Ev Halleri

Holydao

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Daha onceden duvar kagidi tecrubesi olan var mi bilmiyorum ama cok zor bir işmiş, oyle boyle degil, anlatilmaz yasanir. 320 x 230 cm ebatlarinda bir duvari kaplamak 4 saat surdu [emoji33] Bu konuda hevesi olan varsa bir daha dusunsun derim...
Ama guzel oldu mu derseniz, vallaha oldu [emoji41]
Maliyet 240 tl (KDV dahil, işçilik hariç).

Artan parçadan da faydalandım, bir nevi geri dönüşüm [emoji4]

mustafayk

Aktif
Araç Markası
Nissan maxima 2.0
Araç Renk ve Tip
Gri-bronz
Daha onceden duvar kagidi tecrubesi olan var mi bilmiyorum ama cok zor bir işmiş, oyle boyle degil, anlatilmaz yasanir. 320 x 230 cm ebatlarinda bir duvari kaplamak 4 saat surdu [emoji33] Bu konuda hevesi olan varsa bir daha dusunsun derim...
Ama guzel oldu mu derseniz, vallaha oldu [emoji41]
Maliyet 240 tl (KDV dahil, işçilik hariç).

Artan parçadan da faydalandım, bir nevi geri dönüşüm [emoji4]
Mustafa bunu beğendi:harika::harika:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yıllar öncesinde duvar kağıdı işçiliği yapmışlığım var... İlk defa yapanlar için evet zor diyebilirim fakat el alışkanlığı olunca ve bazı noktalara dikkat edince kolaylaşıyor... 70 metrekare evin bütün duvarlarını 2 günde yapmıştım.

Kağıdın yapıştırma sıvısını iyi ayarlamak gerekiyor, kuru düşerse duvarda işlem zor oluyor, cıvık olursa da damlama ve yırtılma oluyor... Kıvamı tutturulursa hem duvarda ayar yapması kolay oluyor hem de uğraştırmıyor.

:)

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
Amatör olarak güzel işçilik.
Bizim evin 2 odasını 2-3 saatte yapmışlardı. Çok pratik ustalardı.
Ama 5 sene önce yalan olmasın 400 lira işçilik almışlardı galiba.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Evde turşu yaparken, mutlaka nohut ve limon tuzu ekleyin, yoksa malzemeler diri kalmıyor eciş bücüş oluyor. :)

Aynı malzemeden deneme amaçlı yaptığım biber turşusu... Sağdakinde limon tuzu ve nohut yok. Soldaki şişe içindeki biberler daha diri ve görsel olarak daha güzel...

Ekli dosyayı görüntüle 38489
Belirgin fark var, nohut ne yapıyor ki?

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9

Bayraktar

マツダ
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Fermente yani mayalanma işlemini yapıyor. Çıplak gözle fark daha çok belli oluyor.

Efenim canım... :p:D
Abi emekli polis ve askerler genelde balkonda oturur gazete okur bir yandan da sokaktaki çocuklara laf atar, yanlış park eden araçların sileceklerini kaldırır, ne bileyim apartman yöneticisi falan olur. Turşu da neymiş? :D Senin emekliliğini düşünemiyorum. :p

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Abi emekli polis ve askerler genelde balkonda oturur gazete okur bir yandan da sokaktaki çocuklara laf atar, yanlış park eden araçların sileceklerini kaldırır, ne bileyim apartman yöneticisi falan olur. Turşu da neymiş? :D Senin emekliliğini düşünemiyorum. :p
@ReaL abiden ders alırım bende... 10 adımda emeklilik rehberi vardır elbet, bulur okurum artık. :)

Nasipse hayırlısıyla bi emekli olayım da, silecek kaldırma işini, çocuklara çemkirmeyi, site yönetimini o zaman düşünürüz. :p

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Burada bir tane İbrahim abi var, almış bir tane H100, ilçe içi nakliye yapıyor, aylığı 5 bini buluyor, hayat emekliye güzel :D

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
@ReaL abiden ders alırım bende... 10 adımda emeklilik rehberi vardır elbet, bulur okurum artık. :)

Nasipse hayırlısıyla bi emekli olayım da, silecek kaldırma işini, çocuklara çemkirmeyi, site yönetimini o zaman düşünürüz. :p
Maddi olarak sıkıntı yoksa emeklilik kadar güzel bir şey yok. :D Her türlü ertelenen tüm istekleri yerine getirebiliyorsun. :)

Yıllar önce çalışırken apt. yöneticiliği yaptıydım, o da son oldu, daha da yapmam...

Çiçeklerle oyalanmak bana göre çok güzel.

Üst Alt