Ev Halleri

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
sadece çaysa sıkıntı yok abi.senin çayla pek doyacağini'sanmıyorum.o_Oo_O
Kuru kuru çay içmeyeceğiz heralde söylemeye gerek yok ki :D O börekten stok yap buzdolabında bir tepsi, bir tepsi benim için yalnız, siz yiyecekseniz kendinize de yaptır :D

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Urfa'da olunca yılın ilk hamsisini anca yedik Allah'a şükür :)
Bir Rizeli olarak ve affınıza sığınarak bir tavsiye de bulunayım. Hamsiyi minimum yağda yaparsanız daha lezzetli olur. Böyle patates kızartması gibi bol yağda kızarınca lezzeti düşer. Tabi damak zevkine birşey diyemem. Ama denemenizi tavsiye ederim. Tava ıslanacak kadar yağ ile kızartın :)

@mustafayk kolay gelsin, hayırlı bir taşınmadır inşallah

Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Bir Rizeli olarak ve affınıza sığınarak bir tavsiye de bulunayım. Hamsiyi minimum yağda yaparsanız daha lezzetli olur. Böyle patates kızartması gibi bol yağda kızarınca lezzeti düşer. Tabi damak zevkine birşey diyemem. Ama denemenizi tavsiye ederim. Tava ıslanacak kadar yağ ile kızartın :)

@mustafayk kolay gelsin, hayırlı bir taşınmadır inşallah
Yanmasın yapışmasın diye göz kararı yağ koyuyorduk ama daha az yağla daha lezzetli oluyorsa az yağla yapalım :) teşekkürler bilgilendirme için

Erçay

Katılımcı
Araç Markası
2006 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Siyah - Sedan
Yanmasın yapışmasın diye göz kararı yağ koyuyorduk ama daha az yağla daha lezzetli oluyorsa az yağla yapalım :) teşekkürler bilgilendirme için
Yanmaz yapışmaz, bizim oralarda herkesin evinde düz bir kapak bulunur, hamsiyi ters düz etmek için kullanılır yani düşünün o kadar az yağla kızartıyoruz ki tavayı ters çevirip hamsileri kapağa alıp diğer taraflarını çevirebiliyoruz :d ikinci parti yapılırken yine bir kaç damla yağ eklemesi yapıyoruz gerek olursa, deneyin farkı anlarsınız. Böyle kızartan olmaz bizim oralarda :D

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Yanmaz yapışmaz, bizim oralarda herkesin evinde düz bir kapak bulunur, hamsiyi ters düz etmek için kullanılır yani düşünün o kadar az yağla kızartıyoruz ki tavayı ters çevirip hamsileri kapağa alıp diğer taraflarını çevirebiliyoruz :d ikinci parti yapılırken yine bir kaç damla yağ eklemesi yapıyoruz gerek olursa, deneyin farkı anlarsınız. Böyle kızartan olmaz bizim oralarda :D
Bu taktiği Gümüşhane'de öğrenmiştim ben, bir tatlı kaşığı yağ yetiyor gerçekten. :)

Üst Alt