Mazda 3 BM Skyactiv Direksiyondaki Çıtırtı Sesi

cynic

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Üstatlar merhaba,
Aracımın direksiyonunu sağa sola çevirirken direksiyondan ince çıtır çıtır bir ses geliyor. Servise anlatmaya çalıştım "direksiyondan öyle ses gelmez" cevabı aldım. :)
Sanayide bir iki yere sordum ortam çok gürültülü olduğundan sesi duyamadılar çok da ilgilenmek istemediler, sorun yok deyip geçiştirdiler vs. Bir video ekliyorum ve sizin görüşlerinize sunuyorum. Trafikte bu ses duyulmuyor ancak sessiz ortamlarda, özellikle kapalı otoparkta bariz duyuluyor. Sürtünmeden gelen hışırtı seslerini es geçip alttan gelen çıtır çıtır sesi duymaya çalışın lütfen. Özellikle 3. - 4. saniyeler arasında ve 12. - 13. saniyeler arasında çok net duyuluyor.
Bu konuda bilgisi olan var mıdır acaba?
Teşekkürler.

Dosya boyutu büyük olduğu için siteye yükleyemedim.

cynic

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bu sesi sadece benim duyabildiğime inanacağım neredeyse. Kime sorsam duymadığını söylüyor. Aklımdan şüphe etmeye başlıyorum. Arabada da duyuyorum, kaydettiğim videoda da duyuyorum ama benden başka kimse duymuyor. :/

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Bu sesi sadece benim duyabildiğime inanacağım neredeyse. Kime sorsam duymadığını söylüyor. Aklımdan şüphe etmeye başlıyorum. Arabada da duyuyorum, kaydettiğim videoda da duyuyorum ama benden başka kimse duymuyor. :/
Hışırtı sesi yapmadan video dener misin bir daha, belki daha anlaşılır olur. Elektrikli direksiyonun kendine özgü bir sesi oluyor yük altında öyle bir ses değil sanırım

cynic

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Hışırtı sesi yapmadan video dener misin bir daha, belki daha anlaşılır olur. Elektrikli direksiyonun kendine özgü bir sesi oluyor yük altında öyle bir ses değil sanırım
Hocam ne kadar ses yapmamaya çalışsamda biraz ortam sesi oluyor. Tekrar bir video kaydettim. 5. saniyeden sonra bariz duyuluyor. Elektrikli direksiyonun normal sesi midir bu?

OmmR

Zoom Zoom
Araç Markası
2018 Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan
Ben videoyu açamadım ama memleketteyken Muğla Mazda’ya gitmiştim. Araçta iki kayış var onları zaman zaman kontrol etmek gerek demişlerdi. Birisi tahrik kayışı diğeride direksiyon pompasını besleyen kayış varmış. O kayıştan kaynaklı olabilir mi?

cynic

Sessiz
Araç Markası
2015 Mazda3 PowerSense
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Ben videoyu açamadım ama memleketteyken Muğla Mazda’ya gitmiştim. Araçta iki kayış var onları zaman zaman kontrol etmek gerek demişlerdi. Birisi tahrik kayışı diğeride direksiyon pompasını besleyen kayış varmış. O kayıştan kaynaklı olabilir mi?
Yüklediğim site 2 gün tutuyor videoları sonra siliyor galiba. Tekrar yüklüyorum.
Kayış sesi gibi değil de rulman, çark sesi gibi bir ses geliyor. Elektrikli direksiyonun doğal sesi olduğu söylendi.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Tabanway
Araç Renk ve Tip
Ten Rengi 41 Numara
Elektrikli direksiyonda kayış nasıl olur ki? :rolleyes:

4.dakikadan itibaren anlatılmış.

Son düzenleme:
Üst Alt