Enflasyonla Mücadele İçin Yeniden Düzenlenen Trafik Para Ceza Miktarları

ibrasoft

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda3 Dizel İmp
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Trafik Cezası Madde 57/1-e
Kavşaklarda gereksiz olarak duraklamak, yavaşlamak, taşıttan inmek veya araçların motorunu durdurmak...

Geçen gün bir arkadaşım Ankara'da ışıklarda döner kavşakta dururken start-stop devreye girip, motoru durdurduğu için ceza yazıldığını söyledi. İlkinde şaka yapıyor veya başka bir şeyden yazmıştır sen yanlış anlamışsın dedim ama, madde olarak varmış.. :eek:

Tamam, kural ihlalinin önlenmesi, hız sınırı ve trafik güvenliği için cezaları sonuna kadar destekliyorum ama bu nedir ya..
Kemerini takmışsın, kırmızıda da durmuşsun, yaya çizgisine de basmamışsın, muayene vs de tam... Heh buldum yazacak bir şey demiş kısaca :komik:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Trafik Cezası Madde 57/1-e
Kavşaklarda gereksiz olarak duraklamak, yavaşlamak, taşıttan inmek veya araçların motorunu durdurmak...

Geçen gün bir arkadaşım Ankara'da ışıklarda döner kavşakta dururken start-stop devreye girip, motoru durdurduğu için ceza yazıldığını söyledi. İlkinde şaka yapıyor veya başka bir şeyden yazmıştır sen yanlış anlamışsın dedim ama, madde olarak varmış.. :eek:

Tamam, kural ihlalinin önlenmesi, hız sınırı ve trafik güvenliği için cezaları sonuna kadar destekliyorum ama bu nedir ya..
Kemerini takmışsın, kırmızıda da durmuşsun, yaya çizgisine de basmamışsın, muayene vs de tam... Heh buldum yazacak bir şey demiş kısaca :komik:
Bu durum ülkenin kaderi maalesef... Bütçe'ye "trafik para cezası geliri" diye madde koyuyorlar sene başında... Sene ortasında hedeflenen miktar yoksa gelir kaleminde, trafik zabıtasına; hadi bakalım diyorlar...

İş yazmaya kaldı mı mutlaka yazılır ama olması gereken bu değil... Beş parmağın beşi de bir değil...

Trafik polisini ıssız yola sürgün etmişler, ceza yazmadan da gelme demişler... Nöbet bitmek üzere ama gelen giden yok, yaşlı bi amca bisikletiyle polise doğru geliyor, polisin gözü parlıyor, "amca ne yapıyorsun" diye durduruyor...

Ne olacak evladım, Önüme Allah'ımı, arkama Peygamberimi aldım, camiye namaza gidiyorum der... Trafik polisi makbuzu eline alır ve sırıtır;

"Vay bisiklete üç kişi binmek ha, yazdım cezayı şimdi"

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Düz mantık her zaman "ON" modunda demektir. Mantık, akıl yürütme yok. Saçma kurallar ve saçma bir şekilde kuralı denetleyenler var. Bu arada konunun ilk mesajındaki ceza maddelerinde de şu yazıyor: "Kavşakta yavaşlamama cezası 108 TL". Hep diyorum, "polis olmak için gereken tek şartın nefes alması yeter" olduğu; üst kurumlara aklı, mantığı, ufku, değerleri, ahlakı için değil onun bunun torpili ve maddiyatıyla getirilen görevlilerin olduğu bir ülkeden çok şey beklememek lazım.
Amaç bağcıyı dövmek zaten. Bu aptal sistem, bugün belki bu kişilere zarar vermeyecek. Bu dengesiz kuralları koyanlar ya da kafatası içindeki et parçasını kullanmadan denetleyenlerin "bugün" tuzu kuru, gelirleriyle de karnı tok, sırtı pek! Ama gün gelecek bu kişilerin çoluğu çocuğu da yine bu mantık dışı, ilkel sistemle denetlenmeye devam ettiğinde o zaman da halka değil ülkeyi bu hale getiren sevgili ebeveynlerine sövecekler, tabi onların da beynini kullanma yetisi geliştirilmiş olursa...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
IMG_20181107_215111.jpg

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yeni yıl tarifesi... İşimiz düşmez inşallah... :islik:

IMG_20231223_205355.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yeni yıl tarifesi... İşimiz düşmez inşallah... :islik:

Ekli dosyayı görüntüle 68649
Cezalar çok az ve bazı saçmalıklar var.
Kırmızı ışık gibi karşı tarafı etkileyen cezalar çok daha ağır olmalı sürüm sürüm sürümdürmeli.

Emniyet kemeri cezası çok daha az olmalı kendini düşünmeyeni zorla düşündürmek saçma olur bırak çıksın gitsin camdan.

Gibi gibi...

Hatalı park...
Hastane otoparkından çıkacam onunki bununki çıkışa arabayı bırakmış gitmiş....
İndim aşağı elime bişey arıyorum çöp kutusunu gördüm içide orta halli dolu onunki bununkinin ön camına boşalttım çöpü , taaaaaaaa öbür tarafdan döne dolana çukurlar setler tepelere geçerek öbür tarafdan çıktım...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Cezalar çok az ve bazı saçmalıklar var.
Kırmızı ışık gibi karşı tarafı etkileyen cezalar çok daha ağır olmalı sürüm sürüm sürümdürmeli.

Emniyet kemeri cezası çok daha az olmalı kendini düşünmeyeni zorla düşündürmek saçma olur bırak çıksın gitsin camdan.

Gibi gibi...

Hatalı park...
Hastane otoparkından çıkacam onunki bununki çıkışa arabayı bırakmış gitmiş....
İndim aşağı elime bişey arıyorum çöp kutusunu gördüm içide orta halli dolu onunki bununkinin ön camına boşalttım çöpü , taaaaaaaa öbür tarafdan döne dolana çukurlar setler tepelere geçerek öbür tarafdan çıktım...
Atladığımız bir şey var ki, olayın özü orası... Cezalar caydırmak veya suçu olayı önlemek için değil bizde, "eğitimsiz bırakılmış bu toplumda nasıl olsa bir sürü hanzo çıkacak, bizde yolumuzu bulalım" olayı.

Yoksa, bütçeye trafik cezası geliri koymanın başka açıklaması olamaz.

:krnz:

Üst Alt