Ev Halleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
10 yıl önce şu anki dairemize taşındık daha dakka bir gol bir eşya taşınırken alt kat yukarı çıkıp fazla gürültü oluyor dedi, adamın yüzüne baktım "görüyorsunuz eşya taşıyoruz daha nasıl sessiz olalım" dedim ellerimde sağa sola gidip elime gelecek bir sopa arıyor ama Allahtan bulamadım. Ev yeni komşular yeni eve taşındığımız yer eşimin akrabasına ait La havle çektik.

Bundan sonrası zaman zaman aşağıdan kavga sesleri mi, cam kırmalar mı, dış kapıdan böğürmeler mi yani yok yok aşağıda her akşam savaş çıkıyor, bir seferinde eşim işte ben evdeyim aşağıdaki kadın geldi yürüdüğünüzde çok ses oluyor sizin antre de halı yok mu dedi. Var ama biz halıdan hoşlanmıyoruz hem ben takunya ile dolaşmayı çok severim dedim. 3- gece sonrası baktım aşağıdan tavana sopa benzeri bir şeyle vuruyorlar öyle olmaz böyle olur diye ayakkabılarımı giyip salonun ortasında zıpladım ( bütün bu atraksiyonlar hanım beni aşağıya salmadığı için)..

Bu tacizler düzenli olarak devam etti bizde her seferinde Allahından bulsun dedik, kayınvalide kayınpeder oğul gelin hepsi bir arada yaşıyorlardı baktık bir süredir ses yok haber aldık ki ayrılmışlar..ondan sonrası gayet sessiz.
Eren doğdu yürümeye başladı e tabi çocuk ne yapsın havada mı uçsun haliyle ses gidiyor , bunlarda sektirmeden kalorifer borusuna vuruyor..

Çocuktur yapar diyorum ama yine de benim yetiştirme tarzım disiplin üzerine, kurallar çok önemli , çocuklar kuralları severler. Şu an 5 yaşında ve halen salondan kendi odasına giderken e tabi ki heyecandan koşuyor ve ses de oluyor bunun için sadece biraz daha dikkatli ve yavaş koşmasını söylüyorum onun haricinde bir şey dediğim yok.
İyi ki, üst katta değillermiş abi... Böyle insanların şerrinden Allah iyi insanları korusun.
 

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Konum
İzmir
Araç Markası
Xedos 9
Şahsen ben de sesi hiç sevmem, gürültüye hayatta gelemem ama doğal olarak çocuktur elbet ses çıkaracaktır derim. Bundan şikayet duyan art niyetlidir zaten. Tabi Veli Abi’nin dediği gibi belirli bir saate kadar sabredilmelidir. Gece yarısı üst katımda sürekli çocuk koşsa ben de rahatsız olurdum. Gün içinde ise kimseye de karışmam, kendime de karıştırmam. Evimde 35 kiloluk köpeğim bile koşuyor yani, birisi şikayet edecek olsa “git müstakil ev bul ne işin var apartmanda?” derdim. Kaldı ki binbir türlü korna sesi, araç sesi, müzik sesi vs. dış seslerden rahatsız olmayıp caddenin ortasında oturmayı seçen biri çocuk sesine tahammül edemiyorsa, bir zamanlar çocuk olduğunu, çocuk yetiştirdiğini unutup; kedinin çıkıtığı yeri beğenmemesine benzer bu durum... ;)
 

haydeda

Sessiz
Konum
İstanbul
Araç Markası
Mazda 626
ben o gün anladım onların bilerek yaptıklarını zaten sadece 2 dk önce uyanan çocuk için aramaları beni buna inandırdı
 

mustafayk

Aktif
Konum
Bolu Merkez
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Aşağıda ki karı koca kavga ettiği için bizim ufaklığın yaramazlık yapmasın da sıkıntı yok.
Şimdi ye kadar bi yer de 10 dakika oturduğunu görmedik çok şükür.
 
Üst Alt