Cep Telefonu Tavsiyesi & Yeni Çıkan Telefon Modelleri

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Xiaomi'nin Redmi serisini ayırma kararından sonra, duyurmuş olduğu Redmi Note 7 modeli gün yüzüne çıktı...

41681

Sd 660 işlemci, 48 Megapiksel kamerası, 4000 mAh batarya, 6.3 inch Ekran boyutu, tasarımı ve özellikle fiyatı ile yine fayda fiyat telefonu olmayı başarmış durumda... Bu segment bir telefonda Sd660 işlemci olması, ne kadar işlevsel olduğunu bilmesek de; 48 megapiksel kamera ve 1.8 diyafram değerinin olması şaşırtıcı... Gelen haberlere göre 6Gb Ram, 64 Gb depolama kapasiteli olan modeli, yurt dışında 200 dolar, en alt kapasiteli (3/32) modeli ise 150 dolardan satışa sunulacak. Ülkemiz için 2 bin lira altında gelmesini tahmin ediyorum, diliyorum...

41682

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Fiyatın 1500 civarında olursa efsaneye döner. En azından bizler o fiyata ulasabilirsek... Aksi halde önceden yazmış olduğum GM9 Pro zaten 1950 civarında mevcut.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
3310 Gibi bir telefonum olsun ama işletim sistemi Android, ekranı dokunmatik ve lcd olsun, "akıllı" diye tabir edilsin diyenlere... Haricinde şiddetle uzak durulmasını tavsiye ediyorum... :D Yıl olmuş 2019 adamlar utanmadan 1 gb ram, 16 gb rom telefon satıyor...

Edith; bende ne kadar iyi niyetliymişim ki 16 gb rom diye yazmışım... 8 olacak 8 :D Tüüü reziller.... :hhhhhh::ssrtcbya: len zaten işletim sistemi 4-5 gb yer tutuyor...

Son düzenleme:

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Alım zamanı yaklaşmış ve yotube de yüzlerce video seyredip kafa black mirror olmuş birinden yardım talebi :)

Bütçe - 2500 belki 2750 olur ama 1 lira fazla olmaz.
Garanti - Bakın burası önemli, öyle ithalatçı garanti , dükkan garantisi ,adam garantisi bilmem..bildiğiniz Distribütör Garantili olacak.
Marka - Sabit fikir Samsung taraftarı olsam da gönlüm az buçuk xiaomi ve huawei ye kayıyor ama onun harici nokia ,general mobile vestel gibi garip gureba şeyler istemiyorum
Ekran - Mutlaka 5.5 inc üzeri mümkünse 6 inc ve üstü olabilir
Batarya - Kullanım tarzım - günlük 20-50 mesaj kadar whasapp , maksimum yarım saat facebook, 2-3 saat spotfy, bir iki tane basit oyun.
Kamera - Bu konuda yetenekli olmasam da en azından fotoğraf çektiğimde detaylar net görünsün yeterli
Hafıza - Malum çocuk okulda ve hemen hergün bir kaç fotoğraf oluyor, bir o kadar da video artı ..artısı yok bu kadar :)
Kullanım süresi - İşlemci ve diğer sistemleri bilmem ama 2 sene güncellemeler ile kasmadan götürsün yeter.
Dayanıklılık - Hani öyle fazla bir dikkatim yoktur,sırt çantasına veya montun cebine atarım bozuk para mı vardır anahtar mı vardır o sonradan aklıma gelir.
Bilgileriniz için şimdiden teşekkür ediyorum..

hagakure

Aktif
Araç Markası
2004 Mazda 6
Araç Renk ve Tip
Şampanya-Sedan
Küçük bir not ekleyeyim, hani telefon 5.7 veya 6 inc ölçüleri vardır ama ince uzun dikdörtgenimsi bir yapısı vardır şişman cetvel gibi işte o tasarım olmasın :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Küçük bir not ekleyeyim, hani telefon 5.7 veya 6 inc ölçüleri vardır ama ince uzun dikdörtgenimsi bir yapısı vardır şişman cetvel gibi işte o tasarım olmasın :)
Abi, yeni telefon ekranları büyüdükçe işlevsel olması için 16:9 denilen o formatta tasarlanıyor... Tek elle rahat kullanım olsun diye tahminen.

Ekran büyüdükçe o format kullanılmazsa, telefon, tablet oluyor görsel olarak. Mi Max serisi gibi... :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Xiaomi de olduğu gibi Huawei de de bir sürü seçenek var pro ,lite normal hangisi ??? :)
Daha önce yazmıştım abi tekrar yazayım. Huawei de lite ile ppro modelin alakası yok. Esasen başka model olması lazım iken pazarlama stratejisi olarak prosu ile aynı isimde satılıyor. Lite modellerde elbette bir kaç noktada kirpilma olabilir ancak Huawei kirpilmadik bir kulağının arkasını bırakıyor. Ondan bile emin değilim belki orayı bile kirpiyordur. Yani ekranı kucult,çözünürlüğü düşür,Rami bir tık indirmek dururken telefonun tüm özellikleri ile oynamak ve sonrasında bu modele diğer modelin lite i demek hic mantıklı değil.
Şu an kendimede telefon ihtiyacı hasıl oldu. Ben Redmi Note 7 yi bekliyorum.

Üst Alt