Cep Telefonu Tavsiyesi & Yeni Çıkan Telefon Modelleri

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Hocam film mi izledin,nördün :) Kullanım olarak ne yaptın ustat bu giderde, onuda yazalım bilgi olsun, konuşma,web,oyun ıvır zıvır varsa video haricinde ben bu süreyi de beklemiyorum OP5 de.Yani daha 45 kalmış ve yaklaşık 10 saat ekran süresi verir gibi,çok iddialı.Kesin film izlemişsindir :)
Sadece forum WhatsApp Twitter ve oyun diyebilirim, arada bir kaç kısa konuşma ve bir kaç uygulamayı bir kaç kez kullandım. Ekran süresine bakmak şarj yüzde 10'un altına düştüğünde aklıma geldi. İddaalı bir süre görünce bakayım yüzde 1'de ne kalacak diye kullanmaya devam ettim ve çektim. Yaklaşık akşam 7'den sabah 7'ye otomatik olarak gece modu açıktı (ekran ışığı loş bir hale geliyor gözü yormamak için). Yüzde 75'lik kısımda mobil veri, kalan kısımda wi-fi hizmet etti.

40094

Almayı düşünenler için bu veriler kararlarında etkili olabilir diye paylaşmak istedim.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Sadece forum WhatsApp Twitter ve oyun diyebilirim, arada bir kaç kısa konuşma ve bir kaç uygulamayı bir kaç kez kullandım. Ekran süresine bakmak şarj yüzde 10'un altına düştüğünde aklıma geldi. İddaalı bir süre görünce bakayım yüzde 1'de ne kalacak diye kullanmaya devam ettim ve çektim. Yaklaşık akşam 7'den sabah 7'ye otomatik olarak gece modu açıktı (ekran ışığı loş bir hale geliyor gözü yormamak için). Yüzde 75'lik kısımda mobil veri, kalan kısımda wi-fi hizmet etti.

Ekli dosyayı görüntüle 40094

Almayı düşünenler için bu veriler kararlarında etkili olabilir diye paylaşmak istedim.
Mobil veri ile kullanım için mükemmel ötesi değer Bülent. :harika:

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
%1 şarj için 13 dk :) benim klasik S3 %10 dan sonra bir anda bitiyor :D
Benim Xperia ve Note 4 son demlerinde %20'de bile kapanıyordu abi :D

Mobil veri ile kullanım için mükemmel ötesi değer Bülent. :harika:
3300 Mah için çok güzel veriler sunuyor bu cihaz abi, 1900 TL'ye aldığım için çok şanslıymışım. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir marka ama eski fiyat cazipliğini şuan için kaybetmiş görünüyor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Benim Xperia ve Note 4 son demlerinde %20'de bile kapanıyordu abi :D

3300 Mah için çok güzel veriler sunuyor bu cihaz abi, 1900 TL'ye aldığım için çok şanslıymışım. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir marka ama eski fiyat cazipliğini şuan için kaybetmiş görünüyor.
Elimdeki telefonu almadan önce Çok baktım ama benim bütçeyi fazlasıyla aşıyor, hatta 3T'ler bile aşıyordu... Bu yüzden Xiaomi'ye devam... Yurt dışı telefonlarına pasaport harcını abartmamış olsalar bir ihtimal yurt dışından temin edebilirdim ama şimdilik telefona da ihtiyacım yok gibi... Fazladan mülteci beslemeye katkımız olmasın... :hhhhhh:

Nausea

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Bir Pixel kullanıcısı olarak, Google telefonlarını kullanıyorum. Daha önce de Nexus serisi kullanıyordum. Her sene çıkardığı telefonlar ile piyasadaki tarafsız kuruluşların yaptığı incelemelerle her sene en iyi kameraya sahip telefon olarak seçiliyor. Keza 2016'da aldığım Pixel XL bile bu sene çıkan birçok telefonun kamerasından iyi durumda. E bir de Google telefonu olunca hem stabil hem de ilk güncellemeleri alan telefon. Tek eksiği maalesef Türkiye satışı yok.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Bir Pixel kullanıcısı olarak, Google telefonlarını kullanıyorum. Daha önce de Nexus serisi kullanıyordum. Her sene çıkardığı telefonlar ile piyasadaki tarafsız kuruluşların yaptığı incelemelerle her sene en iyi kameraya sahip telefon olarak seçiliyor. Keza 2016'da aldığım Pixel XL bile bu sene çıkan birçok telefonun kamerasından iyi durumda. E bir de Google telefonu olunca hem stabil hem de ilk güncellemeleri alan telefon. Tek eksiği maalesef Türkiye satışı yok.
Tr satışı olmaması bazen daha iyi oluyor, kıymetini bilenler alıp kullanıyor, ve muhtemel fiyat fahiş hale gelmiyor. Ben de beğeniyorum Pixel'i ama fiyat ucuz değildi, şimdi durum nedir bilmiyorum.

Nausea

Sessiz
Araç Markası
2004 - Mazda 3
Araç Renk ve Tip
Gri - Hatchback
Tr satışı olmaması bazen daha iyi oluyor, kıymetini bilenler alıp kullanıyor, ve muhtemel fiyat fahiş hale gelmiyor. Ben de beğeniyorum Pixel'i ama fiyat ucuz değildi, şimdi durum nedir bilmiyorum.
Doğru ama herhangi bir satisi olmadığı için, ekran kırılsa veya benzeri bir sorun olsa maalesef elden bir şey gelmiyor. Aslında fiyat tüm telefonlar gibi. 799 dolar normal boyutu, XL ise 899 dolar. Keza Samsung ve IPhone da hemen hemen aynı fiyatta.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Doğru ama herhangi bir satisi olmadığı için, ekran kırılsa veya benzeri bir sorun olsa maalesef elden bir şey gelmiyor. Aslında fiyat tüm telefonlar gibi. 799 dolar normal boyutu, XL ise 899 dolar. Keza Samsung ve IPhone da hemen hemen aynı fiyatta.
Bu fiyatlarla TR'de bir kaç istisna hariç alıcı bulması çok zor. F/P isteyenler için Çin menşeli markalar revaçta. Paraya kıyacaklar için de iPhone ve Samsung varken Pixel'i aynı parayı vermeleri çok zor.

Domestos

JaDeD
Yönetici
Global Moderatör
Doğru ama herhangi bir satisi olmadığı için, ekran kırılsa veya benzeri bir sorun olsa maalesef elden bir şey gelmiyor.
Ekran kırılması veya başka parça konusu sorun değil bu devirde... Türkiye'de 240 lira istedikleri ekranı Çin'den 20 günde 120 liraya getirttim ve 30 liraya (dost işi) montaj yaptırdım... Burada önemli nokta, işinin ehli bir telefon tamir ustasını bulabilmek... Her alanda olduğu gibi sağlam bir ustamız varsa; geri kalan her şey kolay...

Hal böyle olursa da; garantili telefon almaya gerek kalmıyor bu ülkede... Zaten bir çok servis, gözünün üstünde kaşın var diyerek garanti dışı bırakıyor çoğu cihazı...

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
İyice sıvamaya başladılar

LG, işi son noktaya taşıyarak arkasında 16 kamera bulunan bir akıllı telefon modelinin patentini aldı.

40236

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Akıllı telefonlar için yayınlanan 2018'in üçüncü çeyrek raporu, Samsung'un %19'luk pazar payıyla dünya genelinde bir kez daha birinci olduğunu ortaya koydu.

40320

romulus

Aktif
Araç Markası
Sephia
Araç Renk ve Tip
Sedan
Amiral gemisi sınıfında Çinli ve Çinsiz bir çok rakibini bu fiyatı ile çok çok geride bırakan Meizuyu bizede tavsiye etmek düşer. Ülkemizde 3100 TL gibi çok iddialı bir fiyata satışta bulunan Meizu16th, Op6t, Xiaomi Mi8 Pro gibi fiyat performans telefonlarıni sadece fiyatı ile değil donanımı ile de fena tokatliyor. Şahsi fikrim telefonun ilerleyen günlerde fiyatının artması. Bu konuda
40373
İnşallah yaniliyorumdur.

ezmocesteri

Seçkin Üye
Yönetici
Global Moderatör
Araç Markası
2013 - Mazda 3 Dizel
Araç Renk ve Tip
Beyaz Sedan İmp.
Amiral gemisi sınıfında Çinli ve Çinsiz bir çok rakibini bu fiyatı ile çok çok geride bırakan Meizuyu bizede tavsiye etmek düşer. Ülkemizde 3100 TL gibi çok iddialı bir fiyata satışta bulunan Meizu16th, Op6t, Xiaomi Mi8 Pro gibi fiyat performans telefonlarıni sadece fiyatı ile değil donanımı ile de fena tokatliyor. Şahsi fikrim telefonun ilerleyen günlerde fiyatının artması. Bu konudaEkli dosyayı görüntüle 40373 İnşallah yaniliyorumdur.
Tek eksiği batarya gibi duruyor

Üst Alt