Cep Telefonu Tavsiyesi & Yeni Çıkan Telefon Modelleri

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Amiral gemisi sınıfında Çinli ve Çinsiz bir çok rakibini bu fiyatı ile çok çok geride bırakan Meizuyu bizede tavsiye etmek düşer. Ülkemizde 3100 TL gibi çok iddialı bir fiyata satışta bulunan Meizu16th, Op6t, Xiaomi Mi8 Pro gibi fiyat performans telefonlarıni sadece fiyatı ile değil donanımı ile de fena tokatliyor. Şahsi fikrim telefonun ilerleyen günlerde fiyatının artması. Bu konudaEkli dosyayı görüntüle 40373 İnşallah yaniliyorumdur.
3100 fiyatı nerede gördün hocam?

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Satılık 6S Plus ya da 7 Plus olan, bilen var mıdır aramızda?

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Ayfon bildiğim yerde yok fakat işine gelirse, Mi Note 3 var 6/64 hafızalı Sd 660 işlemcili, takılma donma, yapmadığı iş yok telefonun. 1900 lira diyor arkadaş...
Kişi ben olsam zaten iPhone demem abi ama hedefi iPhone 7 ye kadar çıkarmış birisinin Note 3 kabul etmesi çok zor, yine de söyleyeceğim tabi, sağolasın.

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Şaomiciler beri gelsin:D

5 Plus 4/64 mü A2 lite mı?
5plus meui konusunda, a2 ise saf android konusunda daha iyi deniyor. Saf android bize ne gibi avantajlar sağlar? Öneri ve tecrübelerinizden istifade etmek isterim.
@Domestos @romulus

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Saf Android konusunda hiç bir bilgim ve tecrübem yok maalesef, o konuda bir şey diyemem... Şu anda bu segment telefon alacak olsaydım, çentik mevzusunu tolere ederek Redmi Note 6 Pro alırdım... ;) Edememe ihtimaline karşı da, sepetimde Redmi Note 5 Al olurdu...

Araç Markası
98-Mazda 626 AT
Araç Renk ve Tip
Füme-Sedan
Saf Android konusunda hiç bir bilgim ve tecrübem yok maalesef, o konuda bir şey diyemem... Şu anda bu segment telefon alacak olsaydım, çentik mevzusunu tolere ederek Redmi Note 6 Pro alırdım... ;) Edememe ihtimaline karşı da, sepetimde Redmi Note 5 Al olurdu...
Çentikten kasıt nedir abi? Ekran ile ilgili birşey sanırım. Uzak kaldım telefon mevzularına :)

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Veli Babaya katılıyorum.
5 Plus ile A2 lite arasında tasarım farkı var. Hangisi hoşunuza gidiyorsa alabilirsiniz.
Saf android olması bir tık daha stabil olmasını sağlar ama özelleştirmede miui daha iyidir.

muty

Katılımcı
Araç Markası
Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Füme - Sedan
Para yeterse mi8 se
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Abilerim note 6 pro alacaz arkadaşa garantisiz düşünüyoruz. Kimi tavsiye edersiniz? Sefa ve Harun Akyüz gördüm bir de zahter mi vardı? Bu arkadaşlardan veya bir başka kişiden kimden alalım

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Konuya bir telefon daha bırakayım. Esasen markaya karşı önyargılı olsam da özellikleri çok optimum olması adına bu modeli yazmassak olmaz. Discovery ile ülkemizde bir dönem fırtınalar estiren GM nin son modeli 9 Pro. 2000 fiyat etiketiyle bu fiyatta ve segmentte bence hiç bir rakibine geçilmiyor. Yani telefonda şu da olsaymis diyecek bir nokta bulamadım.
Cihaz SD660 gibi güçlü bir işlemciden beslenirken güzel bir ekrana da sahip. Bu ekran amoled. Amoled ekranın zaten getirdiği tasarrufa kabul pilden kacmayarak iyi bir iş yapmış GM. 3800 mAh ile güzel değerler almamak imkansız. Ayrıca stereo hoparlör ve type C den de kacilmamis. Ha birde hiç kullanmadığım jak girişi de mevcut. Bu saydıklarım orta segment bir çok telefonda maliyet kaynaklı biri ya da bir kaçı olmuyor. Kamerada da sınıf beklentilerin üzerinde kalmayı başarmış. Şahsi fikrim bu özellik ve fiyatı ile kendi segmentinde lider. Tek uyuz olduğum yer atmada ki kocaman general Mobile yazısı. Tasarımın içine etmişler. Sadece GM yazsalar daha iyiydi. Buda nazarlık diyerek nacizane tavsiye listesine ekleyelim.

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan
Sefa yı tavsiye ederim hocam.
Teşekkür ederim abi sence 250 fark verip kvk garantili almak mi garantisiz almak mı? Arkadaş bu ikilemde kaldı.

Konuya bir telefon daha bırakayım. Esasen markaya karşı önyargılı olsam da özellikleri çok optimum olması adına bu modeli yazmassak olmaz. Discovery ile ülkemizde bir dönem fırtınalar estiren GM nin son modeli 9 Pro. 2000 fiyat etiketiyle bu fiyatta ve segmentte bence hiç bir rakibine geçilmiyor. Yani telefonda şu da olsaymis diyecek bir nokta bulamadım.
Cihaz SD660 gibi güçlü bir işlemciden beslenirken güzel bir ekrana da sahip. Bu ekran amoled. Amoled ekranın zaten getirdiği tasarrufa kabul pilden kacmayarak iyi bir iş yapmış GM. 3800 mAh ile güzel değerler almamak imkansız. Ayrıca stereo hoparlör ve type C den de kacilmamis. Ha birde hiç kullanmadığım jak girişi de mevcut. Bu saydıklarım orta segment bir çok telefonda maliyet kaynaklı biri ya da bir kaçı olmuyor. Kamerada da sınıf beklentilerin üzerinde kalmayı başarmış. Şahsi fikrim bu özellik ve fiyatı ile kendi segmentinde lider. Tek uyuz olduğum yer atmada ki kocaman general Mobile yazısı. Tasarımın içine etmişler. Sadece GM yazsalar daha iyiydi. Buda nazarlık diyerek nacizane tavsiye listesine ekleyelim.
Ahh marka general olmasa çok iyi bence de.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Teşekkür ederim abi sence 250 fark verip kvk garantili almak mi garantisiz almak mı? Arkadaş bu ikilemde kaldı.

Ahh marka general olmasa çok iyi bence de.
Arkadaş, ikilemde kaldıysa, sen arada kalma hocam, parasına kıysın 250 lira fazla para versin, garantilik işi olduğunda da neden garantisiz cihaz alıyor millet yaşayarak öğrensin bence... Söylemekle bazı şeyler olmuyor... ;)

Garantisiz cihaz satın alma mantığını ve hesabını bilen birisi ikilemde kalmaz çünkü... Eğer arada kalıyorsa; garantili cihaz alsın hocam... :)

* * *

@romulus gündemimdeki telefon ile kıyasladım, 2 yılı devirmiş bir telefonun önüne zar zor geçiyor maalesef... Kafamdaki para sorununu çözebilirsem, temiz Mi Note 2 düşünüyorum... Tasarımı, donanımı ve fiyatı kışkırtıcı... :mzkdnlmk:

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Arkadaş, ikilemde kaldıysa, sen arada kalma hocam, parasına kıysın 250 lira fazla para versin, garantilik işi olduğunda da neden garantisiz cihaz alıyor millet yaşayarak öğrensin bence... Söylemekle bazı şeyler olmuyor... ;)

Garantisiz cihaz satın alma mantığını ve hesabını bilen birisi ikilemde kalmaz çünkü... Eğer arada kalıyorsa; garantili cihaz alsın hocam... :)

* * *

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/87230-126567/xiaomi-mi-note-2-128gb_general-mobile-gm-9-pro/

@romulus gündemimdeki telefon ile kıyasladım, 2 yılı devirmiş bir telefonun önüne zar zor geçiyor maalesef... Kafamdaki para sorununu çözebilirsem, temiz Mi Note 2 düşünüyorum... Tasarımı, donanımı ve fiyatı kışkırtıcı... :mzkdnlmk:
Note 2 nin sıfırı yok Veli Baba.Note 3 ün var ama GM 9 Pro nun çok gerisinde kalıyor.Ayrıca dediğin "2 yıl önce ki telefonun gerisinde kalıyor" lafını Xiaomi hak ediyor.Bir sonra ki modelde bir önce ki modelin gerisinde kalan kendisi çünkü. Bence Note 2 ve benzeri yıllanmış cihazların 2.eli alınmamalı.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Note 2 nin sıfırı yok Veli Baba.Note 3 ün var ama GM 9 Pro nun çok gerisinde kalıyor.Ayrıca dediğin "2 yıl önce ki telefonun gerisinde kalıyor" lafını Xiaomi hak ediyor.Bir sonra ki modelde bir önce ki modelin gerisinde kalan kendisi çünkü. Bence Note 2 ve benzeri yıllanmış cihazların 2.eli alınmamalı.
Karşılaştırma linkinde her şey var diye paylaşmıştım... Benim işimi, benim bütçeme göre kim görüyorsa ben ona bakarım... ;) 2 yıllık telefon ve 6/128 hafıza ile 4 bin bataryaya sahip, tasarımı da sıradışı, benim ilgimi çeken nokta bunlar ve fiyatı... ;) Yıllanmamış cihazların bu donanımı ve tasarımı 5 bin yeni Türk Lirasından başlıyor maalesef... :)

Edith; çok gerisinde kalan noktası neresi? :)

Son düzenleme:

Kemal

Katılımcı
Araç Markası
2010-Mazda 3 İmpressiv
Araç Renk ve Tip
Aluminyum Gri-Sedan

* * *

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/87230-126567/xiaomi-mi-note-2-128gb_general-mobile-gm-9-pro/

Haklisin abi delta vs garantililerin benim için tek anlamı hakem heyetiyle verilen parayı kurtarma ihtimali. Lg-delta servis işbirliğinden doğan rezaleti hakem heyetiyle çözmüştüm. Ben garantili aldiriyim bozulursa servisle uğraşsın diğer türlü benle uğraşır :)

Üst Alt