Mazda 626 GD (1987-91) Direksiyon Sertleşmesi ve Yağ Kaçağı

pertev

Sessiz
Araç Markası
1990 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
herkese merhabalar 90 model mazda 626hb aracımın 1 ay önce direksiyonu taş gibi oldu ve kaputu açıp baktığımda direksiyon yağı kutusunun kapağının çıkmış olduğunu ve içindeki yağın boşalmış olduğunu gördüm, ardından yağ ekleyip yeni kapak takıp durumu düzelttim. ama geçen hafta gene aynı sorunla karşılaştık ve gördük ki yağ kutusundan yağ fışkırıyor ve kapağıda fırlatıp atıyor. direksiyon ustasına götürdüm direksiyon kutusu değişti arızanın oradan olduğu söylendi. fakat bugün itibarı ile az önce de direksiyon taşa döndü kaputu açıp baktım kapak yerinde duruyor ama kutunun her tarafı yağ içinde kalmış yani yağ boşalmış durumda. bu sorunu yaşamış ve gidermiş olanınız varsa lütfen cevap bekliyorum, açıklamam da eksiklik varsa da sorabilirsiniz, şimdiden teşekkürler

HakanEMRE

Aktif
Araç Markası
2004 - HONDA ACCORD
Araç Renk ve Tip
FÜME
Direksiyon pompası demek istediniz heralde. Revizyon pek sağlıklı olmamış benim tahminime göre...

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arızanın kaynağı direksiyon kutusu, değişim yapan usta ile görüşmekte fayda var.

pertev

Sessiz
Araç Markası
1990 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Arızanın kaynağı direksiyon kutusu, değişim yapan usta ile görüşmekte fayda var.
direksiyon yağı kutusunun kapağını nerden temin edebilirim bilginiz var mı? basınç yapınca kapak fırlıyor yağ fışkırıyor, uydurma bir kapak sıkıştırdım ama olmuyor

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
direksiyon yağı kutusunun kapağını nerden temin edebilirim bilginiz var mı? basınç yapınca kapak fırlıyor yağ fışkırıyor, uydurma bir kapak sıkıştırdım ama olmuyor
Piyasadan elde numune ile aramakla bulunabilir, numune yoksa, çıkmacılara sorabilirsin.

pertev

Sessiz
Araç Markası
1990 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Piyasadan elde numune ile aramakla bulunabilir, numune yoksa, çıkmacılara sorabilirsin.
yeni yağ ekletip kapağı kelepçeyle sıktırdım bakalım işe yarayacak mı
48697
48697

pertev

Sessiz
Araç Markası
1990 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
İnşallah çözüm olur... :harika:
ne yazık ki bu şekilde de verim alamadık, yağ kutusu komple değişmesi gerekiyormuş, kapağını tek satan yok. bir çıkmacıda buldum komple, umarım düzelir. sonucu paylaşacağım

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
ne yazık ki bu şekilde de verim alamadık, yağ kutusu komple değişmesi gerekiyormuş, kapağını tek satan yok. bir çıkmacıda buldum komple, umarım düzelir. sonucu paylaşacağım
Moralini bozmamak için bu duruma gelineceğini yazmamıştım... :(
Direksiyon kutusu sıkıntılı ise, yağ kutusunu değiştirmek boşuna vakit ve nakit kaybı olur.

pertev

Sessiz
Araç Markası
1990 - Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Hb
Moralini bozmamak için bu duruma gelineceğini yazmamıştım... :(
Direksiyon kutusu sıkıntılı ise, yağ kutusunu değiştirmek boşuna vakit ve nakit kaybı olur.
sorunu çözdük, yağ kutusu aracın benden önceki sahiplerinden biri tarafından tamir görmüş ve kutunun tabanı bantla yapıştırılmış. bi süre idare etmiş bu şekilde, çıkmacıdan yağ kutusunu alıp taktırdım. bu arada direksiyon kutusu tamirine de boşa para vermiş oldum sanırım. herkese kazasız belasız sorunsuz günler dilerim

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
sorunu çözdük, yağ kutusu aracın benden önceki sahiplerinden biri tarafından tamir görmüş ve kutunun tabanı bantla yapıştırılmış. bi süre idare etmiş bu şekilde, çıkmacıdan yağ kutusunu alıp taktırdım. bu arada direksiyon kutusu tamirine de boşa para vermiş oldum sanırım. herkese kazasız belasız sorunsuz günler dilerim
Sorunu çözen sen mi oldun? Usta mı? :rolleyes: Geçmiş olsun.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
usta ustaca beni yolmuş oldu, sorunu kendim çözmüş oldum
Bende bunu demek istemiştim de, adamın günahına durduk yere girmeyelim diye düşünmüştüm... :( Neyse; biz yine iyi yönüyle bakalım olaya; bu belirtileri verdiğinde genel olarak direksiyon kutusu arızası oluyor, usta doğrudan bunun üzerine yoğunlaşmış olabilir.

Yasin303

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 626 Ge
Araç Renk ve Tip
Bordo Sedan
Aynı sorun bende var kapak kaçırıyor bugün söktüm hava yapmış baya komple yağı boşalttım aracı çalıştırdım iyice yağsız kaldı sonra yağ ekleyip kelepçeledim direksiyon süper hislendi ses azaldı ama hala sesi var direksiyon pompasının

Üst Alt