Mazda 3 BM Skyactiv Dolu Kaynaklı Kaporta Hasar Problemi

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mercedes C 180
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
Merhaba arkadaşlar, bugün ceviz büyüklüğünde yağan dolu sonucu arabam pert olmuştur. Aracın dışı delik deşik resmen.
Bunu en iyi şekilde nerede yaptırabilirim?
Maalesef kaskom yok. Geçen hafta sigorta yaptırdım ama kasko yaptırmadım.

Aracın her tarafı resimdekiler gibi.
Direk bile hasar almış.

Konya, kayseri, adana, mersin, ankara, eskişehir gidebileceğim şehirler.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Çok geçmiş olsun, umarım mini onarımla giderilebilecek düzeydedir. Hasarı daha iyi yorumlayabilmemiz için bir kaç resim paylaşırsanız iyi olur. Kasko varsa eğer onarım için ilgili işyerine yönlendirir zaten.

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Vakumla vs çekerler ama bunun için fazla geç kalmayın tazeyken daha kolay olur.

Boya çatlaması olabilir.

Bunu en iyi pamukla anlayabilirsin , onarım sonrası kaportada pamuk gezdirin takılan yer vs varmı bakın.

Onarım öncesi boya çatlaması olasılıgını konuşun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Büyük geçmiş olsun, fotoğrafları görünce içim acıdı... :( Forumda, daha önce bu problemi yaşayan veya dile getiren olmadı, netten araştırarak usta bulabilirsiniz, işini hakkıyla yapan kişiler bulunur elbette... Hatta; bir dönem G.Antep'de dolu olayı olduğunda, ustanın birisi oraya giderek 2 ay içerisinde bütün hasarlı araçları yaparak, büyük paralar kazandığını bir yerlerde okumuştum.

IraArel

Sessiz
Araç Markası
2005 - Mercedes C 180
Araç Renk ve Tip
Gümüş Gri - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Zaten firmaları arıyorum, nerede oldu kaç araç var böyle vs gibi durumlar soruyor.

Maalesef mazdanın sacı çok çok inceymiş bunu anladım. Yanındaki araçlarda bunun yarısı yok.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Zaten firmaları arıyorum, nerede oldu kaç araç var böyle vs gibi durumlar soruyor.

Maalesef mazdanın sacı çok çok inceymiş bunu anladım. Yanındaki araçlarda bunun yarısı yok.
Sac ince haklısın ama önemli olan sacın inceliği değil üreticiler için, sac yamulsun çöksün ama yaşam alanına darbe ulaşamadan sönümlensin istiyor Mazda mühendisi, aynı zamanda da güvenlikten ödün vermeden hafif olsun istiyor. Üreticilerin politikalarından kaynaklı bunlar.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Çok geçmiş olsun, yeni gördüm konuyu :(
Aracı ilk aldığım aralar bende de bir iki ufak göçük vardı, boyasız onarım merkezi denen yerler var, çektirerek yapıyorlar, sıfır gibi oluyor. Ben İstanbul'da yaptırmıştım ama heryerde vardır muhakkak, sıradan kaportacılardan daha özenli çalışıyor buralar... Çözerler diye düşünüyorum, geçmiş olsun yeniden.

Araç Markası
Amarok
Araç Renk ve Tip
Beyaz
Çok geçmiş olsun içim burkuldu valla arabayı görünce , bizim denizlide göçük sepeti diye kurumsal bir firma ile anlaşan tanıdık bir kaportacı vardı şimdi www.gocuksepeti.com a girdim konyada bayi var görünüyor istersen telefonla foto gönder belki fiyat verirler veya en azından bilgi alırsın , işçilikleri nasıldır bilmiyorum ama başlangıç olur senin için

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
Renault - Twingo
Araç Renk ve Tip
Su Yeşili-HB Coupe
Sac ince haklısın ama önemli olan sacın inceliği değil üreticiler için, sac yamulsun çöksün ama yaşam alanına darbe ulaşamadan sönümlensin istiyor Mazda mühendisi, aynı zamanda da güvenlikten ödün vermeden hafif olsun istiyor. Üreticilerin politikalarından kaynaklı bunlar.
Benim başıma böyle bişey gelse bende markaya kızardım heralde, mal canın yongası bundan dolayı diyorlar heralde...

@IraArel göçükcüler rahatlıkla düzeltir diye tahmin ediyorum. Yaşadığım şehirde sağlam bir usta var göçük başına 75₺ alıyor diye duymuştum

Üst Alt