Ev Halleri

skyline

Fedakarlık yoksa, zafer de olmaz.
Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Ben dağınık ev dağınık :)
Diyorum ki Bauhaus gibi yerlerde ufak tefek mobilya yapmak için gerekli ebatlarda ağaç malzemeler mevcut.
100x60 ölçülerinde Bilgisayar-Çalışma masası tarzı bir ürün yapayım istiyorum,
Sağ taraf veya solda çekmecesi olabilir ve tabiki desktop bilgisayarın kasası için kapalı olmayan bir bölüm..
Çizimi iyi olan veya daha önce böyle bir masa yapmış arkadaşlar paylaşım yapabilir mi? fikir olsun yardımcı olsun kafamda net bir şeyler canlansın yeter.
Web den Pinterest e baktım ama baktıkça ( zaten hastayım) iyice kafam karıştı..
Yardımlarınız için teşekkür ederim..

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Ben dağınık ev dağınık :)
Diyorum ki Bauhaus gibi yerlerde ufak tefek mobilya yapmak için gerekli ebatlarda ağaç malzemeler mevcut.
100x60 ölçülerinde Bilgisayar-Çalışma masası tarzı bir ürün yapayım istiyorum,
Sağ taraf veya solda çekmecesi olabilir ve tabiki desktop bilgisayarın kasası için kapalı olmayan bir bölüm..
Çizimi iyi olan veya daha önce böyle bir masa yapmış arkadaşlar paylaşım yapabilir mi? fikir olsun yardımcı olsun kafamda net bir şeyler canlansın yeter.
Web den Pinterest e baktım ama baktıkça ( zaten hastayım) iyice kafam karıştı..
Yardımlarınız için teşekkür ederim..
Geliştirilebilir daha çok çekmece eklenebilir.
0148516C-F053-4186-860E-F20BED00E053.jpeg

skyline

Araç Markası
'99 Mazda 1.8 323F GT
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri HB
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Bizim haylaz 4. ayını doldurmaya merdiven dayamışken yavaş yavaş balkona sonra da bahçeye aliştırma çabalarına giristik.

İlk adım olarak da yeniden bir kulübe alışkanlıgı kazandırmamız gerekiyordu. İlk kulubesi kartondandı, 2,5 aylık olana kadar kullanmıştı. Sonradan hem sığamadıgı hem de artık daha rahat olan koltuklara cikabilecek kadar buyudugu icin salondaki üçlü koltuğa el koyup kulubeden vazgecmisti.

Kulubeyi marangoza yaptirip balkona koydum, 2 gundur vernik ile ugrasiyordum, 3. kat vernikten sonra bu sabah yeni evine yerlesti kızımız. Gün icinde de çatıyı tamamladım. Umarım kısa sürede alışır.

Köpek bakımı ve eğitimi ile ilgili tecrübe sahibi olanların tavsiyelerini bekliyorum :)

Bayraktar

ve Cemşid...
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
626 GE / 1997
Araç Renk ve Tip
Beyaz / Sedan
Bizim haylaz 4. ayını doldurmaya merdiven dayamışken yavaş yavaş balkona sonra da bahçeye aliştırma çabalarına giristik.

İlk adım olarak da yeniden bir kulübe alışkanlıgı kazandırmamız gerekiyordu. İlk kulubesi kartondandı, 2,5 aylık olana kadar kullanmıştı. Sonradan hem sığamadıgı hem de artık daha rahat olan koltuklara cikabilecek kadar buyudugu icin salondaki üçlü koltuğa el koyup kulubeden vazgecmisti.

Kulubeyi marangoza yaptirip balkona koydum, 2 gundur vernik ile ugrasiyordum, 3. kat vernikten sonra bu sabah yeni evine yerlesti kızımız. Gün icinde de çatıyı tamamladım. Umarım kısa sürede alışır.

Köpek bakımı ve eğitimi ile ilgili tecrübe sahibi olanların tavsiyelerini bekliyorum :)
Çok tecrübeli değilim de bir kaç bir şey yazabilirim sanırsam.
Öncelikle kulübe güzel olmuş elinize sağık. Vernik kokusu biraz etkileyebilir köpeciği, girmek istemez ilk başta.. Ayrıca hava çok soğuk olmadığı sürece de yine içine pek girmeyecek ve içeride, alıştığı gibi sizin yanınızda kalmak isteyecektir. Eğer yüksek kattaysa daireniz kapı açık bırakılabilir ve onu dışarıda bırakarak, zamanla soyutlamadığınız düşündürülebilir. Diğer türlü balkona koyduğunuzda ve siz gece içeri girdiğinizde havlayabilir/ağlayabilir; hatta kapıyı açmaya çalışabilir, ertesi sabah bütün camları silmek zorunda kalabilirsiniz. Serdiğiniz battaniyeleri ve balkondaki diğer çeşitli nesneleri parçalamaya kadar gider bu durum. Bırakın içeride yaşasın bence, tüyleri çok uzun bir tür de değil. Koltuğa çıkmaması için gerektiğini gösteren ufak ufak sert davranışta bulunursanız alışkanlık edinir ve bir yerden sonra çıkmaması gerektiğini anlar.
Allah kolaylık versin... ;)

Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB

Çok tecrübeli değilim de bir kaç bir şey yazabilirim sanırsam.
Öncelikle kulübe güzel olmuş elinize sağık. Vernik kokusu biraz etkileyebilir köpeciği, girmek istemez ilk başta.. Ayrıca hava çok soğuk olmadığı sürece de yine içine pek girmeyecek ve içeride, alıştığı gibi sizin yanınızda kalmak isteyecektir. Eğer yüksek kattaysa daireniz kapı açık bırakılabilir ve onu dışarıda bırakarak, zamanla soyutlamadığınız düşündürülebilir. Diğer türlü balkona koyduğunuzda ve siz gece içeri girdiğinizde havlayabilir/ağlayabilir; hatta kapıyı açmaya çalışabilir, ertesi sabah bütün camları silmek zorunda kalabilirsiniz. Serdiğiniz battaniyeleri ve balkondaki diğer çeşitli nesneleri parçalamaya kadar gider bu durum. Bırakın içeride yaşasın bence, tüyleri çok uzun bir tür de değil. Koltuğa çıkmaması için gerektiğini gösteren ufak ufak sert davranışta bulunursanız alışkanlık edinir ve bir yerden sonra çıkmaması gerektiğini anlar.
Allah kolaylık versin... ;)
Sagolun ilginiz icin
Sahiplenmeyi dusundugumuz (3 yıl önce), karar verdigimiz ( 4 ay önce) ve cesaret ettigimiz (3 ay önce) ilk andan itibaren kesinlikle bahcede bakacagimizi dusunerek hareket etmistik.

Fakat bize geldiginde sadece 1 aylikti, birakin bahcede kalmayi biberonla besliyorduk. Haliyle evde bakmaya basladik ama zamani geldiginde duygusal davranmayaip mutlaka bahceye cikaracagiz diye kararlastirdik.

Okudugum, sordugum, ogrendigim kadariyla 6 aydan itibaren evden bahceye cikariliyormus cinsine de bagli olarak. Bizimkini mayis gibi havalar da isininca cikaririm diye dusunuyordum ama buyume hizi inanilmaz. Tuvalet egitimi yuzde 80lerde takildi kaldi, koltuklari yuvasi olarak sahiplenmeye basladi, kisacasi evimizin salon ve acik mutfaktan okusan alt katini tamamen ele gecirdi. Misafir dahi cagiramaz olduk. Cins olarak da hayli hareketli, eve sigamaz hale geliyor daha da buyudukce.

Son 1 aydir once esim sonra da ben 15er gun izin denk getirdik ve ciddi sekilde ilgilendik. Fakat pazartesiden itibaren bu durum sona erecek ve aksam 5e kadar evde hapis kalacak. Ben de bahceye cikarma cakismalarina hiz kazandirdim bu sorunu derhal cozmek icin.

Bugun disardaki ilk gunu ve gayet guzel gidiyor. Saniyeler suren ufak tefek sizlanmalari haricinde buyuk bir aglama havlama sorunu yok. Gelene gecene, kediye, çöp kamyonuna falan havliyor, onlar normal zaten Esas mevzu geceyi nasil gecirecegimiz...

Cam silme olayina gelince butun camlar ona feda olsun, varsin kirli olsun. Etrafta eski ayakkabilarim dahil parcalayabilecegi doku malzeme var, hic sikinti degil. Zaten tum kiyafeylerim de birir ikiser delik aciyor yavas yavas

Tek derdim disarda ozgur ve rahat olmaya alismasi, bunun onun iyiligine oldugunu anlamasi. Zaten terkedilmedigini gostermek icin 2 saatte bir yanina gidip seviyorum, odul veriyorum biraz oynuyorum. Gece de 2-3 defa yapmayi dusunuyorum.

Şöyle bi baktım da yazdıklarıma, dertsiz başımıza dert almışız resmen

Üst Alt