Mazda 323 BG (1989-94) Direksiyonun Boşluğa Düşme Sorunu

Arda78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
Selamun aleyküm herkese arkadaşlar. Ben erzincandan katılıyorum araniza aracımda aylardir direksiyonla alakali bir sorunum mevcut sizlerden yardım almak istedim. Başıma gelen sorun sağa döndüğümde arabadan küt diye bir ses geldi sanki alttan bisey kopuyormuscasina bir ses ve direksiyon sapitti sanki lastik altimdan kopacak hissi verdi neyse zar zor kendimi sanayiye attim alt takimci baktı dedi sanzuman takozun da sorun var dedim tamam değişelim değiştik bir ay felan kullandim sorun yine meydana geldi direksiyon kendini saga sola yalpalatmaya başlıyor cozemedigimiz bir sorun mevcut. Sonra baska bir ustaya gittim dedi amortisor bilyasindan yapar o tak sesini dedi. Fakat tak sesini hadi bilyayla kurtardık diyelim direksiyon neden birden boşluğa düşüyor uzun yolda 150 160 gidiyorum sıkıntı olmadı rotillere rot başlarına vs alt takımda en ufak boşluk yok gitmediğim usta kalmadı sizce amortisor bilyasi böyle bir sorun verir mi ya da baska neyden yapar değerli yorumlarınızı bekliyorum

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Ve Aleykumselam
Direksiyon kutusundan anlayan bir yere de gösterin derim. Ayrıca, sorun çözülmeden bahsettiğin hızlarda da kullanma, Allah korusun.

Arda78

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Kırmızı
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Götürdüm ama sorun olmadığını söylediler gözle görülür bisey yok aracımda ara sira yaptığı için sorunun kaynağı da bulunamıyor malesef ara sira denk geliyor direksiyon boşluğa düşüyor altina eğilipte baktim o esnada çıkan kopan da bisey görünmuyor

Üst Alt