup gitti havaya :) gaz dolumu şart, filtre de değişir o arada diye düşündüm bende. Servislerden fiyat almaya başlayayım en iyisi...
Servisler bildiğim kadarıyla klima montajında elektrik bağlantısını yapmıyor, bunun için elektrikçi çağırın/getirin diyorlar... Kanun nizam vs. öyleymiş... Bu yüzden montaj ile birlikte elektrik işlerini aynı anda yapacak usta araştırmanı tavsiye ederim.

Üst Alt