Çocuklar İçin Akülü ATV & Araba Önerisi

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Değerli Garaj ailesi;

Bir süredir kızımın ısrarla akülü araba isteğine yenik düştüm, O'nu da buradan tebrik ediyorum, bıkmadan usanmadan isteyip galip geldiği için :D Tabi O araba dediyse de ATV tarzı olanlar daha cazip ve dayanıklı duruyor, o bakımdan ilk tercihim bu yönde.

Son derece uzak olduğum bu ürüne netten ilk bakışta çok pahalı oldukları yönünde izlenim oluştu bende. Nispeten emsallerinden daha ucuz olan ama ilk kullanımda çöp olmayacak hangi marka model var bilgim yok. Okuduğum bir kaç kaynakta 12v olanlarını özellikle tavsiye etmişler.

Konu hakkında bilgisi olan üyelerimizin önerilerine ihtiyacım var. Taşınabilirlik, şarj süresi ve şekli, batarya ömrü, güvenliği konularında tavsiyelerinizi rica ediyorum

(Not: Yaş aralığı 5 ve yukarısı)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Vakti zamanında aynı ısrarlara bende fazla dayanamayarak Pilsan Akülü Traktör almıştım, yıl 2005 fiyatı 210 Lira... :) Fakat, çok uzun ömürlü olmadı çünkü aküsü 6 Volt olanlardandı, hem uzun süre şarjı dayanmıyordu hem de 1.5 yıl sonunda akü ömrünü tamamlamıştı, garantiden akü değişimi yapıldı ama dikiş tutmadı, o zaman sarfında da, Ferzan büyüdü traktörü de komşuların çocuklarına bıraktık.

Öncelik aküsünün 12 V olması, geri kalan şekil şemal zaten... Ara ara, Bim veya A101'lere geliyor ama ne kadar sabredilir bilemiyorum.

Sen Atv deyince bi baktımda gayet güzeller, Pilsan tavsiye ederim ama dediğim gibi 12 Volt akülü olanlarından.

Pilsan Spear 12 Volt 7amp Akülü Atv Kırmızı GittiGidiyor'da 354905699

Gibi... :)

MetinU

Katılımcı
Araç Markası
'99 Mazda 323 GT
Araç Renk ve Tip
Bordo - Sedan
6V olanlar çok yavaş. Ama aynı şekilde 12V ile aralarında ciddi fiyat farkı var.
Nette bir ara 6V'u modifiye edip 2x12V (çift motorlu) yapana denk gelmiştim. Hem baya hızlı bir aletti hem de uygun fiyata mal oluyordu.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Vakti zamanında aynı ısrarlara bende fazla dayanamayarak Pilsan Akülü Traktör almıştım, yıl 2005 fiyatı 210 Lira... :) Fakat, çok uzun ömürlü olmadı çünkü aküsü 6 Volt olanlardandı, hem uzun süre şarjı dayanmıyordu hem de 1.5 yıl sonunda akü ömrünü tamamlamıştı, garantiden akü değişimi yapıldı ama dikiş tutmadı, o zaman sarfında da, Ferzan büyüdü traktörü komşuların çocuklarına bırakmıştık.

Öncelik aküsünün 12 V olması, geri kalan şekil şemal zaten... Ara ara, Bim veya A101'lere geliyor ama ne kadar sabredilir bilemiyorum.

Sen Atv deyince bi baktımda gayet güzeller, Pilsan tavsiye ederim ama dediğim gibi 12 Volt akülü olanlarından.

Pilsan Spear 12 Volt 7amp Akülü Atv Kırmızı GittiGidiyor'da 354905699

Gibi... :)
Bunu görmüştüm, görüntüsü de güzelmiş ama Pilsan hakkında fikrim yoktu, tavsiye ediyorsan şuan en mantıklı bu görünüyor.
6V olanlar çok yavaş. Ama aynı şekilde 12V ile aralarında ciddi fiyat farkı var.
Nette bir ara 6V'u modifiye edip 2x12V (çift motorlu) yapana denk gelmiştim. Hem baya hızlı bir aletti hem de uygun fiyata mal oluyordu.
Metin ben o işlere hiç gelemem ki, ha Kadir'cim derse ki ben hallederim yok demeyiz tabi orası ayrı :p

kadir

Aktif
Araç Markası
Mazda 3 A/T İmp. 2012
Araç Renk ve Tip
Karamio-Sedan
Yaklaşık 1 sene kadar önce 800 TL ye almıştım.
Çok sağlam,geniş ve güçlü. Kesinlikle öneririm.
Pilsan Ranger 12V Akülü Araba Fiyatları, En Ucuz 949 TL - Akakçe
Lastikler sert plastikmi ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Değerli Garaj ailesi;

Bir süredir kızımın ısrarla akülü araba isteğine yenik düştüm, O'nu da buradan tebrik ediyorum, bıkmadan usanmadan isteyip galip geldiği için :D Tabi O araba dediyse de ATV tarzı olanlar daha cazip ve dayanıklı duruyor, o bakımdan ilk tercihim bu yönde.

Son derece uzak olduğum bu ürüne netten ilk bakışta çok pahalı oldukları yönünde izlenim oluştu bende. Nispeten emsallerinden daha ucuz olan ama ilk kullanımda çöp olmayacak hangi marka model var bilgim yok. Okuduğum bir kaç kaynakta 12v olanlarını özellikle tavsiye etmişler.

Konu hakkında bilgisi olan üyelerimizin önerilerine ihtiyacım var. Taşınabilirlik, şarj süresi ve şekli, batarya ömrü, güvenliği konularında tavsiyelerinizi rica ediyorum

(Not: Yaş aralığı 5 ve yukarısı)
Scooter alsan daha iyi değilmi?

Enerjisinide atar , hemde spor yapmış olur?

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Yaklaşık 1 sene kadar önce 800 TL ye almıştım.
Çok sağlam,geniş ve güçlü. Kesinlikle öneririm.
Pilsan Ranger 12V Akülü Araba Fiyatları, En Ucuz 949 TL - Akakçe
Bu fiyatlara çıkarsam tavsiyeni dikkate alacağım hocam, teşekkürler.
Lastikler sert plastikmi ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Scooter alsan daha iyi değilmi?

Enerjisinide atar , hemde spor yapmış olur?
Çocuk işte heves etmiş, beni ikna etti. Kaykay vs bir şeyleri var Scooter O'nu kesmez sanırım.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hem de 2018 model :D bu civarda bir şeye karar vereceğim abi, Pilsan dan başka bu fiyatlarda yok görünüyor zaten

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Merhaba arkadaşlar, bu yaz için akülü araba almayı düşünüyorum kızım için. Son zamanda aldığınız veya araştırdığınız uygun fiyatlı bir model verebilir misiniz?
A101 veya Bim gibi marketleri takip etmeye başlayın bahar ile birlikte bu tarz ürünleri getirmeleri muhtemel, uzun süre kullanılmaya müsait olmasalar da, çocukların hevesini alacak nitelikte oluyorlar... Ayrıca; alış veriş sitelerinde de bazen kampanyalı ürünler olabiliyor. ;)

Üst Alt