Ev Halleri

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Vaayy, Maykıl olan mı :D Hayırlı olsun

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Kuş çok ürkek duruyor, yemini suyunu yediğini içtiğini görmedim, ötmüyor, ses çıkartmıyor, mahzun mahzun duruyor öyle; gurbetlik bu kadar da zor değil aslında... :D bu konuda tecrübesi olan var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 40183
Benim var
Korkmayin ilk 2-3 gun boyle oluyor. Biz de korkmustuk ama sonradan açılıyor. Yerine alisma sureci bu bir nevi. Sagligindan suphe ediyorsaniz youtube'dan muha bet kusu otusu açın, bakin nasil cosacak

ALPEREN58

•°•°• Mehmet •°•°•
Araç Markası
1999 Mazda 323F Astina
Araç Renk ve Tip
Kahverengi-Şampanya

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Benim var
Korkmayin ilk 2-3 gun boyle oluyor. Biz de korkmustuk ama sonradan açılıyor. Yerine alisma sureci bu bir nevi. Sagligindan suphe ediyorsaniz youtube'dan muha bet kusu otusu açın, bakin nasil cosacak
Ahahhaaa... Videodaki Kuş seslerini duyunca kuş çıldırdı... Kafesin içinde dört dönüyor... Videodaki kuşlar, git karnını mı doyur ne dedi artık bilmiyorum, yem yemeye çalışıyor... :koptum:

Sağolasın Onur... :harika:

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Ahahhaaa... Videodaki Kuş seslerini duyunca kuş çıldırdı... Kafesin içinde dört dönüyor... Videodaki kuşlar, git karnını mı doyur ne dedi artık bilmiyorum, yem yemeye çalışıyor... :koptum:

Sağolasın Onur... :harika:
ne demek Veli abi :) Bizim 2,5 yillik kusumuz benim hatam sonucu 2 ay once kacti maalesef. Sizinkinin omru uzun olsun ins.:)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
ne demek Veli abi :) Bizim 2,5 yillik kusumuz benim hatam sonucu 2 ay once kacti maalesef. Sizinkinin omru uzun olsun ins.:)
Eşim ile nişanlı iken aldığım kuş 8 yıl kayınvalidelerde yaşadı, 8-10 kelime öğrenmişti, söylüyordu kerata... 7-8 yıl önce bi kez daha aldım ama bir hafta içinde ölünce tekrar almak istememiştim, Oğlumun ısrarı üzerine bu gün aldık bakalım ömrü ne kadar olur... :)

haydeda

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Sevgili mazda garaj ailesi 2 yaşında oğlum var. Arada sırada ev haliyle koşuyor oyuncaklarını atıyor yerlere normal olarak alt katta ki şikayetçi oluyor adamla konuştum anlayışla karşıladı. Ama kadın mı aman aman neyse çocuk uykudan yeni uyandı mutfağa koşarak gitti bende su içmeye geçtim çat megafon a bir çağrı açtim baktım kadın beni polis le tehdit ediyor sinirlendim ve küfür ettim yalandan yere aradıklarını o gün anladım ve artık arıyamıyor sizinde çocuklarınız var nasıl baş ediyorsunuz

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Sevgili mazda garaj ailesi 2 yaşında oğlum var. Arada sırada ev haliyle koşuyor oyuncaklarını atıyor yerlere normal olarak alt katta ki şikayetçi oluyor adamla konuştum anlayışla karşıladı. Ama kadın mı aman aman neyse çocuk uykudan yeni uyandı mutfağa koşarak gitti bende su içmeye geçtim çat megafon a bir çağrı açtim baktım kadın beni polis le tehdit ediyor sinirlendim ve küfür ettim yalandan yere aradıklarını o gün anladım ve artık arıyamıyor sizinde çocuklarınız var nasıl baş ediyorsunuz
En berbat ev hallerinden biridir, Allah kolaylık versin... İki tane çocuk büyüttüm, Allah ikisinden de razı olsun bu ve benzeri sıkıntılar yaşamadık çok şükür...

Öncelikle işin insani sonrasında da yasal boyutunu yazayım... Hakikaten zor bir durum, eski evimizde sadece akşamları evde ve alt katımızda olmalarına rağmen, gerek çocukların kavgası gerekse anne babanın çocuklara tavrı yüzünden rahatsızlık duyuyorduk... Bir gün dahi olsa, ağzımızı açmadık, çünkü çözüm değildi, katlandık.

Çocuk bilinçli olarak gürültü yapmayacağı için, daha çok ilgi göstererek daha az gürültü yapması sağlanabilir... Oyun istekleri gürültüsüz bir şekilde karşılanarak alt kata yansıması önlenebilir, ama ne kadar dikkat edilirse edilsin 2 yaşındaki bir çocuğun özgürlüğünün önüne gürültü bahanesi ile geçilemez... Size düşen burada, çocuğun ilgisini ve enerjisini gürültüsüz aktiviteler ile geçiştirmektir...

Yasal boyutuna gelince, çocuk olduğu için zaten durum ortada, gece 12'ye kadar da tolere edilebilen, hayatın akışına uygun gürültüler normal sayılmıştır... Ancak; bu saatten sonra yapılacak sesler ve gürültüler kanunen yasaklanmıştır...

Burada size ve alt kat komşularına düşen, sabır ve biraz daha fazla hoşgörüdür... Kolay gelsin.

haydeda

Sessiz
Araç Markası
Mazda 626
Teşekkür ederim yapmaya çalışıyorum sürekli dışarı çıkarıyorum top oynatıyorum enerjisini atsın diye ama banamısın demiyor eve girdiği an yine bir koşmaca geçen gün sohbet ediyoruz evde çocuk yanıma geldi ağzına parmağını koymuş sus işareti yapıp sonra yeri gösteriyor ben çocuğumun bu şekilde piskoloji ile yaşamasına tabiy ki izin veremem anlayışlı olmak insanlara saygı duymak konusunda hem fikirim ama karşıdakilerin de aynı şekilde davranması gerekiyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Teşekkür ederim yapmaya çalışıyorum sürekli dışarı çıkarıyorum top oynatıyorum enerjisini atsın diye ama banamısın demiyor eve girdiği an yine bir koşmaca geçen gün sohbet ediyoruz evde çocuk yanıma geldi ağzına parmağını koymuş sus işareti yapıp sonra yeri gösteriyor ben çocuğumun bu şekilde piskoloji ile yaşamasına tabiy ki izin veremem anlayışlı olmak insanlara saygı duymak konusunda hem fikirim ama karşıdakilerin de aynı şekilde davranması gerekiyor
Çocuğun o işareti yapması ve bilmesi bana göre kötü bir şey değil... Bir yerlerde sınırların olduğunu bilmesi iyidir. :)

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bizimkiler 3-4 yaşında , alt katdakilerin 15-18 yaşından bizimkilerin sesi onlardan az çıktığı için sıkıntı olmuyor ;)

Yandaki karı koca kavgası yanında bizimki hiç bişey , üst kat şuanda boş satılık (mazdadaş biri alırsa süper olur )

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
10 yıl önce şu anki dairemize taşındık daha dakka bir gol bir eşya taşınırken alt kat yukarı çıkıp fazla gürültü oluyor dedi, adamın yüzüne baktım "görüyorsunuz eşya taşıyoruz daha nasıl sessiz olalım" dedim ellerimde sağa sola gidip elime gelecek bir sopa arıyor ama Allahtan bulamadım. Ev yeni komşular yeni eve taşındığımız yer eşimin akrabasına ait La havle çektik.

Bundan sonrası zaman zaman aşağıdan kavga sesleri mi, cam kırmalar mı, dış kapıdan böğürmeler mi yani yok yok aşağıda her akşam savaş çıkıyor, bir seferinde eşim işte ben evdeyim aşağıdaki kadın geldi yürüdüğünüzde çok ses oluyor sizin antre de halı yok mu dedi. Var ama biz halıdan hoşlanmıyoruz hem ben takunya ile dolaşmayı çok severim dedim. 3- gece sonrası baktım aşağıdan tavana sopa benzeri bir şeyle vuruyorlar öyle olmaz böyle olur diye ayakkabılarımı giyip salonun ortasında zıpladım ( bütün bu atraksiyonlar hanım beni aşağıya salmadığı için)..

Bu tacizler düzenli olarak devam etti bizde her seferinde Allahından bulsun dedik, kayınvalide kayınpeder oğul gelin hepsi bir arada yaşıyorlardı baktık bir süredir ses yok haber aldık ki ayrılmışlar..ondan sonrası gayet sessiz.
Eren doğdu yürümeye başladı e tabi çocuk ne yapsın havada mı uçsun haliyle ses gidiyor , bunlarda sektirmeden kalorifer borusuna vuruyor..

Çocuktur yapar diyorum ama yine de benim yetiştirme tarzım disiplin üzerine, kurallar çok önemli , çocuklar kuralları severler. Şu an 5 yaşında ve halen salondan kendi odasına giderken e tabi ki heyecandan koşuyor ve ses de oluyor bunun için sadece biraz daha dikkatli ve yavaş koşmasını söylüyorum onun haricinde bir şey dediğim yok.

Üst Alt