Mazda 6 GH (2007-13) Dizel Beyaz Duman ve Rölanti Dalgalanması

Elchin1312

Sessiz
Araç Markası
2008 Mazda 6 D
Araç Renk ve Tip
Siyah
Arkadaslar merhaba. 2008 Mazda 6 dizel kullanicisiyim. Polonyada yasiyorum. Arabamda 3 gundu garib bir sorun belirdi.

Sabahlari calisdiriyorum hersey iyi amma birden rolantide dalgalanma oluyor ve kotu kokulu beyaz duman veriyor. 5 dakika sonra gecip gidiyor.

Dun servise goturdum. Bilgisayata falan bagladilar, turbonu test etdiler amma hic bir sorun yok dediler. Bilgisayat hata kodu gostermiyor. Boyle bir durumla karsilasan oldumu hic? Motor suyu ve yagi gayey iyi durumda eksilme falanda yok. Dizeli shellden aliyorum burda Vpower. hic bir zaman farkli bir yerden almam dizeli sadece shell kullaniyorum. Bu sorun her defa olmuyor. Dun servisde araba 1 saat calisdi amma hic sorun yokdu.

Teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Yağ ve su kontrolü yapmışsın sorun yok, cihaza bağlanmış sorun yok, geriye alınan yakıtın kötü olma ihtimali ile enjektörler kalıyor.

yakup

Aktif
Araç Markası
2009 - Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Exclusive
Dizel Partikül Filitresi (DPF) ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Elchin1312

Sessiz
Araç Markası
2008 Mazda 6 D
Araç Renk ve Tip
Siyah
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yağ ve su kontrolü yapmışsın sorun yok, cihaza bağlanmış sorun yok, geriye alınan yakıtın kötü olma ihtimali ile enjektörler kalıyor.
bu gun servisden aradilar ve soyledilerki tamirciler toplandik ve senin durumunu tartisdik. 100 de 90 oranla enjektor hatasi oldugunu dusunuyoruz. Soyledilerki arabani servise getirin enjoktorleri sokelim bakalim bozuksa degiselim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dizel Partikül Filitresi (DPF) ile ilgili bir sorun olabilir mi?
DPF le ilgili olacagini sanmiyorum. Yeni temizletdim onu

Üst Alt