Dizel Araç Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
Merhaba Dostlar,
2020 yılı tüm dünyada olduğu gibi benim adıma da karmaşık ve sallantılı bir yıl olarak başladı ve 5 yıldır çalıştığım yerden geçen haftalarda ekonomik olmasa da çeşitli nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. :(

Bu hafta başlayacağım iş için araç aramaktayım ve yeni işverenim araç seçimini bana bıraktı. Aracın ücretini ve tüm giderlerini çalışacağım şirket karşılayacağından ticari anlamda ekonomik, iş görürlüğü yüksek, bakımları kolay ve ucuz ve herhangi bir olumsuz durumda giderleri makul olmalı. Bunun yanında araç bana tahsis edileceğinden ötürü de güvenlik ve konfor beklentisini de göz ardı etmemek gerekiyor tabi. (Xedos'tan sonra alışmak zor olacak...) ;)

Ben daha önce araç üstünde bir iş yapmadığımdan dolayı bu konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan marka / model seçimiyle ilgili yardımlarını ve önerilerini bekliyorum. Sonrasında belirlenen modele göre araç aramaya başlayacağım.

Ticari anlamda tahmin ettiğim kadarıyla beklenilen kriterler şöyle:

Araç dizel ve yakıt konusunda olabildiğince tasarruflu olmalı.
Mümkün mertebe yaşı küçük olmalı ve dizel olduğundan gerçek km'si de az olmalı.
Problem çıkarma riski az, bakım maliyetleri düşük, ülke yollarına uygun olmalı.
Yük taşıma olayı olmayacağından ötürü boyutu önemli değil, ticari olmayan herhangi bir binek araç olabilir.
Fiyat aralığı 50-55.000 gibi düşünülebilir. Modele ve uygunluğa göre rakamlar esnetilebilir.

Şimdiden teşekkürler. ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Saydığın bir çok kriter ile dizel olgusu yan yana gelemiyor sanki... :D Hakkında hayırlısı diyelim öyle olsun inşallah Hamdi.

İlk aklıma gelen şey Ford fiesta lar oldu... :rolleyes:

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Saydığın bir çok kriter ile dizel olgusu yan yana gelemiyor sanki... :D Hakkında hayırlısı diyelim öyle olsun inşallah Hamdi.

Bence de biraz zor olacak gibi ama hayırlısı olsun ins. Naylonlara doğru bir yolculuk olacak gibi sanki

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Hayırlısı olsun hakkında Hamdi, şuanki ülke şartlarında hiç işsiz beklemeden devam edecek olmana çok sevindim, işten ayrılmak zorunda kalırsam, darısı başıma :)

Rio ve Clio bu işler için var, tercihim Rio olurdu

50137

50138

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan

İşte dizele o kadar uzağım kriterlerim bile birbirine uygun olamıyor da işveren dizel olsun dedi. LPG'den iyidir diye düşünmekte.

Bence de biraz zor olacak gibi ama hayırlısı olsun ins. Naylonlara doğru bir yolculuk olacak gibi sanki

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Maalesef güncel fiyatları görünce alınacak araç yelpazesi beni korkutmuyor değil. Alacağız yanımıza bir ayet-el kürsi artık. :p

Hayırlısı olsun hakkında Hamdi, şuanki ülke şartlarında hiç işsiz beklemeden devam edecek olmana çok sevindim, işten ayrılmak zorunda kalırsam, darısı başıma :)

Rio ve Clio bu işler için var, tercihim Rio olurdu

Ekli dosyayı görüntüle 50137
Ekli dosyayı görüntüle 50138

Teşekkürler hacım. Aslında Kia değerlendirilebilir. İşverenin kendi aracı da Kia.

Bu arada fiyatı 50-55 olarak güncelledim. Doğrusu güncellemek zorunda kaldım. Direk ölmeyeyim de en azından sakat kalayım. :p

gececi

Katılımcı
Araç Markası
2011 M3 A/T Pikaçu
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Corsa ve Fiesta.. Güvenlik yazdığın için bunlar. Güvenlik yoksa Clio.

Bayraktar

Doğayı Sev Xedos'u Öp!
Yönetici
Moderatör
Araç Markası
Xedos 9
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Patrona söyle çeksin bir Skyactiv Mazda 2 1.5 dizel, boşver ikinci eli :p

Ekli dosyayı görüntüle 50142

5-6 ay önceki fiyatlar olsa aslında bi' BL kasa şeyettirirdik de artık kalmadı onlar...

Corsa ve Fiesta.. Güvenlik yazdığın için bunlar. Güvenlik yoksa Clio.
Sanırım Corsa'ya nazaran Fiesta daha sıcak geliyor. ;)
Ya forumun her yerine kıliyo kıliyo yazdık, yarın onunla karşınıza çıkarsam birisi sevabına beni ban'lasın lütfen. :D

kadir

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Merhaba Dostlar,
2020 yılı tüm dünyada olduğu gibi benim adıma da karmaşık ve sallantılı bir yıl olarak başladı ve 5 yıldır çalıştığım yerden geçen haftalarda ekonomik olmasa da çeşitli nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. :(

Bu hafta başlayacağım iş için araç aramaktayım ve yeni işverenim araç seçimini bana bıraktı. Aracın ücretini ve tüm giderlerini çalışacağım şirket karşılayacağından ticari anlamda ekonomik, iş görürlüğü yüksek, bakımları kolay ve ucuz ve herhangi bir olumsuz durumda giderleri makul olmalı. Bunun yanında araç bana tahsis edileceğinden ötürü de güvenlik ve konfor beklentisini de göz ardı etmemek gerekiyor tabi. (Xedos'tan sonra alışmak zor olacak...) ;)

Ben daha önce araç üstünde bir iş yapmadığımdan dolayı bu konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan marka / model seçimiyle ilgili yardımlarını ve önerilerini bekliyorum. Sonrasında belirlenen modele göre araç aramaya başlayacağım.

Ticari anlamda tahmin ettiğim kadarıyla beklenilen kriterler şöyle:

Araç dizel ve yakıt konusunda olabildiğince tasarruflu olmalı.
Mümkün mertebe yaşı küçük olmalı ve dizel olduğundan gerçek km'si de az olmalı.
Problem çıkarma riski az, bakım maliyetleri düşük, ülke yollarına uygun olmalı.
Yük taşıma olayı olmayacağından ötürü boyutu önemli değil, ticari olmayan herhangi bir binek araç olabilir.
Fiyat aralığı 50-55.000 gibi düşünülebilir. Modele ve uygunluğa göre rakamlar esnetilebilir.

Şimdiden teşekkürler. ;)
Clio , symbol yakıt anlamında (sadece yakıt ) çok iyidir.
Rutin bakım parçaları uygun olup diğer parçaları orjinalde (bazı parçalara bakmışlığım vardı meganda mazdadan pahalıydı )

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Nissan Note 1.5 DCI olanlara da bakılabilir. Renault motoru olsada Japon aracı

Hakkında hayırlısı olsun abi

Serkan.50

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda CX-5
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Suv
Hamdi hakkında hayırlısı.Eger araç önerisi istersen 50 bin lt civarında 1.3 multijet doblaları önere bilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt