Derece Göstergenizi Paylaşır mısınız?

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
[member=56]ezmocesteri[/member] bülentcim sıcaklığı ayaklara vermısıın...sen ısını bılıyorsun senı gıdı senııı:)
Oğuzhan gibiyim ben de ayaklar direk pert benim soğukta, kedi gibi hep sıcağı severim, beni gidi beniii

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
saat 08:30 hava -5 derece ama kar falan yok
arac yürümüyor gibi ben zorla yürütüyorum
birazdan bir koku indim baktım "kim balık kızartıyor lan sabah sabah"dedim
birde baktımki benim balatadan dumanlar geliyor sonra derin bir nefes alıp dedimki
"hass..." :D :D

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
saat 08:30 hava -5 derece ama kar falan yok
arac yürümüyor gibi ben zorla yürütüyorum
birazdan bir koku indim baktım "kim balık kızartıyor lan sabah sabah"dedim
birde baktımki benim balatadan dumanlar geliyor sonra derin bir nefes alıp dedimki
"hass..." :D :D
Aman deyim bu havada el freni çekilmez :)

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
Aman deyim bu havada el freni çekilmez :)
valla şu an aracı olduğu yerde bıraktım gidip halletmem lazım sağda solda tamircilere durumu anlattım
abi bu havada çekilmez çekiciye koy getir dediler
ama biri balatayı diskten ayırabilirsin dedi sol arka lastik disk maviye döndü ;D :D
sanayiye 6 km var yavaş yavaş getireceğim olmadı ama bundan sonra çekermiyim
çekmemmm :D

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bu konuda [member=4]kadir[/member] tecrübeli yardım etsin hemen

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
El freni cekmeden once duz ince bi tornavida alin balata yapisinca ayirirsiniz yoksa benim gibi bu araba niye gitmiyor diye oguzhani aramayin dalga geciyor :-D:-D

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
[member=9]domestos[/member] [member=56]ezmocesteri[/member] arkadaşlar bıraz once ekmek almak ıcın çıktım dışarı..bloğun önundekı cogu araçların altından kaputun ıcıne kar kürs vurmuş,araclar bozulmuş.tamırçiler iş basındaydı..özellikle brodvey ve toyata koralla yazan araçların on kaput ıcı hep kar olmuş..tamır edıyorlardı..acaba benım arabanın ıcıde kürs olmusmudur.korkmaya başladım...gercı çalıştırdım ısın dıye,bır cevırmede anahtar calıstı...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
İçini ferah tut bir şey olmaz merak etme en kötü kaputu açıp bi bakarsın ne var ne yok diye

Oğuzhan

Aktif
Yönetici
Administrator
[member=9]domestos[/member] [member=56]ezmocesteri[/member] arkadaşlar bıraz once ekmek almak ıcın çıktım dışarı..bloğun önundekı cogu araçların altından kaputun ıcıne kar kürs vurmuş,araclar bozulmuş.tamırçiler iş basındaydı..özellikle brodvey ve toyata koralla yazan araçların on kaput ıcı hep kar olmuş..tamır edıyorlardı..acaba benım arabanın ıcıde kürs olmusmudur.korkmaya başladım...gercı çalıştırdım ısın dıye,bır cevırmede anahtar calıstı...
İyice ısıtın hocam arabayı üstünü başını da temizleyin elinizden geldiğince bir şey olmaz :)

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
İyice ısıtın hocam arabayı üstünü başını da temizleyin elinizden geldiğince bir şey olmaz :)
üzerındekı karı temızledım elımden geldıgınce...15 dakıka çalıştırdım hareket ettirmeden...-14 derece yazıyordu sıcaklık gostergesı..bredveye kılım ortuyolardı kaputa ve on cama..bende yorgan mı örtsem acaba >:D

badilcan

Katılımcı
Bu sabah İzmir çevre yolunda -3 dereceyi gördüm, İzmirde gün içi görebileceğiniz en soğuk havalardandı.
Bornovadan Balçovaya kadar yaklaşık 20 araba kaput açıp , dörtlüleri yakıp sağa çekmişti.
Benim aklıma ilk gelen bu kadar soğuğa alışık olmayan İzmirlilerin antifiriz eksiği idi.

suleyman

Aktif
Araç Markası
MAZDA 6 GG AT 2.0 HB
Araç Renk ve Tip
Titanyum gri
El freni cekmeden once duz ince bi tornavida alin balata yapisinca ayirirsiniz yoksa benim gibi bu araba niye gitmiyor diye oguzhani aramayin dalga geciyor :-D:-D
arabayı şu an aldım çözülmüş kendi kendine ama disk biraz mavi olmuş :D
balatanın görünen bir kısmından ayırır gibi yapıcaz dimi bugün yapmadım artık ama aklımda olsun sağolasın

ismail-1903

Katılımcı
Araç Markası
2002- Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Kırmızı - Hb
üzerındekı karı temızledım elımden geldıgınce...15 dakıka çalıştırdım hareket ettirmeden...-14 derece yazıyordu sıcaklık gostergesı..bredveye kılım ortuyolardı kaputa ve on cama..bende yorgan mı örtsem acaba >:D
Biz ısı yalıtımı için taş yünü serilmesini öneriyoruz :))
Araba ayazda kaldığı sürece ne serersen ser sıcaklık yine eksiyi görecektir bir saat olmadan. Cama karton yada kalın naylon konabilir. Bunun amacı camda inatçı buz tabakası oluşmasın diye. Önlem olarak arabada bir tarafı buz kırıcı bir tarafı lastik olan çekpaslardan bulundurun.
Yapışmış balata içinde antifirizli cam suyundan püskürtüp biraz beklemek olmazsada önce ılık sonra sıcak su dökmek açacaktır. Araba yürüyüncede ordaki sular donmadan önce dökülecektir.

nilsu_

''Bayan MATSUDA''
Araç Markası
2010 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Beyaz - Sedan
Biz ısı yalıtımı için taş yünü serilmesini öneriyoruz :))
Araba ayazda kaldığı sürece ne serersen ser sıcaklık yine eksiyi görecektir bir saat olmadan. Cama karton yada kalın naylon konabilir. Bunun amacı camda inatçı buz tabakası oluşmasın diye. Önlem olarak arabada bir tarafı buz kırıcı bir tarafı lastik olan çekpaslardan bulundurun.
Yapışmış balata içinde antifirizli cam suyundan püskürtüp biraz beklemek olmazsada önce ılık sonra sıcak su dökmek açacaktır. Araba yürüyüncede ordaki sular donmadan önce dökülecektir.
tesekur ederım..bunların ne kadarı elımden gelır bılınmez ama yapabıleceeklerımı yapacagım >:D >:D

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
[member=98]nilsu07[/member] hocam, endişe edecek bir şey yok, kıyasladığın araçlar Mazda veya diğer Japon markaların yanına bile yaklaşamaz... İçin ve guzun rahat olsun... :)

Üst Alt