Dolandırıcılık Yöntemleri

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV

Otomobiliniz camına bırakılan "Ben çarptım" kartlarına dikkat!

İstanbul’da polisin 6 aylık takibi sonucu polisi bile şaşırtan bir yöntemle çaldıkları otomobillerin, motor ve şase numaralarını değiştirerek satan 10 kişilik bir şebeke yakalandı.

Şüphelilerin gece sokak aralarında dolaşarak çalacakları araçlara çarpıp maddi hasar verdikleri, daha sonra camlarına “Çok özür dilerim Tanıdığım bir tamirci var. Ben yaptırırım" yazan kart bıraktıkları öğrenildi. Araç sahibinin kendilerini aramasının ardından şüpheliler, tamir için anlaştıkları kaportacıda aracın yedek kontak anahtarını yaptırdıkları, birkaç gün sonra da otomobili çaldıkları öğrenildi.

POLİS 6 AY TAKİP ETTİ 6 İLDE OPERASYON YAPTI

İstanbul, Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyonda çaldıkları araçların motor ve şase numaralarını değiştirerek sattıkları öğrenilen bir şebekeye karşı operasyon başlatıldı. Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, İstanbul, Kocaeli, Sinop, Çanakkale, Ağrı ve Konya illerinde daha önceden tespit edilen 28 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonlarda liderliğini Erdal E.’nin yaptığı 10 kişi gözaltına alındı.

Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Şikayet eden kişi umarım iyi niyetli Allah korkusu olan biridir, aklıma ilk anda pay alamayan biridir diye geldi ama o düşünceyi kovaladım gitti.
Bu tip şikayetler genel olarak, mağdurların artması neticesinde dikkat çekiyor yoksa bir iki kişi mağdur olmuş kimsenin umurunda değil abi. Birde şu var; bir kaç kişinin mağduriyeti ile böyle kapsamlı ve planlı operasyonlar yapıl(a)mıyor... Onun da bir çok sebebi ve çetrefilli tarafı var ama konu ile ilgisi yok... :) Olsaydı; detaylı yazardım.

Forlan

Gri Atmaca
Araç Markası
2017 M3 Dizel Power
Araç Renk ve Tip
Kül Grisi - Sedan

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Vay arkadaş ya insanlarda hiç vicdan kalmamış, bu ve benzeri düşüncelere sahip, bu pis işleri yapan insanların hiç mi Allah korkusu yok anlamıyorum.
Bu soruyu bende hep soruyorum Kerim, aldığım cevap ile daha çok şaşırıyorum... "Allah korkusu olsa, bu işi yapar mı?" :(

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Ceza hukuku profesörü dolandırılmışıdı zamanında: Ceza profesörü dolandırıcılara 4,5 milyon kaptırdı

Beni de bir kere aramışlardı. Artık geyik miydi yoksa bunlar amatörmüydü bilmiyorum lakin elemanın cümle kurma kabiliyeti biraz sıkıntılıydı ben de, be a. k. y. daha doğru düzgün konuşamıyorsun, ile başlayıp sağlam bir ayar verme niyetine girmiştim ki telefon kapandıydı. Bu yüzden yine de kendimi bir anlamda kandırılmış hissetmedim değil. İnsan bi dinler lan!

Bir de dolandırıcıları dolandıran bi öğrenci haberi vardı. Mezun olduktan sonra "İleri Dolandırma Teknikleri" konulu seminerler vermeye başlamış diyorlar :hrkbuya:

Domestos

(Veli Azak)
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Mitsubishi Space Star
Araç Renk ve Tip
Bakır Kırmızı-MPV
Ceza hukuku profesörü dolandırılmışıdı zamanında: Ceza profesörü dolandırıcılara 4,5 milyon kaptırdı

Beni de bir kere aramışlardı. Artık geyik miydi yoksa bunlar amatörmüydü bilmiyorum lakin elemanın cümle kurma kabiliyeti biraz sıkıntılıydı ben de, be a. k. y. daha doğru düzgün konuşamıyorsun, ile başlayıp sağlam bir ayar verme niyetine girmiştim ki telefon kapandıydı. Bu yüzden yine de kendimi bir anlamda kandırılmış hissetmedim değil. İnsan bi dinler lan!

Bir de dolandırıcıları dolandıran bi öğrenci haberi vardı. Mezun olduktan sonra "İleri Dolandırma Teknikleri" konulu seminerler vermeye başlamış diyorlar :hrkbuya:
Bir kez denk geldi bu amcalar bana, "bilmem nere emniyetinden arıyorum emniyet amiri bilmem kim" dedi. Aynen senin de bahsetmiş olduğun bozuk bir Türkçe ile, arka fonda da telsiz sesi var... Ben hemen vakit kazanıp senaryo yazmak için "anlamadım, nereden aradınız" dedim, telefon kapandı...

Benden isteyecekleri rakam her neyse, vermeyi kabul edecektim ancak, değeri 150 bin lira olan hacizli aracım var haczi kaldırmak için (atıyorum) 25 bin lira gerekiyor, siz bana bu parayı gönderin haczi kaldırıp aracı satayım diyecektim... :D

Benim de hevesim kursağımda kaldı... :p

ÖnderKar

Kölgelerin gücü adına!
Araç Markası
2016 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Makine şeysi - Sedan
Bir kez denk geldi bu amcalar bana, "bilmem nere emniyetinden arıyorum emniyet amiri bilmem kim" dedi. Aynen senin de bahsetmiş olduğun bozuk bir Türkçe ile, arka fonda da telsiz sesi var... Ben hemen vakit kazanıp senaryo yazmak için "anlamadım, nereden aradınız" dedim, telefon kapandı...

Benden isteyecekleri rakam her neyse, vermeyi kabul edecektim ancak, değeri 150 bin lira olan hacizli aracım var haczi kaldırmak için (atıyorum) 25 bin lira gerekiyor, siz bana bu parayı gönderin haczi kaldırıp aracı satayım diyecektim... :D

Benim de hevesim kursağımda kaldı... :p
Bak şimdi düşündüm; sesten de şey yapıyor olabilirler. Sesten kurban adayının dolandırılma potansiyelini anlayabiliyorlarsa ya da ne bileyim cihazı filan varsa demek ki... dolansiyometre :ckkmk:

Üst Alt