Cep Telefonu Tavsiyesi & Yeni Çıkan Telefon Modelleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Böyle düşünmemek lazım, şu anda hiçbir firma sadece tek bir ülkede üretim yapmıyor önemli olan bileşenleri değil önemli olan etiketi basan firmanın menşei , mesela ıphone alırsak pastanın Aslan payı Amerikan firmasına gider neden ? çünkü onu Apple satıyor ama Çin’de üretiyor, Çin az bir kazanç ile bu işi yapıyor kaymağı abd nin .. Casper da Çin de yaptırıyor çoğu işini onlara az bir pay ödüyor ama Aslan payı Türkiye de ki bir firma da kalıyor ..
Olayın bu boyutu tamamen böyle haklısın. Ben haticeye değil neticeye bakarım... Çin'e bir şey olsa ismi geçen markalara bir şey olmaz, ama ithal ederek montaj ile yerli olununca, en küçük sıkıntıda yerli olsan da montajlayıp satamaz hale gelirsin... ;)

Yani, her gün bir balık yerine balık tutmayı öğrenmek şart... ;)

1998model 626

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Beyaz Hb
Kesinlikle öyle kendi teknolojin en iyisi , ancak şu anda sıfırdan yapmak için bu ar ge çalışmalarına ödenek ayırmak çok köklü firmalar hariç çok zor. Nokia bile silindi kendi teknolojisi ile başaramadı

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2015 Ford Grand C-Max
Araç Renk ve Tip
Gri MPV
Ben bir süre çatlak ekranla idare edeceğim sanırım, zira içişleri bakanı hazinenin ağzını açmadı :D
Köpük'ün peşinde koşarken, bahçede boğuşurken falan 50 kere cebimden düşüyor telefon, aslında malım çok kıymetlidir, üzerine titrerim bu tarz elektronik cihazların ama nedense hep Köpük'le uğraşırken kaynıyor arada.
Kısacası ekranı 3. defa çatlattım, daha önce 2 defa (300 tl x 2) değiştirince bu defa değistirmek gelmedi artık içimden, tamam telefonu ucuza aldik ama nerdeyse bir telefon parası daha ekrana vermiş olacağım toplamda... Şimdi bi de aliexpresten sipariş ver, 1 ayda gelsin, telefoncunun gönlü olsun da montaj yapsın derken yılıyor insan. Bütçe olarak 2 bini zorlarım diyordum ama "1 bin"e kadar izin çıkınca çatlak üzerine ekran koruyucu ile devam etme kararı aldım gittiği yere kadar. Tesekkür ederim herkesin kıymetli vakti için :)

touch the sky

Katılımcı
en son beş sene önce telefon almıştım
bayadır uzağım bu aletlere
Çin li telefonlara bakıyorumda,ithalatçı / delta servis / x türkiye garantili diye telefon satılıyor bunların farkı nedir ?

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
2019 yılı ilk çeyreğinde akıllı telefon satışları

Samsung: 71.6 million
Huawei: 58.4 million
Apple: 44.6 million
Oppo: 29.6 million
Vivo: 27.4 million

(Gartner)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
en son beş sene önce telefon almıştım
bayadır uzağım bu aletlere
Çin li telefonlara bakıyorumda,ithalatçı / delta servis / x türkiye garantili diye telefon satılıyor bunların farkı nedir ?
Çin menşeili telefonlarda genel olarak garanti hizmeti göstermelik... Bu yüzden fazla para vermeye gerek görmüyorum, sağlam satıcı garantisiz telefon stratejisi izliyorum şahsen ve memnunum...

İhtiyaç hasıl olursa 0553 881 28 44 Sefa'dan telefon alabilirsin... :harika:

dülgeroğlu

Katılımcı
Araç Markası
1998 Mazda 626
Araç Renk ve Tip
Mavi - Hatchback
Oppo ve Vivo nerede üretiliyor nasıl bir telefonki böyle çok satmış, ilk defa duyuyorum bu markaları
Oppo Türiyeye girdi, migrostaki elemanın söylediği, Apple ın ürünlerinin aynısıymış boyut olarak neyin. Vivo da, benim bildiğim, ses konusunda çok iyi telefonları var. İmkan olsa vivo alırdım ben

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Yaklaşık 4 aydır samsung note 8 dual kullanıyorum. Note serisini 2'de bırakmıştım. Çünkü 3 ve 4 benim için hayal kırıklığı olmuştu. Sonrasında ise lg'ye dönmüştüm. Note 8, V10'dan sonra en uzun süre (kesintisiz aynı cihazı) kullandığım ikinci cihaz oldu. Tam tamına 4 ay olmuş :utan:
Maşallah dediğim 1 hafta yaşamıyor :D:D:D

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Lg'de beni dadmin :huhuu: edecek batarya olaydı iyiydi... Tereddüt etmeden alalı çok olmuştu... Pil ömrü hariç çok güzel.
Abi v30+ ve G7'de bu sorun aşıldı abi. Geri sayfalarda v30+ için ekran süreleri paylaşmıştım. 3300 mah için muhteşem değerler vardı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

V30+

45193

Son düzenleme:

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Abi v30+ ve G7'de bu sorun aşıldı abi. Geri sayfalarda v30+ için ekran süreleri paylaşmıştım. 3300 mah için muhteşem değerler vardı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

V30+

Ekli dosyayı görüntüle 45193
Şu anda yüzde 50`lerde benim ekran sürem 5,5-6 saat oluyor ve iki mesai gününü rahat çıkartıyor... V30 plus da iyi bu konuda ama şimdiki değerlere yaklaşması zor gibi... Fiyat da ikinci planda kriter olarak duruyor ayrıca. ;)

Üst Alt