Cep Telefonu Tavsiyesi & Yeni Çıkan Telefon Modelleri

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Karşılaştırma linkinde her şey var diye paylaşmıştım... Benim işimi, benim bütçeme göre kim görüyorsa ben ona bakarım... ;) 2 yıllık telefon ve 6/128 hafıza ile 4 bin bataryaya sahip, tasarımı da sıradışı, benim ilgimi çeken nokta bunlar ve fiyatı... ;) Yıllanmamış cihazların bu donanımı ve tasarımı 5 bin yeni Türk Lirasından başlıyor maalesef... :)

Edith; çok gerisinde kalan noktası neresi? :)
Abi bir kere karşılaştırman yanlış.İkinci el bir mal ile sıfır mal karşılaştırılmaz.Bu her üründe böyledir.İkinci el ikinci el ile karşılaştırılır,sen yapma bari.
Telefonun sıfır özellikleri yazdığın gibi ancak Hülyada bir zamanlar fıstık gibiydi :) Şimdi baktım fiyatlarına 1500 den başlayıp yukarı doğru gidiyor.Eski ve ikinci el teknolojiye ben o parayı vermem.Eski işlemci,eski tasarım,eski kamera ve en önemlisi eski pil.
Gerisinde kalıyor dediğim Mi note3, Note 2 nin gerisinde çıkması idi.Xiaomi ne akla hizemt amiral sınıf bir telefonu orta seviyeye indirdi çözemedim.Gerçi çözülmeyecek bir şey değil tamamen pazarlama taktiği.Şu an Note 3 2000 tl iken GM9 Pro aynı fiyat ile çok daha iyi özellikleri sunuyor.Hatta 2000 bandında en iyi özellikler en optimum özellikler bu telefonda mevcut.O kadar iddialıyım :)
GM yide savundurdun ya bana ne diyeyim artık :)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Abi bir kere karşılaştırman yanlış.İkinci el bir mal ile sıfır mal karşılaştırılmaz.Bu her üründe böyledir.İkinci el ikinci el ile karşılaştırılır,sen yapma bari.
Telefonun sıfır özellikleri yazdığın gibi ancak Hülyada bir zamanlar fıstık gibiydi :) Şimdi baktım fiyatlarına 1500 den başlayıp yukarı doğru gidiyor.Eski ve ikinci el teknolojiye ben o parayı vermem.Eski işlemci,eski tasarım,eski kamera ve en önemlisi eski pil.
Gerisinde kalıyor dediğim Mi note3, Note 2 nin gerisinde çıkması idi.Xiaomi ne akla hizemt amiral sınıf bir telefonu orta seviyeye indirdi çözemedim.Gerçi çözülmeyecek bir şey değil tamamen pazarlama taktiği.Şu an Note 3 2000 tl iken GM9 Pro aynı fiyat ile çok daha iyi özellikleri sunuyor.Hatta 2000 bandında en iyi özellikler en optimum özellikler bu telefonda mevcut.O kadar iddialıyım :)
GM yide savundurdun ya bana ne diyeyim artık :)
Burada marka bazında yorum yapmıyorum ben, ki isteyen istediği markayı veya şeyi savunur eder tutar, kullanır... :) Pasaport har(a)çları uçmasaydı, yurt dışından çok daha uçuk telefon markaları getirtmeyi bile düşünüyordum... Benim çıkış noktam, fayda fiyat olayı... Bu konuma hangi marka girerse onu kullanırım veya tavsiye ederim... Kaldı ki; kimse kimsenin fikirlerini değiştirmek veya karalamak için yazmıyor...

Senin de belirttiğin gibi burada segment farkı var ve ben sıfır C segment arabayı, üç dört hatta on yaşında D veya E segment bir arabaya tercih etmem... Sebepleri de ortada; "az paraya çok araba" mantığımdan dolayı... ;) Kaldı ki, arabaları üç beş yıl kullanıp çöpe atmıyoruz yine iyi kötü alınan fiyatın üzerine satabiliyoruz... Elektronik işinde o da yok maalesef... :)

Haklisin abi delta vs garantililerin benim için tek anlamı hakem heyetiyle verilen parayı kurtarma ihtimali. Lg-delta servis işbirliğinden doğan rezaleti hakem heyetiyle çözmüştüm. Ben garantili aldiriyim bozulursa servisle uğraşsın diğer türlü benle uğraşır :)
:harika:

İşin mantığını bilen diye en başta belirttim hocam... Sağlam satıcılardan alındığında, iş hakem heyetine götürülecek sorun oluşsa bile, satıcılar bu sorunu alıcıyı mağdur etmeden gideriyor, yazılım sorunu zaten kendi garantileri altında... Bu yüzden, hiç bir ortamda; ben şu şahıstan cihaz aldım ama mağdur oldum diye bir yorum bulunmaz... Ayrıca; garantiye veya servise gönderim yapıldığında minimum 20 günü gözden çıkarmak gerekiyor, garantisiz satıcılarda ise bu süre; en fazla bir hafta içi... ;)

Şunu da belirteyim; bahsetmiş olduğum isimler, zaten yetkili servislerden ayrılma insanlar...

Yanlış anlaşılmasın, bu bilgileri herkes garantisiz cihaz alsın diye yazmıyorum, işin iç yüzü nedir ne değildir diye yazıyorum. :)

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions
Çift hatlı akıllı telefon kullanan var mı aramızda?

Arama yönetimi, internet paketi yönetimi, çift WhatsApp filan nasıl oluyor?

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Burada marka bazında yorum yapmıyorum ben, ki isteyen istediği markayı veya şeyi savunur eder tutar, kullanır... :) Pasaport har(a)çları uçmasaydı, yurt dışından çok daha uçuk telefon markaları getirtmeyi bile düşünüyordum... Benim çıkış noktam, fayda fiyat olayı... Bu konuma hangi marka girerse onu kullanırım veya tavsiye ederim... Kaldı ki; kimse kimsenin fikirlerini değiştirmek veya karalamak için yazmıyor...

Senin de belirttiğin gibi burada segment farkı var ve ben sıfır C segment arabayı, üç dört hatta on yaşında D veya E segment bir arabaya tercih etmem... Sebepleri de ortada; "az paraya çok araba" mantığımdan dolayı... ;) Kaldı ki, arabaları üç beş yıl kullanıp çöpe atmıyoruz yine iyi kötü alınan fiyatın üzerine satabiliyoruz... Elektronik işinde o da yok maalesef... :)

QUOTE]
Abi araba gibi değil malesef.Bir telefon çıktığında D segment olsa bile zaman geçtikçe D de kalmıyor,C,B diye geriliyor.Note 2 SD821 gibi artık 3 nesil öncesinin amiral işlemcisini kullanıyor.Günümüz orta segment telefonlarının çoğu SD636 gibi gerçekten vasat işlemci kullanırken bir kaç model SD660 gibi orta segmentin üzerinde bir işlemci kullanabiliyor.Kısacası SD660, 821 den geri bir işlemci değil.SD820-821 o zaman ki orta segment işlemciler sd650,652,625 in amirali olabilir bunu demek istiyorum.Üzerine birde kullanılmış girerse değmez o paralara.Karar senin elbette.

Holydao

Benlik bi durum yoksa çıkıyorum!
Araç Markası
2014 Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Kırmızı HB

Ayarlarda secenekler var her iki sim karta ikiskin de, oradan açıp kapatabiliyorsunuz mobil veri ve 3G'yi. Whatsapp olayini denemedim hic.
41227

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Çift telefon taşımaya alışamadım, çift hatlı bir şey alacağım galiba :)
Mantıklı olan da bu bence... 2008 yılında çift hatlı telefon ile tanıştığımda; kabarık faturalardan kurtulmuştum... O zamanlar bilmem kaç dakika ve sms şu fiyata diye fiks menüler yoktu... Farklı operatörleri aramak yürek istiyordu... :hhhhhh: :D :D Numara taşıma yoktu, hangi numaranın hangi operatöre ait olduğunu rahatlıkla biliyorduk... Hele ki; Türsel haftada iki gün sınırsız konuşma veriyordu ki, akıllara zarar... Avea zaten operatör içi bedavaydı...

* * *

Çok değil 10 yıl geride kalmış ama sağlam bi çağ atlamış sektör... :)

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Xiaomi kulubüne ben de katılmış bulunuyorum. Eşime 5plus 4/64 modeli aldım. Bütçemiz buna el verdi. İlerde daha iyilerini alırıız inşallah.

Bir arkadaşım için de xiaomi almayı düşünüyoruz. Bütçesi max 1500 TL. @Domestos Veli abi ; note 6 pro ve ya note5 AI ' den bahsetmiştin. Note 5 ' in bir de global yazanı var, diğerinden farkı nedir? Note 6'da da çentikli ekran muhabbeti var.

Bu iki modelden hangisini tavsiye edersiniz? Başka model öneriniz olur mu?

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Xiaomi kulubüne ben de katılmış bulunuyorum. Eşime 5plus 4/64 modeli aldım. Bütçemiz buna el verdi. İlerde daha iyilerini alırıız inşallah.

Bir arkadaşım için de xiaomi almayı düşünüyoruz. Bütçesi max 1500 TL. @Domestos Veli abi ; note 6 pro ve ya note5 AI ' den bahsetmiştin. Note 5 ' in bir de global yazanı var, diğerinden farkı nedir? Note 6'da da çentikli ekran muhabbeti var.

Bu iki modelden hangisini tavsiye edersiniz? Başka model öneriniz olur mu?
Global olanı tavsiye ederim. Avrupa ya uygun yazılımı oluyor diye biliyorum. Çentik sorun değilse 6 sorunsa eğer 5 derim... Çentiği haricinde çok fark yok zaten...

Hayırlı olsun, o segment ve fiyatta daha iyisi yok zaten. Adamlar 1100 liraya 1 Gb Ram 16 GB hafıza satıyor... ;)

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Yolcu beraberinde getirilen telefonlarda yıllar itibariyle harç tutarları;
2015 yılı 131.50₺
2016 yılı 138.80₺
2017 yılı 149.20₺
2018 yılı 170,70₺
2018 kasım 500₺
2019 yılı 618,60₺
Bu har(a)ç'ları; vatandaşlar sesini çıkarmadan nasıl ödüyor diye adamlar öyle böyle kıskanmıyor bizi...

Murat Yılmaz

Kıdemli Üye
Araç Markası
Mazda 3 - 2011
Araç Renk ve Tip
Touring MY Editions

Çift hat ihtiyacı için xiaomi redmi note 6 pro aldım. Nova launcher ile idare ediyorum. Çift hat gerçekten mükemmel kolaylık. Çift telefon taşımak hiç bana göre değil.

Cihazın batarya performansını çok beğendim, şarjım şu an %53 ve ekran süresi 4 saat 54 dakika. Çift hat, çift WhatsApp aktif, tamamı mobil veri.

Ayrıca daha önce almış olduğum resmi note 5'in bana arızalı geldiği, bu cihazla birlikte kesinlik kazandı. O cihaz ısınıyordu, 4 saat ekran süresi veriyordu.

Aklınızda bulunsun redmi note 5 pro'yu Ömer Güzel isimli kişiden aldım, aklınızda bulunsun. Cihaz belki ona öyle gelmiştir diye düşünmüştüm ama aradığım zamanki heyecanı her şeyi ortaya koyuyor.

Redmi note 6 pro 4/64 global rom 1300 tl'ye mal oldu. Ayrıca cihazı kapalı kutu alıyorsunuz, isterseniz imei işlemi yapıyorlar.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Çift hat ihtiyacı için xiaomi redmi note 6 pro aldım. Nova launcher ile idare ediyorum. Çift hat gerçekten mükemmel kolaylık. Çift telefon taşımak hiç bana göre değil.

Cihazın batarya performansını çok beğendim, şarjım şu an %53 ve ekran süresi 4 saat 54 dakika. Çift hat, çift WhatsApp aktif, tamamı mobil veri.

Ayrıca daha önce almış olduğum resmi note 5'in bana arızalı geldiği, bu cihazla birlikte kesinlik kazandı. O cihaz ısınıyordu, 4 saat ekran süresi veriyordu.

Aklınızda bulunsun redmi note 5 pro'yu Ömer Güzel isimli kişiden aldım, aklınızda bulunsun. Cihaz belki ona öyle gelmiştir diye düşünmüştüm ama aradığım zamanki heyecanı her şeyi ortaya koyuyor.

Redmi note 6 pro 4/64 global rom 1300 tl'ye mal oldu. Ayrıca cihazı kapalı kutu alıyorsunuz, isterseniz imei işlemi yapıyorlar.
Ne şarj süresiymiş o öyle... :koptum::koptum: Mobil veri ve çift hat için mükemmel.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan

Telefonda beklentiyi düşük tutup uygun fiyatlı telefon arayan arkadaşa bunu aldık lg Turkiye garantili.795 civarına geldi kart puanıyla. Benzer fiyat aralığındaki birçok modelden iyi ( Kamera iyi değil) lg g serisinden çok çektim k serisini kullanan arkadaşlar alt seviye olmasina ragmen daha memnun.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
https://www.hepsiburada.com/lg-k10-2017-lg-turkiye-garantili-p-HBV000004J3XP?magaza=CepteTek

Telefonda beklentiyi düşük tutup uygun fiyatlı telefon arayan arkadaşa bunu aldık lg Turkiye garantili.795 civarına geldi kart puanıyla. Benzer fiyat aralığındaki birçok modelden iyi ( Kamera iyi değil) lg g serisinden çok çektim k serisini kullanan arkadaşlar alt seviye olmasina ragmen daha memnun.
Hayırlı olsun, BİM'de de 1000 TL'ye K9 var.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
https://www.hepsiburada.com/lg-k10-2017-lg-turkiye-garantili-p-HBV000004J3XP?magaza=CepteTek

Ortalama kullanım için fiyat olarak iyi. Android 7 görünüyor üzerinde, tavsiyem heves edip verilen güncellemeleri yapmasın, şarj ve performans konusunda eskiyi arayabilir...

Aynı işlemci ve donanım ile eşim lenovo p70'i kit kat (Android 4.4.4) işletim sistemi ile gayet stabil kullanıyor.

Üst Alt