Mazda 3 BL (2009-13) Direksiyon Pompası Problemi

evrenselo

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
Direksiyon pompası aracı çalıştırmadan kontak açık konumuna getirdiğimden itibaren yumuşuyor,ses yapıyor vuuuuvvv şeklinde direksiyonu hızlı şekilde çevirdiğimde biraz sertleşiyor,afyonda hidrolikçiye gösterdim direksiyon pompasının bıçaklarında sorun olmadığını,direksiyon pompası motorunda sorun olduğunu,kendisinin değil elektrikçinin yapabileceğini söyledi,bana kalırsa da motor zayıf kalıyor yağ pompalayamıyor afyonda yaptıracağım biyer yok daha önce başına gelen varmı kolay bir şey mi değil mi?

MutluTEKİR

Aktif
Araç Markası
2010 Mazda3 125000km
Araç Renk ve Tip
Granit Gri - Sedan
Önce direksiyon hidrolik yağı değişimi öneririm.
Eğer direksiyonu son noktaya çok dayıyor ve bu son noktada 5 sn den fazla süre tutuyorsanız pompanın bozulmuş olma ihtimali yüksek.

evrenselo

Sessiz
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hidrolikle kesilecek bir ses değilmiş ustanın dediğine göre sesde hakkaten fazla rahatsız ediyor 5 saniye tutulabiliyor çünkü son kısmında normalde zorlar bu hiç zorlamıyor.
aracımın sağ taraftan kazası var direksiyon pompası orjinalmi değil mi bilmiyorum orjinalinin nası bir şey olduğunu görmedim benimde şüpem o yönde acaba başka aracınkini buna uydurmaya mı çalıştır

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Xedos 9
@evrenselo benim araç üstünde reno pompası vardı, çıkma orijinal taktım. Usta bu yetersiz gelir demişti. Oradan aklıma geldi orijinal mi diye sormak. Sahibindende çıkma var bakın isterseniz...

Üst Alt