Mazda 3 BL (2009-13) Direksiyon Yağı Seçimi

emrahunal0258

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 Mirai - 2012
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Direksiyon yağı tavsiyelerinizi bekliyorum.Marka önemli mi? Bugün direksiyon yağını kontrol edeyim dedim yağ haznesinin dibinde dahi yağ kalmamıştı.Direksiyon pompasının nerde olduğunu bulamadım.Haznenin altında diye tahmin ediyorum.Yağ değişimi ile ilgili video ya da link varsa yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Saygılarımla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ezmocesteri

__bülent__
Yönetici
Global Moderatör
Kitapçıkta yazar içeriğini, içeriği sağlayan her marka olur sorun olmaz, bence ihmal etme bu şekilde yazık hemen değiş.

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Ben şanzıman yağını değişirken Mobil 1 Synthetic ATF kullanmıştım, direksiyon yağında da onu kullanmıştım.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Direksiyon yağı tavsiyelerinizi bekliyorum.Marka önemli mi? Bugün direksiyon yağını kontrol edeyim dedim yağ haznesinin dibinde dahi yağ kalmamıştı.Direksiyon pompasının nerde olduğunu bulamadım.Haznenin altında diye tahmin ediyorum.Yağ değişimi ile ilgili video ya da link varsa yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Saygılarımla

Mazda 3 BK (2003-09) Direksiyon Yağı Kutusunda Meydana Gelen Taşma

Konu içinde ve çekmiş olduğumuz değişim videosunda bütün bilgiler mevcut. :)

demirhan

Katılımcı
Araç Markası
2012 İmp.Mazda 3 D
Araç Renk ve Tip
Gri - Sedan

Atf kullanacaksınız, tam otomatik şanzıman yağıyla aynı

Redmi Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Atf III olacak diye biliyorum. Aşağıdaki konuyu incelemekte fayda var.

abcsefa

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Gri-Hatchback
Henüz geçtiğimiz günlerde değiştirdim direksiyon yağını. Ustaya özellikle sordum atf 2 mi atf 3 mü alayım diye atf 2 de olur dedi. Araçtan çıkan yağ epey kötü durumdaydı ve şu an araçta atf 2 var ne yapmalıyım, ne tavsiye edersiniz yeniden atf 3 ile mi değiştireyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karşıladığı değerlerde dex 2 var. Aslında uyumlu gibi.

Bu linktede karşıladığı değerler yazmakta

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-01-25-19-44-40-382_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2020-01-25-19-44-40-382_com.android.chrome.jpg
    107.2 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Mazda'nın dediği şey Atf III olacak... Minimum değerler olarak Dexron II de olur diyor bazı kaynaklar... Direksiyon yumuşaklığı yerindeyse, tam sağ tam sol yaparken titremiyorsa, sona dayandığında acı acı ciyaklamıyorsa kullanılabilir... Tercih senin tabi.

Son düzenleme:

abcsefa

Sessiz
Araç Markası
Mazda 323 BJ 1.8 GT
Araç Renk ve Tip
Gri-Hatchback
Kitapçıkta dextron 2 de yazıyordu dediğiniz gibi. Gönderdiğim atf 2'nin Karşıladığı değerlerde dextron 2 olunca mazdanın değerlerini karşılıyor diye düşündüm. Teşekkürler

FENERBAHCE

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Mazda'nın dediği şey Atf III olacak... Minimum değerler olarak Dexron II de olur diyor bazı kaynaklar... Direksiyon yumuşaklığı yerindeyse, tam sağ tam sol yaparken titremiyorsa, sona dayandığında acı acı ciyaklamıyorsa kullanılabilir... Tercih senin tabi.
Merhaba bende mazda 3 2011 otomatik BL var elektrikli demişler Di direksiyon ama Bi kutu var kapağında power steering fluid yazıyor Türkçe si direksiyon sıvısı demekmiş otomatik şanzıman yağı değişmiştim aracı aldığım da 1000 km falan oldu 1 litre artmıştı castrol transmax dexron 6 Galiba olurmu acaba Dexron VI Böyle yazıyor.

Merhaba bende mazda 3 2011 otomatik BL var elektrikli demişler Di direksiyon ama Bi kutu var kapağında power steering fluid yazıyor Türkçe si direksiyon sıvısı demekmiş otomatik şanzıman yağı değişmiştim aracı aldığım da 1000 km falan oldu 1 litre artmıştı castrol transmax dexron 6 Galiba olurmu acaba Dexron VI Böyle yazıyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet

Olur, uygundur... :harika:

Şanzıman yağı değişimi ile ilgili tecrübe ve sonrası izlenimlerini linkteki konuya yazarsan faydalı olur.

FENERBAHCE

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3 BL
Araç Renk ve Tip
Siyah Sedan
Olur, uygundur... :harika:

Şanzıman yağı değişimi ile ilgili tecrübe ve sonrası izlenimlerini linkteki konuya yazarsan faydalı olur.
Yazarım da 4 litre olarak değiştirdim sadece 11 litre değişim yapan yer bulamadım pek faydalı bir yazı olmaz sanırım ama araştırıyorum halen Anadolu yakasında komple 11 litre değişen bir yer varmı İstanbul da diye bulamadım henüz çoğu usta makine si vardı kaldırdık pek faydalı değil zararlı araca falan diyor. Yani 4 litre değişimde pek Bi fark yaşamadım şu anda.

Üst Alt