Mazda 323 BG (1989-94) Direksiyon Pompası Sorunu

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Arkadaşlar mazda 323 hb aracımın direksiyon pompamsı gaz verince hafifliyor ama durduk yere çevirirken hidrolik deilmiş gibi Ağırlaşıyor birde vites N veya P de iken biraz daha yumuşak vitese takınca gaz vermezsem sertleşiyor ve park ederken çok zorluyor.sadece bir ikikere yumuşak olduğuna denk geldim.pompa arızalı deyip 250 tl dediler 1 yılda garanti veriyoruz yaptığımız işe dedi usta ama sizinde fikirlerinizi almak istedim.

Birde arkadaşlar arabayı park ederken rolanti düşüyor yükselmesi gerekirken..

Moderatörün son düzenlenenleri:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Pompa arızalı orası net. Değişim mi tamir mi dersen değişim derim ama fiyat nedir muamma. Tamir yapan yerin garanti vermesi güzel şey.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Peki o zaman tekrar bi görüşeyim ustayla.sıfırınında fiyatını alayım.birde dediğim gibi arabayı park ederken rolanti düşüyor park ederken bi resim ekliycem ve ekliyeceğim resim de hortum sanki boşta bi yere takılması gerekiyor gibi geldi bana.

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    300.9 KB · Görüntüleme: 96

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Peki o zaman tekrar bi görüşeyim ustayla.sıfırınında fiyatını alayım.birde dediğim gibi arabayı park ederken rolanti düşüyor park ederken bi resim ekliycem ve ekliyeceğim resim de hortum sanki boşta bi yere takılması gerekiyor gibi geldi bana.
Bu şekilde olması normal değil.

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan

image.jpeg

gönderdiğiniz resimde işaretlediğim yer ne? oraya takılıyor olabilir mi bahsettiğiniz hortum?

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Rica etsem sizin araca bakabilirmisiniz bende bu arada oraya bi ara hortum vasıtasıyla bakayım.ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Bildiğim kadarı ile yok çok teşekkür ederim.başınıza bela oldum :)

Son düzenleme:

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Arkadaşlar merhaba tahatsız ediyorum.bizim arabaların direksiyon pompası tamiri yapılıyormu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Arkadaşlar merhaba tahatsız ediyorum.bizim arabaların direksiyon pompası tamiri yapılıyormu?

1993 Mazda 626 aracımın direksiyon pompası hafiften terleme yapıyordu, özel serviste; keçelerinin değiştirilerek bakım yapıldığında bu terlemenin geçeceği söylenmişti, terleme çok fazla olmadığından ve kullanım esnasında sıkıntı oluşturmadığı için yaptırmamıştım.

Buradan; tamir olabildiği yorumu çıkarılabilir. :)

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Sayın domestos çok teşekkür ederim.direksiyon pompasını gösterdim ve arızalı olmadığını ve bizim arabanın gaz rolanti ayarı gibi direksiyonunda varmış oda jikle tarafında ve benim o vida şuan üzerinde yok o da direksiyon gaz ayarını yapıyormuş.onu hallettircem inşallah çalışıyordur.

PsiKoMaNYaKoLoG

Katılımcı
Araç Markası
2017 Opel Astra 1.6
Araç Renk ve Tip
Gri/Füme - Sedan
Tamir yapılabiliyor. Benim aracın direksiyon pompası bilya dağıtmış ve kasnağını yamultmustu yaptırdım şuan için bi sıkıntısı yok

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa34

Sessiz
Araç Markası
Mazda 3
Benim pompa gaz verince hafifliyor vermezsen şahin doğan gibi sert oluyor malesef

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Arkadaşlar merhaba mazda 323 f aracımın direksiyonla ilgi bi sorun yaşıyorum.ilk çalıştırmada yaklaşık 5-7 dak kadar çok yumuşak sonrasında eğer gaza basmazsam çok sert oluyor hafif bi gazla yumuşuyor.yağını bi usta şırunga yardımıyla çekti yenisiyle değiştirdi ama sonuç gene aynı..ilk çalışmada yumuşak olması enteresan ve sonrasında gaz vermezsem sert..

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
Fiat Fiorino
Araç Renk ve Tip
Beyaz Gamyonet
Anlatılanlara göre pompa devirdaim görevini yapamıyor, yağ kaçağı var mı?

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
Araç Markası
2015 Mitsubishi Lancer
Araç Renk ve Tip
İnci Beyaz Sedan
Arkadaşlar merhaba mazda 323 f aracımın direksiyonla ilgi bi sorun yaşıyorum.ilk çalıştırmada yaklaşık 5-7 dak kadar çok yumuşak sonrasında eğer gaza basmazsam çok sert oluyor hafif bi gazla yumuşuyor.yağını bi usta şırunga yardımıyla çekti yenisiyle değiştirdi ama sonuç gene aynı..ilk çalışmada yumuşak olması enteresan ve sonrasında gaz vermezsem sert..
Bana da pompada sıkıntı var gibi geldi. Direksiyon pompası ve kutusu tamiri yapan yerlere danışabilirsiniz.

Otomotivci

Rölanti
Araç Markası
1994 - Mazda 323
Araç Renk ve Tip
Bordo - Hb
Şırıngayla ne kadarını çekti ustan hangi direksiyon hidroliğiniden koydu çünkü senin sistem ısınınca sapıtıyor sanırım ya yağ eskimiş özelliğini kaybetmiş ya yanlış hidrolik koyulmuş bunlardan dolayı da pompan bozulmuş verimli çalışmıyor olabilir

Mustafa3434

Sessiz
Araç Markası
1991 Mazda 323 f
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB
Atf Dexeron 2 kullanıldı ama benden önceki sahibi halletmiş pompayı sanırım.istanbulda yaşayanlar duşmuştur artı düreksiyon yenibosnada..baktı pompandan deil senin dedi başka birşey var dedi ve elinde çıkma var parçamdan eminim takarım ama aynı olursa sökemem almak zorundasın dedi.nerden bilcem sağlam olduğunu ve eğer söylediği gibi pompadan deilse boşa gidecek bir para.tamirciyle görüştüm oda pompan arızalı diyor yaparım dedi.2 kişi farklı şey söyleyince kaldım arada malesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yağ ilave etmiştim ve biraz eksiltmiş.sanırım kaçırdığı için içerde basınç kalmıyor diye düşünüyorum..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizce olanı tamir mi etirmeliyim yoksa bahsettiğim çıkmayı mı taktırmalıyım..?

Son düzenleme:

Üst Alt