Dünyadan Futbol Haberleri

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Euro 2024 adaylığı için kullanılan oy sayıları açıklandı:

Almanya - 12
Türkiye - 4
Az daha zorlasaymışız tamammış :D:D Ceferin efendi Türkiye de insan hakları aksiyon planı eksikti otel kapasitesi limitliydi gibi abuk bi gerekce sunmus :D

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Adamlar sistemi kurmuş. Durumumuz kötüyse, bizimle araları kötüyse farkı basıp geçiyorlar zaten bir şey diyemiyoz. Durumumuz iyiyse, aramız iyiyse bir oy farkla basıp geçiyorlar. Az daha olacakmış deyip almış gibi seviniyoruz. Sonuçta hiç alamıyoruz ama kasıyoruz. Bu süreçte türlü türlü şehirlerde gezip tozan devlet görevlisi, danışmanı, yancısı harcirahını alıp yolunu buluyor. Budur. :cool:

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Az daha zorlasaymışız tamammış :D:D Ceferin efendi Türkiye de insan hakları aksiyon planı eksikti otel kapasitesi limitliydi gibi abuk bi gerekce sunmus :D
Konaklama eksikliğini Türkiye de kabul ediyor. İnsan hakları konusunu mümkünü yok kabul etmezler :D

Demek ki neymiş? Her ne kadar organizasyon, spor faaliyeti de olsa, siyaset derinlemesine işin içerisinde...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Aynı şeyler her iki ülke için de geçerli bu gerekçe bence doğru değil.
Örnek;
Almanya'da, havaalanında, üniversite ve devlet dairelerine girişlerde, sokakta ve toplumun olduğu her alanda üst araması, kimlik taraması yok ve terör de yok... ;)

Örnek;
Almanya'da; gazeteciler görevini yaptı diye soruşturma açmak yok, 2012 yılında küçük bir hediye aldı diye Cumhurbaşkanı istifa etti, asgari ücret yaşam seviyesinin çok üstünde, sosyal devlet politikaları insanca yaşam için çalışıyor.

* * *

Sayfalar dolusu yazıp çizilebilir... Bütün her şeyi geçip, "ama ülkemiz çok güzel" modunda isek, zaten sorun yok... Bu mod bize çok yakışıyor çünkü. :)

Edith;
Bunu da yeni gördüm... :(

888.JPG

Holydao

Aktif
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Simdi elimizi vicdanimiza koyalim, bir Turk degil de İngiliz, Fransiz hadi bilemedin Belçikalı gozuyle baksaniz nereyi secerdiniz? Ulkenin icindeki yasam standartlarimiz disardan cok daha kotu gozukuyor. Her ne kadar cok kisitli bir alanda olsa dahi tum ulkede savas var ve terorizm risi cok yuksek olarak gorunuyor. Ekonomi zaten tepetaklak... Oyledir veya degildir tartismasi ayri bir konu fakat bir an icin her gun tv'lerde Fransa'nin guneyindeki bir bolgenin ozerklik almak icin silahli guclerle catistigini ve Fransiz silahli kuvvetlerinin yillardir buna bir son veremedigini hatta neredeyse her gun sehit verdigini gozunuzun onune getirin. O ulkeye mac izlemeye gitmek ister miydiniz? Ne yazik ki durum disari bu sekilde lanse ediliyor, ben olsam ben de secmezdim sahsen Turkiye'yi. Booking.com da gercekten ayri bir fiyasko...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Simdi elimizi vicdanimiza koyalim, bir Turk degil de İngiliz, Fransiz hadi bilemedin Belçikalı gozuyle baksaniz nereyi secerdiniz? Ulkenin icindeki yasam standartlarimiz disardan cok daha kotu gozukuyor. Her ne kadar cok kisitli bir alanda olsa dahi tum ulkede savas var ve terorizm risi cok yuksek olarak gorunuyor. Ekonomi zaten tepetaklak... Oyledir veya degildir tartismasi ayri bir konu fakat bir an icin her gun tv'lerde Fransa'nin guneyindeki bir bolgenin ozerklik almak icin silahli guclerle catistigini ve Fransiz silahli kuvvetlerinin yillardir buna bir son veremedigini hatta neredeyse her gun sehit verdigini gozunuzun onune getirin. O ulkeye mac izlemeye gitmek ister miydiniz? Ne yazik ki durum disari bu sekilde lanse ediliyor, ben olsam ben de secmezdim sahsen Turkiye'yi. Booking.com da gercekten ayri bir fiyasko...
Bunları göremeyen büyük bir kitle var ülkede... Ya da gördüğü halde "tuzum kuru" diyen.

Hakkım helal değil bu kitleye. :( Varsa eğer, onların da bana helal olmasın.

Rcm

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 Impressive AT
Araç Renk ve Tip
Kırmızı-HB
Örnek;
Almanya'da, havaalanında, üniversite ve devlet dairelerine girişlerde, sokakta ve toplumun olduğu her alanda üst araması, kimlik taraması yok ve terör de yok... ;)

Örnek;
Almanya'da; gazeteciler görevini yaptı diye soruşturma açmak yok, 2012 yılında küçük bir hediye aldı diye Cumhurbaşkanı istifa etti, asgari ücret yaşam seviyesinin çok üstünde, sosyal devlet politikaları insanca yaşam için çalışıyor.

* * *

Sayfalar dolusu yazıp çizilebilir... Bütün her şeyi geçip, "ama ülkemiz çok güzel" modunda isek, zaten sorun yok... Bu mod bize çok yakışıyor çünkü. :)

Edith;
Bunu da yeni gördüm... :(

Ekli dosyayı görüntüle 38312
Ekrem beyin tweet'i çok iyi olmuş :) valla haklısın abi ben galiba bu konuda objektif davranmak yerine biraz daha milliyetçi düşündüm :)

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Ekrem beyin tweet'i çok iyi olmuş :) valla haklısın abi ben galiba bu konuda objektif davranmak yerine biraz daha milliyetçi düşündüm :)
Bazı şeyleri dışarıdan bakmadan görmek zor. Paypal booking uber'i bu konuyla bağlantılı düşünmek aklıma gelmemişti tweeti görene kadar. Çünkü biz hiçbirini kullanmıyoruz oysa bunların yasak olması bile kafadan kaybetmek demek. İçinde yaşaya yaşaya en muhalifimiz bile bu zorlama yaşamı normalleştiriyor bir ölçüde. İlk bakışta olduğu gibi görememek doğal bu açıdan.

ReaL

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Dünyanın bir numarı sitesi wikipedia yı da eklemek gerek...

İstanbul'da yeni yapılan havalimanında çalışan işçiler, bazı sıkıntılarını dile getirmek amacıyla yaptıkları protesto sonucunda 24 işçi tutuklu diye açıklandıydı. :)

Üst Alt