Mazda 3 BL (2009-13) El Freni Kolu

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Otomobilinizin sürücü alanını gerçek anlamda eşsiz kılın. :D

Mazda 3 orjinal aksesuarı olan bu parçayı sitesinde gördüğümde beğenmemiştim taki @Ebubekir 'in aracında görene kadar.

Parça Numarası: BBP3-V8-190
Montaj hariç , KDV dahil : 220.03 tl

Kutu içeriğinden çıkanlar ;

-M4x 6mm alyan başlı çivata (özel ilaçlı )
-alyan
-montaj kılavuzu

Gerekli olan malzemeler ;
-Falçata

Malzememiz bu şekilde
IMG_20170610_185115.jpg

IMG_20170610_185214.jpg

Montaj Resmimiz
IMG_20170610_185230.jpg

-Bardaklık kısmını çıkarıyoruz.
-Dökümanda ve resimde gösterdiğim şekilde arayı kesiyoruz öyle bastırmanıza gerek yok yer hazır zaten 1mm bişey tutuyor.
-360 derece kestikden sonra hafif sağ sol ileri geri yaptıgımızda iç kısımdaki tırnakları göreceksınız zaten yavaşça çekmeye başlayın.
IMG_20170610_185400.jpg

IMG_20170610_185543.jpg

-Kutu içinden çıkan 3 adet vidayı el freni aksesuarının uç kısmına takıp 2-3 tur sıkıyoruz düşmesin diye
-Parçayı yerine taktık deri kısmın altından bi bakıyoruz yön doğrumu buton tam dışardamı herşey yolunda ise vidaları sıkmaya başlıyoruz burası biraz önemli 3 adet vida sıkıştırma mantığı ile tutuyor parçayı hepsini eşit şekillerde sıkmak sağlıklı olacaktır ve vidalar ilaçlı oldugu için zor dönüyor kormayın sıkın parçayı çekince cikmayacak şekilde olana kadar (yalamada etmeyin)
IMG_20170610_185934.jpg

montaj biter.

Çatal tuninğ gururla sunar :D:D

Eğerki tavan ambiyans ledi kullanan varsa bu parçayı almalı.

IMG_20170610_190251.jpg

IMG_20170610_190453.jpg

IMG_20170610_192042.jpg

Son düzenleme:

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tek başına hoş durmuyor bence, bu renkte araç içinde destekleyici diğer aksesuar veya dokunuşlar da olmalı dedim içimden... :) Hayırlı olsun, kazasız belasız günlerde kullanmak nasip olsun.
Arkadan öne doğru bakınca destekliyici parçalar var ama sağ yada soldan bakınca sadece kapı açma kolları zayıf kalıyor kapı kolu ile hoparlör çerçevesinide istiyor.

kendi kendine aksesuar sattıran tek araba :koptum::koptum:

Sağol abi.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Yakışmamasının sebebi makyajsız BL lerdeki kadar grinin çok olmaması Kadir o nedenle. Tavsiyem makyajsızlardaki gibi gri boya ve mat vernik alıp boyaman. Ben kapı kol tutamaçlarına yapmıştım hatırlarsan.

Bu arada gri el freni tutacağına derisi dahil mi yoksa orjinal el freni derisini mi kullanıyor? Bir de nerden ne kadara aldın?

Söylemişsin orjinal diye de fiyatı çok yüksek be. :)

Senin araçta da tüm grileri kısmışlar arkadaş. Direksiyonun altındaki gri kısmı bile siyah yapmışlar...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yakışmamasının sebebi makyajsız BL lerdeki kadar grinin çok olmaması Kadir o nedenle. Tavsiyem makyajsızlardaki gibi gri boya ve mat vernik alıp boyaman. Ben kapı kol tutamaçlarına yapmıştım hatırlarsan.

Bu arada gri el freni tutacağına derisi dahil mi yoksa orjinal el freni derisini mi kullanıyor? Bir de nerden ne kadara aldın?

Senin araçta da tüm grileri kısmışlar arkadaş. Direksiyonun altındaki gri kısmı bile siyah yapmışlar...

For example; :)

12122.jpg

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

-Murat abi ile dusunduk kapi kollarini boyayalim diye proje hayata gececegi zaman seni bi rahatsiz edim ben ;)
-Deri ile beraber
-direksiyon alti gri zaten
-vites etrafi siyah
-teyp tuslarinda grilik var sizde

Son düzenleme:

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
Son düzenleme:

Ebubekir

Aktif
Araç Markası
2012 Mazda Mirai
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Hayırlı olsun @kadir güle güle kullan gayet güzel yakışıyor. Görüp te dokunanlar gayet beğeniyor :)

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Hayırlı olsun kadir hocam.Kapı kolları için orjinal aksesuara gerek yok sanki benim ic kapı kollarıda boyalı gayet güzel duruyor.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Kadir sence o el freninin tutamacını çıkartıp krom boya ile boyayıp üstüne mat vernik atsak bu orijinali gibi olur mu ki? :D

isa83

Katılımcı
Araç Markası
2012 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
O kol deri değil ki, plastik hocam. Plastik astar üstüne atılabilir boya bence.
Harbimi yumuşak baya ben deri sanıyordum.
Plastikse olur ama yüzey çok düzgün değil ve sert plastik olmadığı için portakal kabuğu görünümü yada dalga dalga olabilir altını zımparalasak bilr düzgün bir yüzey elde edilemez gibi geliyor.

Üst Alt